Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Penalta pre DAC! Prečo ten záber neprehrali rozhodcovi, čuduje sa maďarský arbiter FIFA. Slovanu vraj dovolili viac

Futbalový šláger medzi Dunajskou Stredou a Slovanom (2:3) vzbudzuje emócie aj dva dni po záverečnom hvizde.

09.05.2023 15:59
Dunajská Streda - Bratislava Foto: ,
Futbalisti Slovana sa tešia z gólu v Dunajskej Strede. Vľavo je rozhodca Filip Glova.
debata (19)

Tábor DAC-u sa pristavil najmä pri momente, keď hosťujúci Lucas Lovat v 60. minúte zahral vo vlastnej šestnástke pri výskoku rukou a Filip Glova si išiel pozrieť spomalené zábery na VAR. Pokutový kop však pre DAC neodpískal.

Portál maďarského denníka Nemzeti Sport píše, že dotyk Brazílčana bol viditeľný aj voľným okom. K analýze situácie oslovil bývalého rozhodcu FIFA Zsolta Szabóa.

„Na základe toho, čo sme mohli vidieť v televíznom prenose, rozhodcovi z miestnosti VAR-u ani neprehrali záber, na ktorom bola zreteľne viditeľná hra rukou,“ vravel Szabó.

„Nerozumiem, prečo mu na monitore ukázali tie sekvencie, z ktorých sa nedal vyniesť jasný verdikt. V priamom prenose televízie pritom bol rozhodujúci záznam, na základe ktorého mal byť bez akýchkoľvek pochybností nariadený pokutový kop,“ dodal 51-ročný arbiter.

K výkonu rozhodcu sa Szabó vyjadril nasledovne: „Mal som taký pocit, že hráčom Slovana dovolil viac. Stačí sa pozrieť na správanie po rozhodujúcej penalte…“

Náš pohľad na dianie v Dunajskej Strede je však trošku iný.

Šláger zničil rozhodca. DAC cíti krivdu neoprávnene

Mal to byť zápas o majstrovský titul. Sviatok, aký sa na futbalovom Slovensku koná iba raz za čas. Po záverečnom hvizde však zostáva v ústach pachuť. Zvaliť vinu iba na falošnú píšťalku rozhodcu Filipa Glovu by nebolo úplne v poriadku.

DAC Dunajská Streda ani Slovan Bratislava nezvládli nedeľňajší ligový duel emočne.

Predovšetkým dva momenty rezonovali aj deň po ostro sledovanom zápase. Prvým bola situácia z prvého polčasu a neuznaný gól Slovana po údajnej ruke. Druhým zasa neodpískaný pokutový kop pre Dunajskú Stredu. Hneď na úvod treba uviesť, že v oboch prípadoch sa hlavný arbiter fatálne pomýlil.

09. DAC - Slovan Čítajte viac Weiss povedal o svojom synovi, že nie je normálny a priznal, čo na to hovorí jeho manželka. Guľa penil aj na tlačovke

Jeho zlyhanie je o to väčšie, že spomínané momenty niekoľkokrát kontroloval pri systéme VAR. Domáci tím, ktorý mal ešte pred necelým mesiacom šesťbodový náskok a blížil sa k historickému zisku majstrovského titulu, sa cíti poškodený. Je to však mylný pocit.

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #DAC Dunajská Streda