Bystrica bodovala v Podbrezovej, skóroval aj Polievka

Futbalisti Podbrezovej remizovali v piatkovom stretnutí 12. kola Niké ligy v horehronskom derby s Banskou Bystricou 2:2.

27.10.2023 19:41
Róbert Polievka Foto: ,
Kapitán Banskej Bystrice Róbert Polievka sa snaží prejsť cez Mareka Bartoša z Podbrezovej.

Dostali sa tak o skóre na čelo neúplnej tabuľky pred Slovan a Trenčín, ktorí však majú dva resp. jeden zápas k dobru.

Duklu viedol premiérovo v pozícii hlavného trénera Mário Auxt, doterajší asistent nahradil Michala Ščasného.

Podbrezová prehrávala po polčase 1:2, keď si tesne pred prestávkou dal vlastný gól Marek Kristián Bartoš a v nadstavenom čase skóroval Róbert Polievka. Bod pre domácich zariadil v 53. min po individuálnej akcii Roland Galčík.

Niké liga – 12. kolo

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)
Góly: 19. Assinor, 53. Galčík – 42. Bartoš (vlastný), 45.+3 Polievka. Rozhodovali: K. Micheľ – Štofík, Kmec, ŽK: Ridwan (Podbrezová).
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Bakaľa (69. Špyrka, 80. Okunola) – Kováčik, Bajo (46. Galčík), Paraj, Blahút – Assinor (60. Ridwan), Kabongo (60. Kuzma)
Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Migaľa (51. Slobodník), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (88. Arevalo) – Richtárech (90.+3 Hanes), Hlinka, Ľupták – Rymarenko, Polievka (90.+3 Guimaraes)

Viac na túto tému: #futbal #Dukla Banská Bystrica #Podbrezová #Niké liga