Nováčik sa dočkal, ukončil dlhú sériu prehier. Košice udreli v nadstavenom čase

Nováčik najvyššej futbalovej súťaže FC Košice zaznamenal tretie víťazstvo v sezóne. Vo východniarskom derby zvíťazil doma nad Michalovcami 2:1 a ukončil desaťzápasovú sériu prehier.

01.12.2023 19:30 , aktualizované: 19:38
FC Košice Foto: ,
Radosť futbalistov FC Košice z tretieho víťazstva v tejto sezóne Niké ligy.

O prvom víťazstve ešte stále nového trénera Košíc Jána Kozáka rozhodol v prvej minúte nadstaveného času Bernard Petrák. Košice si tak upevnili priebežnú 10. priečku. Michalovčania nezvíťazili ani v 16. zápase sezóny, na konte majú 5 bodov za remízy.

Domáci išli do vedenia gólom útočníka Tidjaniho Ananeho, ktorý v 17. minúte efektnými nožničkami zužitkoval center Lukáša Fabiša. Hostia mali v prvom polčase vyrovnať, no nepodarilo sa im to ani v 41. minúte, keď Lukáš Jánošík nepremenil penaltu.

Aleksandar Čavrič Čítajte viac Kmotrík: Európa je pre finančnú kondíciu Slovana kľúčová. Máme rozrobené posily aj ponuky na našich hráčov

Aj v druhom polčase sa hral zaujímavý futbal s viacerými gólovými príležitosťami. Michalovčania sa vyrovnania dočkali v 86. minúte, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil striedajúci Magda – 1:1.

V nadstavenom čase spravili hostia chybu na vlastnej polovici, po ktorej sa Košičania dostali k protiútoku, v ktorom Medved posunul loptu na ľavé krídlo Petrákovi, ktorý prekonal brankára Freliha – 2:1.

Niké liga – 16. kolo:
FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)
Góly: 17. Anane, 90.+2 Petrák – 86. Magda. Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Hrmo, ŽK: Frelih, Jeřábek, Struhár (mimo ihriska), 1152 divákov.
Košice: Kira – Greššák, Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák (85. Petrák) – Faško, Qose (82. Sovič), Gallovič, Anane (68. Liener) – Medved
Michalovce: Frelih (35. Frelih) – Magda, Jeřábek, Volanakis, Šimko – Danko (85. Magda), Vaško, Zubairu (46. Musák), Šimamura – Jánošík (79. Pavúk), Van Kessel

Najsexi futbalistka na svete Alisha Lehmannová Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Koľko zarába futbalom a čo dostáva od sponzorov...
Viac na túto tému: #Zemplín Michalovce #FC Košice #Niké liga