Spartak nedal nováčikovi šancu, Košičania s treťou prehrou v rade

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v stredajšej dohrávke tretieho kola Niké ligy nad Košicami 3:0. Spartak sa posunul v tabuľke na 7. miesto, Košiciam patrí po tretej prehre po sebe 10. priečka.

27.09.2023 22:39
trnava Foto:
Spartak Trnava.
debata (2)

Domáci v zápase dominovali herne i strelecky. Skóre zápasu otvoril už v piatej minúte po prihrávke od Bainoviča útočník Ďuriš, keď špičkou usmernil loptu na bránku a dokonale zaskočil Putnockého, ktorému lopta prešla popod nohy do siete.

V 66. minúte potiahol útok po ľavej strane striedajúci Azango, prudkým centrom našiel na zadnej tyči nabiehajúceho Štefánika a ten z voleja zvýšil na 2:0.

Tretí gól pridal sám Azango, keď vystihol nepresnú prihrávku Tidjaneho, zmocnil sa lopty pri pokutovom území a nekompromisnou ranou zvýšil na rozdiel troch gólov.

Niké liga – dohrávka 3. kola:

FC Spartak Trnava – FC Košice 3:0 (1:0)
Góly: 5. Ďuriš, 66. Štefánik, 77. Azango. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Straka, 1849 divákov.

Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša – Procházka – Daniel (61. Azango), Štefánik (78. Oseni), Bainovič (61. Ofori), Breznik – Ďuriš (61. Bernát), Paur (70. Ristovski)
Košice: Putnocký – Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák – P. Varga (61. Qose), Golikov (76. Sovič) – Liener (61. Marc. Vasiľ), Faško, Petrák (61. Anane) – Sagna (76. Lačný)