Slovan potvrdil úlohu favorita, DAC nie. O pohárový šok sa postaral treťoligista

Futbalisti MFK Ružomberok sa stali po Lipanoch ďalším semifinalistom Slovnaft Cupu.

28.02.2024 16:53 , aktualizované: 19:23
kucka, adang Foto: ,
Na snímke vpravo Juraj Kucka (Slovan) a vľavo Xavier Adang (Žilina).

V stredajšom štvrťfinále uspeli na pôde DAC Dunajská Streda 1:0 vďaka gólu Martina Chriena zo 73. minúty.

ŠK Slovan Bratislava postúpil do štvrťfinále po domácom osemfinálovom víťazstve 1:0 nad MŠK Žilina, ktoré zariadil v 66. minúte Nino Marcelli.

Lipany zdolali vo štvrťfinále fortunaligistu MFK Skalica 5:3 po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Poklady ligy. Ktorí hráči odišli za milióny? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Nie je to pravidlo, no aj zo slovenskej ligy...

O všetkom rozhodol nepremenený pokus Michala Ranka v druhej sérii, jeho strelu brankár Peter Bartoš vyrazil.

Štvrťfinále Slovnaft Cupu:

ŠK Odeva Lipany – MFK Skalica 0:0, 5:3 po rozstrele z 11 m
Rozhodoval: Choreň, ŽK: Vitovič, Micherda, Kamenec, Dlugoš, Jacko – Podhorin, Morong, Mášik
/Lipany postúpili do semifinále/

DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 73. Chrien, rozhodoval: Hodák, ŽK: Vitális – Tučný
/Ružomberok postúpil do semifinále/

Osemfinále Slovnaft Cupu:
ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 66. Marcelli, rozhodoval: Kraľovič, ŽK: Essomba, Ndjeungoue (obaja Žilina), 2273 divákov
/Slovan postúpil do štvrťfinále/

Viac na túto tému: #skalica #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #MFK Ružomberok #Slovenský pohár #DAC Dunajská Streda #Lipany