Skalica si v Trenčíne vybojovala prvú jarnú výhru. Bystrica pred skromnou kulisou prišla o body i Polievku

Futbalisti Skalice vyhrali v druhom kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o udržanie sa na pôde Trenčína 3:1. Všetky góly padli už v prvom polčase, víťazný na priebežných 2:0 strelil v 31. minúte Martin Černek.

16.03.2024 17:15
Róbert Polievka, MFK Dukla Banská Bystrica Foto:
Róbert Polievka zápas nedohral.

Deviata Skalica má v tabuľke bezpečný osembodový náskok na desiate Košice. Pozíciu pred ňou je práve Trenčín, ktorý má napriek prehre o deväť bodov viac. Hostia vyhrali v jarnej časti premiérovo.

2. kolo nadstavbovej časti Niké ligy – skupina o udržanie sa:
AS Trenčín – MFK Skalica 1:3 (1:3)
Góly: 39. Gajdoš – 13. Matejov, 31. Černek, 45.+2. Kukučka (vl.). ŽK: Kmeť, Gajdoš, Emeka, Kozlovský – Sobczyk, Junas, Hollý, Smékal, Mášik. Rozhodovali: Ziemba – Zemko, Košecký
Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš (88. Hájovský) – Ibrahim (46. Emeka), Gajdoš (84. Djerlek) – Chuhwak (46. Uchegbu), Kupusovič (69. Donkor), Sunday
Skalica: Junas – Krčík, Hrádecký, Podhorín, Černek – Nagy, Hollý – Morong (87. Haša), Sobczyk (62. Mášik), Matejov (63. Gaži) – Smékal (82. Ranko)

MFK Dukla Banská Bystrica remizovala so Zlatými Moravcami 0:0. Bodovala tak v treťom dueli za sebou. Hráči z Tekova po piatich prehrách získali prvý bod v jarnej časti súťaže.

V prvom polčase sa domácim zranili až dvaja hráči, Polievka i Godál si natiahli zadný stehenný sval.

Dve veľké šance nevyužil na bystrickej strane Záhumenský, skórovať mohli aj hostia, keď v päťke voľný Tabatadze trafil žrď.

Po zmene strán neuznali gól hráčovi ViOn-u Meszárosovi pre avizovaný ofsajd a neujala sa ani hlavička Majdana z hranice päťky. Šancí výrazne ubudlo a tak 653 divákov gól nevidelo.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0
ŽK: Godál, Migaľa – R. Nagy, Kuzma, Balič. Rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Vass, 653 divákov.
Dukla: Hruška – Mensah, Godál (46. Migaľa), Willwéber – Marquinho (46. Pišoja), Hlinka, Richtárech (80. Považanec), Záhumenský – Veselovský (62. Slebodník), Polievka (15. Depetris), Rymarenko
ViOn: Richter – Suľa, Gono, R. Nagy, Jinjolava – Mondek (88. Nonikašvili), Duga, Brenkus (66. Balič) – Tabatadze (66. Majdan), Kuzma, Mészáros (62. Dulay)

Priemerné platy futbalistov v európskych súťažiach Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Na nasledujúcich stránkach zistíte priemerný...
Viac na túto tému: #AS Trenčín #ViOn Zlaté Moravce #MFK Dukla Banská Bystrica #Róbert Polievka #Niké liga