Ružomberok ukončil sériu bez víťazstva. Proti Zlatým Moravciam sa blysol Lavrinčík

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v zápase 10. kola Niké ligy na domácom štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0. Na oboch góloch sa podieľal Samuel Lavrinčík, na prvý prihral a druhý strelil.

06.10.2023 19:25 , aktualizované: 19:32
SR futbal FL nadstavba 1. kolo Trenčín... Foto: ,
Futbalisti Ružomberka dosiahli tretie víťazstvo v tejto sezóne.

Ružomberčanom sa tak podarilo ukončiť nelichotivú sériu troch zápasov bez víťazstva. Domáci do zápasu vstúpili aktívne a v 9. minúte sa ujali vedenia, keď ľavačkou zvnútra šestnástky vystrelil Adam Tučný a s prispením teču Gergelyho Tummu lopta skončila v sieti ViOnu, 1:0.

Ružomberčanom optimálne vyšiel aj úvod druhého polčasu, v 48. minúte Tučného strelecký pokus obrana hostí ešte zblokovala, no po odrazenej lopte nekompromisne skóroval Samuel Lavrinčík – 2:0.

10. kolo Niké ligy:
MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Góly: 9. Tučný, 48. Lavrinčík. ŽK: Hladík, Lavrinčík – Čerepkai, Duga, Tumma. Rozhodovali: Smolák – Štofík, Vass, 868 divákov.
Ružomberok: Krajčírik – Luterán, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Zsigmund (81. Múdry) – Tučný (72. Hladík), Chrien (90. Domonkos), Chobot (72. Šefčík) – Gerec (90. Boďa).
Zlaté Moravce: Knobloch – Suľa, Moško, Tumma (67. Majdan), Čonka (58. Sluka) – Duga (58. Weir) – Mondek, Gono, Čerepkai (58. Ďubek), Nsumoh (81. Švec) – Balaj