Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prečo mi dávate takúto otázku? Nehovorím nič! Keby Weissa novinári počúvali... Ligu si uhráme, vraví kouč Slovana

Po prvý raz v lige nestrelili gól. Premiérovo v sezóne prehrali. Navyše, v ostro sledovanom derby. A po senzačnom zaváhaní v domácom pohári.

18.03.2024 05:39
Vladimír Weiss st. Foto: ,
Vladimír Weiss st. nemal po derby veľa dôvodov na úsmev.
debata (12)

Futbalisti bratislavského Slovana majú za sebou týždeň, na ktorý by najradšej zabudli.

Slovenský šampión najprv v stredu vypadol v pohárovom štvrťfinále s Podbrezovou, v nedeľu neuspel na Tehelnom poli pred desaťtisícovou návštevou ani v súboji s Trnavou.

Skvost východu. Dokončená Košická futbalová aréna Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Košická futbalová aréna má po dokončení...

"Sme nešťastní, že sme prehrali zápas, v ktorom sme neboli slabší. Prakticky sme si dali dva góly sami. Áno, máme minikrízu, prehrali sme dva zápasy, čo sa nám nestáva.

Dva, tri dni si však hráči oddýchnu a pripravíme sa na ďalší duel," komentoval dianie na trávniku na pozápasovej tlačovej besede domáci tréner Vladimír Weiss st.

Ten mal k dispozícii poriadne oklieštené mužstvo, v ktorom chýbalo viacero opôr. Vrátane z pohára potrestaného luxemburského útočníka Gersona Rodriguésa, ale aj dvojice gruzínskych legionárov Džabu Kankavu a Gurama Kašiu.

„O ich uvoľnenie ma požiadal tamojší zväz, pre ktorý som dlho pracoval. Čaká ich možno zápas kariéry. Rovnako, ako Rodriguesa, ktorý by pre červenú kartu z pohára aj tak hrať nemohol, hoci chcel,“ vysvetľoval absencie Weiss.

Slovan, Trnava Čítajte viac Trnava dobyla Bratislavu! Slovan na Tehelnom poli nestrelil ani gól. Gašparík: Vôbec sme sa nepripravovali

Na Gruzínsko a Luxembursko totiž čaká vzájomný duel v baráži majstrovstiev Európy. Na záverečnom turnaji sa ani jedna krajina dosiaľ nikdy nepredstavila.

„Chcel som im vyjsť v ústrety, aj keď sme na to napokon doplatili. Nerobím však z toho tragédiu,“ dodal šéf lavičky Slovana.

Obhajca titulu má napriek prehre s Trnavou na čele tabuľky komfortný 15-bodový náskok. V hre ich je pritom do konca ročníka už len 24.

„Keď budeme kompletní, ligu si uhráme, sme natoľko kvalitní a skúsení,“ pozrel sa na situáciu realisticky Weiss, ktorý v šatni na hráčov nezvyšoval hlas.

Francúzsko SR Futbal EKL A Skupina 3. kolo Lille Slovan Čítajte viac Šok, Čavrič neprišiel na zraz. SFZ: Je to jeho rozhodnutie, musíme to rešpektovať. Reaguje aj hráč

Viac, ako ich výkon, ho rozladila otázka jedného z novinárov. Ten sa opýtal, čo hovorí na vlastný gól Kevina Wimmera, ktorý označil za „ukážkový“.

„Prečo mi dávate takú otázku? Bolo to v plnom šprinte, to sa vo futbale stáva. Takže nehovorím na to nič,“ zareagoval niekdajší reprezentačný tréner.

Weissa o niekoľko minút rozrušil aj ďalší zo žurnalistov, ktorý sa dotazoval na to, či jeho zverencom nechýba motivácia – napriek tomu, že na to isté sa pred ním spýtal jeho kolega.

„Keby ste ma počúvali…“ začal svoju odpoveď Weiss a zopakoval to, čo predtým.

Na jeho družinu čaká po reprezentačnej prestávke domáci súboj s Podbrezovou, následne pocestuje Slovan do Žiliny, kde môže definitívne spečatiť zisk šiesteho titulu v rade.

A teda dlhodobú nadvládu v slovenskom futbale. Pod Weissovým vedením.

Načítavajú sa športové výsledky...

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Michal Gašparík #Vladimír Weiss st.