Slovan zvládol povinnú jazdu, proti ViOnu žiarila nová posila. Trnavu po prehre s DAC čaká tuhý boj

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 20. kola Niké Ligy nad Zlatými Moravcami 4:1. V drese úradujúceho majstra zaznamenal dva góly luxemburský útočník Gerson Rodrigues.

18.02.2024 16:59 , aktualizované: 19:42
juouiu Foto:
Gólová radosť slovanistov.
debata (4)

Slovan zvýšil svoj náskok na čele tabuľky, druhá Žilina na neho stráca už dvanásť bodov. Zlaté Moravce figurujú na poslednej 12. priečke a stále čakajú na víťazstvo v tejto sezóne.

Domáci boli od úvodu aktívnejší a v 15. minúte sa dokázali strelecky presadiť. Po rohovom kope sa dostala lopta ku Kuckovi, ktorý prestrelil Lukáča.

liver - chelsea  10 Čítajte viac Ligový zápas Slovana so Zlatými Moravcami sme sledovali ONLINE

Rodrigues po polhodine zvýšil na 2:0 a potvrdil formu, keď skóroval aj v treťom zápase za Slovan. Po prestávke Barseghjan našiel v šestnástke Marcelliho a ten upravil už na rozdiel troch gólov.

Zlaté Moravce znížili v 72. minúte, Mészáros našiel Balaja, ktorý hlavičkou prekonal Trnovského. Slovan však okamžite kontroval a Rodrigues dosiahol druhý presný zásah v stretnutí.

V závere zápasu Nonikašvili fauloval Kankavu, ktorý zostal ležať na trávniku. Gruzínskeho stredopoliara museli nakoniec odniesť na nosidlách do šatne.

„Som sa zľakol troška. Má len taký krvavý štraf na píšťale. Súperov hráč ho chytil štupľom. To sa však stáva a Jaba je v poriadku,“ povedal po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss o zdravotnom stave Kankavu.

Niké liga – 20. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (2:0)
Góly: 30. a 73. Rodrigues, 15. Kucka, 55. Marcelli – 72. Balaj, ŽK: Nonikašvili (Zlaté Moravce). Rozhodovali: Dzivjak – Jánošík, Vass, 3168 divákov.
Slovan: Trnovský – Pauschek (58. Blackman), Bajrič, Wimmer, Vojtko (87. Zmrhal) – Kankava, Kucka (78. Savvidis) – Barseghjan, Lichý, Marcelli (58. Strelec) – Rodrigues (87. Božík)
Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa (81. Majdan), Nagy, Drame, Jinjolava – Balič (68. J. Švec) – Mészáros, Duga (81. Hodúr), Brenkus (46. Kuzma), Mondek (68. Nonikašvili) – Balaj

FC DAC 1904 Dunajská Streda zaknihoval výhru na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a urobil dôležitý krok k postupu do prvej šestky.

Naopak, Spartak sa dostal pod tlak, v záverečných dvoch kolách základnej časti bude musieť ešte tuho bojovať o udržanie si pozície v skupine o titul.

Trnava nevyužila šancu bodovo sa dotiahnuť na druhú Žilinu, Dunajská Streda stráca po víkende na tretích „andelov“ už len bod.

liver - chelsea  12 Čítajte viac Zápas DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava sme sledovali ONLINE

DAC vyrukoval v prvom polčase s vysokým napádaním, s čím si Trnavčania dlho nevedeli poradiť. Prvý gól padol v 42. minúte, po pravej strane unikol Gruszkowski, ktorého prihrávka na päťku našla nepokrytého Ramadana, Sýrčan si ešte loptu prebral a z päťky ju poslal do siete.

V 82. minúte sa Trnavčania tešili z gólu Ďuriša, ktorý využil nedorozumenie Kačarabu a brankára Popoviča po dlhom odkope trnavského brankára Takáča, lenže videorozhodca zásah po dlhom preskúmavaní situácie zrušil pre ofsajd trnavského útočníka.

Krátko po rozohraní sa v šestnástke Trnavy presadil Andzouana a tvrdou strelou zvýšil vedenie hostí.

Mikovič v nadstavenom čase síce ešte delovkou do „šibenice“ znížil na 1:2, domácim sa však už vyrovnať nepodarilo.

FC Spartak Trnava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)
Góly: 90.+5 Mikovič – 42. Ramadan, 86. Andzouana, ŽK: Kóša, Procházka – Vitális, Popovič, Trusa, Goure. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel, 5247 divákov.
Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Šulek (66. Mikovič) – Procházka – Daniel, Bainovič (46. Bernát), Bukata (76. Poznar), Azango (66. Ofori) – Ďuriš
D. Streda: Popovič – Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana – Dimun – Trusa (78. Goure), Vitális, Jürgens (78. Herc), Ramadan (64. Yapi) – Kone (57. Mendez)