Východniarske derby pre FC Košice. Nováčika nasmeroval k prvému víťazstvu exútočník Slovana

Futbalisti FC Košice zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0 a v 5. kole Niké ligy si pripísali prvé víťazstvo v sezóne.

25.08.2023 22:23
SR futbal NL Michalovce Košice 5. kolo KEX Foto: ,
Radosť futbalistov FC Košice po jednom z gólov v bránke Michaloviec.

Michalovce prehrali tretí zápas po sebe a so skóre 0:7 a jedným bodom sú priebežne na poslednom 12. mieste súťaže.

Košičania dvoma gólmi zúročili prevahu v prvom polčase. Počas neho si vypracovali viacero gólových príležitostí, po strele Faška ešte domácemu brankárovi Szárazovi pomohla žŕdka.

Juraj Kucka Čítajte viac Jeden dres hodil chlapcovi na tribúne, druhý dal súperovi, ktorý sa v ňom vidí. Z hráča bez budúcnosti je vzor pre iných

V 36. minúte prvýkrát inkasoval, keď sa prízemnou strelou presadil bývalý útočník Slovana Medved. O päť minút domáci nezvládli situáciu po rohovom kope a od obrancu Marjanoviča sa lopta dostala za michalovského brankára.

Michalovčania sa v druhom polčase snažili zvýšiť ofenzívnu aktivitu, no hostia kontrolovali dianie na ihrisku. Dve sľubné šance zvýšiť náskok Košíc mal Medved, v 82. minúte trafil do žŕdky.

5. kolo Niké ligy:
MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 0:2 (0:2)
Góly: 36. Medved, 41. Marjanovič (vlastný). Rozhodovali: Marhefka – Zemko, Kuba, ŽK: Bahi – Turčák, Golikov, 2074 divákov
Michalovce: Száraz – Bednár, Marjanovič, Volanakis, Šimko (64. Magda), Bahi – Karasjuk, D. Pavúk, Steinhübel (46. Danko) – Marcin (46. Žofčák), Issa (46. Jánošík)
Košice: Kira – Golikov (90.+1 Sovič), Šindelář, Mizerák, Krivák – Greššák (77. Qose), Turčák (89. Petrák) – Fabiš, Faško, Pačinda (76. Vasiľ) – Medved (88. Sagna)