Dvaja dvojgóloví strelci v Moravciach. ViOn v závere zachránil bod, Michalovce nepreskočil

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v predohrávke 11. kola Niké Ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

20.10.2023 19:51
SR Košice šport futbal NL 6. kolo Zlaté Moravce... Foto: ,
Tréner Zlatých Moraviec Vladimír Cifranič na archívnej snímke.

Hostia tak dokázali bodovať aj v dvanástom vzájomnom zápase proti ViOnu a udržali sa na 11. mieste v tabuľke. Zlaté Moravce zostali na poslednej 12. priečke so stratou bodu práve na Michalovce.

Domáci otvorili skóre duelu v 11. minúte, keď kapitán Karol Mondek strelou spoza šestnáskty prekonal brankára Benjamína Száraza. Michalovčania však v druhom polčase dokázali streliť dva góly.

V 58. minúte Matúš Marcin prenikol po ľavom krídle a prihrávkou našiel pred bránkou nepokrytého Issa Adekunleho, ktorý nezaváhal. O jedenásť minút neskôr hostia už viedli, keď chybu Zlatých Moraviec využil Adekunle a pridal druhý presný zásah v stretnutí.

Mondek však v 87. minúte prekvapil brankára Száraza a rovnako svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 2:2.

Niké liga – 11. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)
Góly: 11. a 87. Mondek – 58. a 69. Adekunle, ŽK: Brenkus, Gono – Adekunle, Žofčák. Rozhodcovia: Gemzický – Ferenc, Roszbeck.
Zlaté Moravce: Knobloch – Suľa, Majdan, Moško (83. Tumma), Sluka – Brenkus (80. Weir), Mondek, Čerepkai (71. Švec), Nsumoh (80. Mijič), Gono – Balaj
Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi – Karasjuk (67. Bednár), Šimamura, Danko (74. Žofčák, 77. Vaško) – Adekunle (74. Mendes), Marcin, Van Kessel

Viac na túto tému: #MFK Zemplín Michalovce #FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble