Haraslín aj Schranz skórovali v pražskom derby. Sparta rozhodla nadstavenom čase z penalty

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v 2. kole nadstavbovej časti českej ligy v skupine o titul nad Slaviou Praha 3:2.

13.05.2023 20:37
Sparta Foto:
Futbalisti Sparty sa tešia z triumfu nad Slaviou.

O triumfe „rudých“ rozhodol v závere nadstaveného času druhého polčasu z pokutového kopu stredopoliar Ladislav Krejčí.

V drese domácich sa strelecky presadil aj slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín, za Slaviu skóroval jeho krajan Ivan Schranz.

Hráči Liberca zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase nad Českými Budějovicami 4:0 a postúpili do finále nadstavbovej skupiny o umiestenie v českej lige.

Tretí gól stretnutia strelil v 81. minúte slovenský útočník Ľubomír Tupta. V súboji o konečné 7. miesto sa Liberec stretne s hráčmi Hradca Králové, ktorí zvíťazili nad Mladou Boleslav 2:0.

V skupine o titul triumfoval posledný Olomouc na pôde Viktorie Plzeň 3:1. Pri treťom góle hostí asistoval slovenský obranca Juraj Chvátal.

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Slavia Praha