Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Viedol Banskú Bystricu, nevyšiel mu angažmán na Cypre. Žilina má nového kouča

Novým trénerom futbalového MŠK Žilina sa stal Michal Ščasný.

11.04.2024 14:53 , aktualizované: 15:07
Michal Ščasný Foto: ,
Michal Ščasný.
debata

Štyridsaťpäťročný český kormidelník naposledy pôsobil v cyperskom klube Othellos Athienou a na lavičke nahradil Jaroslava Hynka. Ten skončil v tíme najvyššej slovenskej súťaže Niké ligy v stredu. Ščasného čaká prvý zápas v piatok proti Ružomberku.

Nový tréner Žiliny už má skúsenosti so slovenským futbalom. V minulosti viedol napríklad Trnavu či Banskú Bystricu, kde skončil vlani v októbri. V predošlom pôsobisku bol necelé tri mesiace.

"Priznám sa, že ma to prekvapilo v pozitívnom slova zmysle. Veľmi ma to potešilo, pretože ponuka z takého klubu sa neodmieta. Zároveň je to záväzok voči klubu, aby tréner nesklamal.

Verím, že spolu s ‚realizákom‘ a hráčmi odvedieme takú prácu, ktorá spraví všetkým radosť," povedal nový kormidelník pre klubový web.

Jaroslav Hynek, mšk žilina Čítajte viac Žilinu v zápase proti Ružomberku povedie nový tréner, Hynek s asistentom v klube skončili

Pre „šošonov“ bol Ščasný prvou voľbou. „Jediný kandidát, ktorého sme mali vyhliadnutého a s ktorým sme sa rozprávali, bol Michal Ščasný,“ povedal športový manažér klubu Karol Belaník.

„V prvom rade sme potrebovali človeka, ktorý pozná slovenskú ligu, náš tím i súperov a má čerstvú skúsenosť z jesene, kedy pôsobil v Bystrici,“ dodal Belaník. Do konca sezóny zostáva len šesť zápasov, no podľa manažéra nie je Ščasného angažmán dočasné riešenie:

„Určite nie. Ako tréneri predtým, aj Michal má s nami zmluvu na neurčité obdobie. Nie je to žiaden záskok, počítame s ním ako s pevnou súčasťou MŠK Žilina. Všetko bude do budúcnosti závisieť od toho, ako sa nám bude dariť a aké budú výsledky.“

Jeho krajan a predchodca Hynek bol pod Dubňom od sezóny 2022/23 a MŠK viedol dokopy v 71 stretnutiach. Šesť kôl pred koncom nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul patrí Žiline štvrtá priečka. Za Dunajskou Stredou je pre horšiu bilanciu vo vzájomných zápasoch.

Najkrajšie futbalové rozhodkyne na svete Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Futbalisti na ihrisku skáču tak, ako ony...
debata chyba
Viac na túto tému: #MFK Banská Bystrica #Michal Ščasný