Bystrica si so Žilinou body podelila, v tabuľke sa nič nemení. Prešov v 2. lige zaváhal a Košice zrazu naháňajú

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica remizovali v 7. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul s MŠK ŽIlina 1:1 a udržali si štvrtú priečku v tabuľke. Hráči spod Dubňa nevyhrali piaty duel za sebou.

29.04.2023 20:06
Dukla Banská Bystrica Foto: ,
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Žilina.
debata (2)

Do vedenia išli hostia už vo štvrtej minúte po rohovom kope Kaprálika, keď si lopta našla v šestnástke voľného Ďuriša a ten z voleja parádne trafil.

Domáci vyrovnali v 25. minúte po centri Záhumenského a pohotovej koncovke uzdraveného Rymarenka zo stredu pokutového územia.

V druhom polčase mali viac príležitostí Bystričania, ale 19-ročného Belaníka pri jeho premiére v najvyššej súťaži už neprekonali.

7. kolo nadstavby o titul vo FL:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:1 (1:1)

• Góly: 25. Rymarenko – 4. D. Ďuriš. Rozhodcovia: Ruc – Kmec, E. Weiss. ŽK: M. Rusnák, Nemčík, Jambor (všetci Žilina), 2710 divákov.
  • Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Ľupták – Pišoja (62. A. Slávik), Balič, M. Faško (82. Svetlík), Záhumenský (82. Káčerík) – Franko (62. Depetris), Rymarenko
  • Žilina: Belaník – Minárik, Stojčevski, Nemčík – M. Rusnák (83. Kopásek), Gidi (46. Iľko), Sauer, Javorček (66. Bari) – Kaprálik, Jambor (79. Essomba), D. Ďuriš (66. Galčík)
Parádne choreo Slovanistov v zápase proti Trnave Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Ultras Slovana sa obliekli do pandemických...

Ružomberok padol v Zlatých Moravciach

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble si pripísali druhé víťazstvo za sebou. V sobotnom dueli v skupine o udržanie zdolali MFK Ružomberok 1:0. Bodovo sa dotiahli na Trenčín, figurujú na 10. mieste tabuľky. Hostia prehrali prvýkrát v nadstavbe.

Ružomberok bol síce herne i strelecky aktívnejší, no jediný gól stretnutia dosiahol domáci Roman Čerepkai. Ten v 70. minúte zakončil rýchly protiútok po ľavej strane s asistenciou Adama Brenkusa.

Hosťom sa už vyrovnať nepodarilo a nevyužili možnosť definitívne si poistiť siedmu pozíciu v tabuľke, hoci pred Michalovcami majú stále pohodlný 11-bodový náskok.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

• Gól: 70. Čerepkai. Rozhodovali: Smolák – Roszbeck, Halíček, ŽK: Čonka, Chropovský, Mondek – Macejko, Bobček, 1003 divákov
  • ViOn: Lukáč – Suľa, Šuvalija, Toml, Čonka – Múdry, Demitra (56. Almeida), Mondek, Pinte, Duga (28. Brenkus) – Čerepkai (86. Ikugar)
  • Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Malý, Mojžiš (63. Mrva), Selecký – Zsigmund – Šefčík (74. Macejko), Gerec (59. Chrien), Domonkos, Tučný (59. Boďa) – Bobček

Fábry zostrelil Michalovce

Futbalisti MFK Skalica vyhrali nad Zemplínom Michalovce 3:2. Naplno bodovali opäť po štyroch dueloch a poskočili na deviatu priečku tabuľky. Za Michalovcami zaostávajú už iba o dva body.

Skóre duelu otvoril nigérijský útočník hostí Wisdom Kanu v 28. minúte, no ešte do prestávky otočil skóre v prospech Skaličanov dvoma presnými zásahmi Andrej Fábry. Hneď po prestávke zvýšil na 3:1 pre domácich Mário Hollý a Issa Adekunle v 72. minúte už iba skorigoval skóre Issa Adekunle.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 3:2 (2:1)

• Góly: 38. a 45. Fábry (prvý z 11m), 49. Hollý – 28. Kanu, 72. Issa Adekunle. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Čajka, bez kariet, 637 divákov
  • Skalica: Junas – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy (60. Mášik), Hollý (89. Černek) – Morong (73. Kousal), Fábry, Yao (73. Švec) – Haša
  • Michalovce: Száraz – Magda, Volanakis, Marjanovič, Kotula (73. Ceklič) – Peňa (87. Žofčák), Njie, Begala (73. Slebodník) – Marcin, Kanu (46. Issa Adekunle), Jánošík (73. Krivokapič)

Košice už len dva body za Prešovom

Líder druhej futbalovej ligy 1. FC Tatran Prešov iba remizoval v domácom dueli 27. kola doma s predposledným tímom tabuľky FK Rača 0:0. Jeho zaváhanie využili hráči FK Košice, ktorí zdolali MŠK Púchov 2:0 a po treťom triumfe za sebou strácajú na prvé miesto tabuľky iba dva body.

FK Humenné – FK Dubnica 3:1 (1:0)

• Góly: 22. Song, 77. Diame, 90.+5 Maťaš – 50. Babovič. Rozhodovali: Ihring – Poláček, Železňák, ŽK: Zlacký, Maťaš, Mateus, Harvila – Bagrincev, Pagáč, Kramár, 675 divákov

1. FC Tatran Prešov – FK Rača 0:0

• Rozhodovali: Vaňo – Zemko, Vass, ŽK: Matos – Bellás, Ružička, Sokol, Kňažek, 830 divákov

KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava B 1:1 (0:1)

• Góly: 67. T. Németh – 11. Božik. Rozhodovali: Švolík – Hrenák, Haring, ŽK: Špiriak – Koseček, ČK: 73. T. Németh, 450 divákov

FC Košice – MŠK Púchov 2:0 (2:0)

• Góly: 14. Mizerák, 27. Pačinda. Rozhodovali: Malárik – Pozor, Jánošík, ŽK: Turčák, Pačinda, Gallovič – Kopičár, Biricz, 1452 divákov