Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Micheľ je 7. najlepší rozhodca modernej histórie

Slovenský futbalový exrozhodca Ľuboš Micheľ sa zásluhou 2. miesta v rebríčku najlepších svetových arbitrov za rok 2008 v ankete Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku (IFFHS) dostal do najlepšej desiatky rozhodcov 21-ročnej histórie vyhodnocovania kvality mužov s píšťaľkou podľa IFFHS.

16.01.2009 11:30
Ľuboš Micheľ
Bývalý futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ.
debata

Štyridsaťročný rodák zo Stropkova sa nachádza na 7. priečke spoločne s Talianom Pierluigim Pairettom. V historickom rebríčku jednoznačne dominuje ďalší bývalý arbiter z Apeninského polostrova – legendárny Pierluigi Collina. Druhé miesto patrí Nemcovi Markusovi Merkovi a tretí je Dán Peter Mikkelsen. Z aktívnych rozhodcov je najvyššie, na 16. pozícii, Oscar Julián Ruiz Acosta z Kolumbie.

Najlepší arbiter za rok 2008 podľa IFFHS, Talian Roberto Rosetti, sa v dlhodobom poradí nachádza na 19. priečke.
Ako je známe, Micheľ po chronických problémoch s achilovkami nečakane ukončil vlani v októbri úspešnú kariéru, počas ktorej sa vypracoval na jedného z najlepších svetových rozhodcov. V ankete IFFHS figuroval Micheľ v najlepšej trojke mužov s píšťalkou aj v ostatných štyroch

Najlepší svetoví rozhodcovia za posledných 21 rokov podľa IFFHS:
1. Pierluigi Collina (Tal.) 86 bodov, 2. Markus Merk (Nem.) 66, 3. Peter Mikkelsen (Dán.) 62, 4. Kim Milton Nielsen (Dán.) a Sándor Puhl (Maď.) obaja 50, 6. Anders Frisk (Švéd.) 40, 7. ĽUBOŠ MICHEĽ (SR) a Pierluigi Pairetto (Tal.) obaja 37, 9. Michel Vautrot (Fr.) 36, 10. Urs Meier (Švajč.) 34, … 16. Oscar Julián Ruiz Acosta (Kol.) 23, … 19. Roberto Rosetti (Tal.) 21.

debata chyba