V lige sa diali veci. Trnava dostala facku, Slovan zažil infarktový záver

Futbalisti MŠK Žilina sú aj po 6. kole na čele Niké ligy. Post lídra najvyššej súťaže potvrdili v nedeľu cenným víťazstvom 2:0 na ihrisku Spartaka Trnava. Darilo sa však rivalovi zo Slovana, ktorý po bláznivou závere vyhral nad Podbrezovou 3:2.

03.09.2023 19:47 , aktualizované: 20:02
Slovan - Podbrezová Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovan - Podbrezová.
debata (5)

Žilinčania rozhodli dvoma gólmi v druhom polčase, pripísali si štvrtý triumf za sebou a na čele neúplnej tabuľky majú dvojbodový náskok pred AS Trenčín.

Spartakovci začali zápas aktívne, mali tri dobré šance, hostia však postupne vyrovnali hru a v druhom polčase v krátkom rozmedzí dvakrát udreli.

Najprv v 60. minúte po rohovom kope Sauera skóroval hlavou Stojčevski. O dve minúty neskôr Belkov dlhý nákop podbehol Štetina, Addovi sa otvorila voľná cesta k trnavskej bránke a svoje sólo zakončil gólom. Snaha andelov o vyrovnanie bola kŕčovitá, Žilinčania si výsledok postrážili.

Trnava - Žilina Čítajte viac Duel Trnava - Žilina sme sledovali ONLINE

6. kolo Niké ligy:
Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 60. Stojčevski, 62. Addo. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Hancko, ŽK: Gorosito, Štetina, 3932 divákov
Spartak: Takáč – Šulek (46. Koštrna), Štetina, Gorosito, Mikovič (66. Paur) – Zeljkovič – Azango (66. Daniel), Procházka (66. Bukata), Štefánik, Oseni (46. Ofori) – Ristovski
Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Rusnák, Gidi (89. Myslovič), M. Sauer, Bari (84. Javorček) – Iľko (46. Essomba), Ďuriš (84. Kopas), Addo (65. Bile)

Dráma na Tehelnom poli

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vyhrali v nedeľňajšom stretnutí 6. kola Niké ligy nad Podbrezovou 3:2, keď skóre otočili dvoma gólmi v nadstavení.

Domáci si tak napravili chuť po vysokej prehre 2:6 na pôde Arisu Limassol v odvete play off Európskej ligy. V tejto sezóne domácej súťaže absolvovali len štyri zápasy, momentálne figurujú na šiestom mieste s ôsmimi bodmi. Podbrezová je štvrtá s desiatimi.

Slovan absolvoval zápas domácej súťaže po viac ako troch týždňoch. Naposledy sa predstavil 12. augusta na pôde Skalice, kde zaknihoval prvý triumf v tejto sezóne (2:1).

Fanúšikovia Slovan, transparent Čítajte viac Čo je zhnité v štáte belasom? Kotol Slovana sa osopil na vedenie. Nenechám sa urážať a nemienim pred fanúšikmi kľačať, ohradil sa Weiss

V prvom polčase mal herne navrch, no nedokázal sa prepracovať cez obranu hostí. Výstavnou strelou spoza šestnástky skóroval len Tigran Barseghjan.

Podbrezová bola nebezpečná najmä po prestávke a Slovan sa nedostal naspäť do tempa. Dvojité striedanie síce prinieslo dve veľké šance, no Barseghjan ani striedajúci Strelec ich nevyužili.

„Belasých“ potrestal v 78. minúte Mark Assinor, ktorý prekonal Borjana strelou k vzdialenejšej žrdi a hlavičkou z bezprostrednej blízkosti aj Marek Kristián Bartoš. Domáci otočili v infarktovom závere v nadstavenom čase.

Najprv hlavičkoval k žrdi kapitán Guram Kašia a Barseghjan obišiel o chvíľu neskôr brankára Richarda Ludhu. Víťazný gól dal do prázdnej bránky.

Niké liga – 6. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (1:0)
Góly: 22. a 90.+4. Barseghjan, 90.+3. Kašia – 78. Assinor, 87. Bartoš, ŽK: Barseghjan, Strelec – Grešák, Assinor, Rozhodovali: Micheľ – Bednár, Vorel, 3422 divákov
Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Vojtko (61. Lovat) – Lichý (72. Kucka), Kankava (79. Tolič), Savvidis – Barseghjan, Abubakari (72. Marcelli), Čavrič (61. Strelec)
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Paraj, Bakaľa (72. Špyrka), Talakov (46. Ďatko) – Galčík (80. Blahút), Kabongo (59. Kuzma), Sanusi (59. Assinor)

Slovan sklamal, Trnava uspela - ohlasy médií Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Potupa pre slovenského šampióna, zostala mu...

5 debata chyba
Viac na túto tému: #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #ŽP Šport Podbrezová #Niké liga