Gerson dal jeden z najľahších gólov. Kríza Slovana sa nekoná, vyhral aj v Trenčíne

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola Niké ligy na ihrisku AS Trenčín 2:0.

25.02.2024 16:53 , aktualizované: 19:40
Gerson Rodrigues Foto: ,
Útočník Slovana Gerson Rodrigues stráca na najlepšieho strelca Niké ligy momentálne 8 gólov.
debata (2)

Na čele tabuľky majú 14-bodový náskok pred Žilinou. „Belasí“ predĺžili sériu bez prehry v najvyššej slovenskej súťaži na 15 zápasov. Duel sledovala najvyššia návšteva sezóny na trenčianskom štadióne – 4377 divákov.

Po obojstranne opatrnej polhodine hry bolo rušno pred obomi bránkami. Hostí mohol poslať do vedenia Marcelli, no strelou zo šestnástky trafil iba do hornej žŕdky. Z následného protiútoku sa do sľubnej príležitosti dostal Kupusovič, ale brankár Borjan vyrazil jeho hlavičku.

Dôležitý moment priniesla 50. minúta, v ktorej Kozlovský v šestnástke fauloval Strelca a Tolič z penalty otvoril skóre – 0:1. Krátko na to mohol vyrovnať Gajdoš, ale tvrdou strelou z pokutového územia prestrelil bránku.

Loris Karius Čítajte viac Najskôr žiadali nového brankára, teraz sa prežehnávajú a chcú späť Dúbravku. Môže za to Karius, jeho lapsus potrestal ex-Žilinčan

Trenčania sa snažili o vyrovnanie, ale ich snahy na body sa výrazne znížili po 66. minúte. Kmeťovi nevyšiel pokus o spätnú prihrávku brankárovi, k lopte sa dostal Kucka, ktorého prihrávku pohodlne zužitkoval Rodrigues. Slovan si v ďalšom priebehu bez problémov postrážil dvojgólový náskok.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 51. Tolič (11 m), 66. Rodrigues. Rozhodovali: Glova – Štrbo, Kuba, ŽK: Donkor (Tren.), 4377 divákov
Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Ibrahim (80. Donkor), Gajdoš (80. Djerlek)- Gong, Kupusovič (72. Emeka), Eynel Soares (72. Jude)
Slovan Bratislava: Borjan – Lichý (80. Kašia), Bajrič, Wimmer – Pauschek, Savvidis, Kankava, Vojtko – Marcelli (59. Barseghjan), Strelec (50. Rodrigues), Tolič (60. Tolič)

Nadpis ide sem…

V 21. kole futbalovej Niké ligy Podbrezová remizovala s Dunajskou Stredou 0:0 a bodovala aj v treťom zápase na jar.

Rovnako do tretice bodovali aj futbalisti zo Žitného ostrova. Oba tímy si však ešte nezabezpečili účasť v nadstavbovej časti o titul.

V úvode boli aktívnejší hostia, ale strelu Andzouanu k žrdi kryl Rehák. Potom prevzali iniciatívu domáci a najväčšiu šancu nevyužil po centri Baja hlavou Osei, tesne minul odkrytú bránku.

Na začiatku druhého polčasu stredopoliar DAC-u Vitális iba tesne minul pravú žrď, podobne dopadol neskôr aj Dimun a na opačnej strane mal nepresnú mušku Kováčik a koncovky Galčíka boli zblokované. Aj preto poldruha tisíc divákov gól nevidelo.

FK Železiarne Podbrezová – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
ŽK: Paraj, Bajo – Dimun. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Pozor, 1517 divákov.
Podbrezová: Rehák – M. K. Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Bajo, Chyla (68. Š. Faško), Sanusi (83. Okunola) – Paraj – Kabongo (73. Talakov), Osei (83. Galčík)
Dunajská Streda: Popović – Gruszkowski (66. Mendez), Kačaraba, Brunetti, Andzouana – Dolček (46. Yapi), Dimun, Vitális, Ramadan (78. Gavrič) – Koné (46. Barišić), Jürgens (83. Káčer)

Najlepšie zarábajúce kluby na svete + SLOVAN Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Okrem rebríčka a príjmov najlepšie zarábajúcich...