Kolumbia zmazala trojgólové manko, po 16 rokoch si zahrá na MS

Futbalisti Kolumbie si po 16 rokoch zahrajú na majstrovstvách sveta. V predposlednom kole juhoamerickej kvalifikácie doma v piatok zmazali v druhom polčase trojgólovú stratu a remizovali s Čile 3:3.

12.10.2013 08:55
Radamel Falcao Foto: ,
Dvojgólový strelec Kolumbie Radamel Falcao.

V tabuľke sú druhí za Argentínou, ktorá si postup zabezpečila už skôr.

Hostia v Barranquille viedli ešte v 69. minúte o tri góly, až potom znížil Teofilo Gutierrez a vyhlásený kanonier Radamel Falcao následne zariadil kolumbijský postup dvoma premenenými penaltami. Všetky góly dali domáci hráči v početnej prevahe po vylúčení Carlosa Carmona v 66. minúte.

Čiľania síce prišli o víťazstvo, k postupu ale majú ďalej veľmi blízko. V utorňajšom stretnutí proti Ekvádoru im doma stačí remíza, rovnako ako ich súperovi, ktorý v piatok zdolal Uruguaj 1:0.

Uruguaj je s trojbodovou stratou piaty. Semifinalisti predchádzajúcich MS ešte môžu dosiahnuť na priamy postup, ale ak by na piatom mieste zostali, čaká ich baráž proti Jordánsku.

Výsledky Juhoamerickej kvalifikácie:

Argentína – Peru 3:1 (2:1)
Góly: 23. a 35. Lavezzi, 47. Palacio – 21. C. Pizarro

Venezuela – Paraguaj 1:1 (0:1)
Góly: 83. Seijas – 28. E. Benítez

Kolumbia – Čile 3:3 (0:3)
Góly: 74. a 84. Falcao (oba z pok. kopov), 69. T. Gutiérrez – 22. a 29. Alexis Sánchez, 19. Vidal (z pok. kopu), ČK: 66. Carmona (Čile) po druhej ŽK

Ekvádor – Uruguaj 1:0 (1:0)
Gól: 30. Montero