Pred týždňom debakel so Slovanom, teraz výprask od Skalice. Podbrezová je v kŕči

V piatkovom stretnutí 18. kola Niké ligy zvíťazili futbalisti MFK Skalica nad FK Železiarne Podbrezová 3:0.

15.12.2023 19:34
G Skalica Foto: ,
Ilustračné foto

K hladkému triumfu im výrazne pomohol hosťujúci obranca Matej Oravec, ktorý už v 15. minúte dostal červenú kartu.

Domáci využili presilovku expresne, keď otvoril skóre hlavou Dani Alves. V 36. minúte zvýšil náskok Záhorákov Smékal a po prestávke stanovil konečný rezultát Morong. V tej chvíli už hrali hostia aj bez vylúčeného Grešáka.

Ladislav Borbély Čítajte viac Na absurdnú otázku absurdná odpoveď. Futbalový expert Borbély uvažuje, čo by sa muselo stať, aby Slovan nezískal titul

Skalica zabodovala naplno prvýkrát od 4. novembra a v neúplnej tabuľke sa posunula na ôsme miesto pred Ružomberok, ktorý odohral o zápas menej. Podbrezová je piata, bodovo sa na ňu môžu cez víkend dotiahnuť Banská Bystrica a Trenčín.

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0)

• Góly: 17. Dani Alves, 36. Smékal, 74. Morong. Rozhodovali: Kružliak – Straka, Štofik, ŽK: Krčík, Rudzan – Galčík, Blahút, Grešák, Sanusi, Talakov, ČK: 15. Oravec, 67. Grešák po druhej ŽK (obaja Podbrezová)
  • Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – Nagy (89. Černek), Hollý (73. Mášik) – Morong (89. Matejov), Haša, Dani Alves (73. Gaži) – Smékal (60. Sobczyk)
  • Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik (79. Mielke), Bakaľa, Bajo, Blahút (46. Ďatko) – Galčík (46. Talakov), Paraj, Sanusi (63. Assinor)