Dôležité víťazstvo v šlágri. Žilina odskočila Trnave a zatlačila na Slovan

Futbalisti Žiliny si v úvodnom zápase 17. kola najvyššej slovenskej súťaže poradili s Trnavou 1:0. V tabuľke jej odskočili na rozdiel piatich bodov a zároveň sa na bod dotiahli na vedúci Slovan Bratislava.

08.12.2023 19:19
žilina Foto: ,
Na snímke (zľava) sa Matúš Rusnák, Samuel Gidi a Mário Sauer radujú z gólu.

Ten má však zápas k dobru, v sobotu sa predstaví na ihrisku Podbrezovej (15.00).

Žilina, trnava Čítajte viac Zápas Žilina - Trnava sme sledovali ONLINE

Spartak ukončil sériu piatich výhier a v tabuľke zostal na treťom mieste, jeho strata na druhú Žilinu narástla na päť bodov.

O triumfe MŠK rozhodol gól z konca prvého polčasu, keď Patrik Iľko našiel z pravej strany na hranici šestnástky Samuela Gidiho a ten vydarenou strelou namieril presne k ľavej žrdi.

Nárast trhovej hodnoty slovenských futbalistov Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Niektorí prispeli viac, iní menej. Postup...

Domáci mali po prestávke možnosti na zvýšenie náskoku, ale šance Tomáša Nemčíka, Dávida Ďuriša či opäť Gidiho zostali nevyužité.

„Andeli“ v závere zavreli domácich pred šestnástkou, vyrovnania sa nedočkali aj preto, že Jakub Paur nedokázal z dobrej pozície hlavičkou prekonať Ľubomíra Belka v bráne MŠK.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 45. Gidi.
Rozhodovali: Gemzický – Pozor, Jekkel, ŽK: Bile, Minárik – Šulek, Bukata, Mikovič, Koštrna, 1412 divákov.
MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (90.+3 Javorček), Gidi, M. Sauer, Bari – Iľko (77. Essomba), Bile (77. Adang), Bile, D. Ďuriš
Spartak Trnava: Takáč – Šulek (64. Oseni), Koštrna, Kóša, Mikovič (77. Kompan Breznik) – Bukata, Zeljkovič (77. Bernát), Daniel (38. Djurič) – Azango, M. Ďuriš (64. Paur), Ofori

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina:
„Zápas sa hral v pokročilom zimnom čase, no napriek tomu bolo ihrisko fantasticky pripravené a oba tímy mohli hrať futbal. Hralo sa o druhé miesto, čo bolo samo o sebe motivačným faktorom a bolo sa na čo pozerať. Chceli sme doma vyhrať, keďže s týmto realizačným tímom sme Spartak ešte neporazili, hoci sme k tomu nemali ďaleko. Dnes sme boli efektívnejší, hoci zápas bol pomerne vyrovnaný. Dali sme gól do šatne, čo nás povzbudilo. Upravili sme niektoré veci v útoku a kládli dôraz na defenzívu, čím sme uhájili výhru 1:0. Mrzí ma, že sme boli zbrklí v situáciách, kedy sme mohli rozhodnúť zápas a to nás trápi dlhší čas, hoci sa tomu na tréningoch venujeme. Sme radi, že sme dnes vyhrali, bol to skvelý zápas, pre nás výborný výsledok a sme naozaj šťastní.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava:
„Bol to vyrovnaný, ťažký zápas pre oba tímy, v takýchto zápasoch je dôležité kto dá prvý gól. Mohli sme ho dať prvý my, mal tam Bukata šancu, no nedal. V nadstavenom čase sme dostali gól, čo bol pre nás najhorší čas a Žilinu to povzbudilo. V druhom polčase sme si už nedokázali vypracovať toľko šestnástkových akcií a hoci sme v závere mali tlak, tak sme nemali gólové šance. Po veľmi dlhom čase sme nedokázali dať gól, preto skončila aj naša séria vonku bez prehry.“

Viac na túto tému: #mšk žilina #Samuel Gidi