Jasný triumf po rozpačitom polčase. Bystrica zahodila penaltu a Slovan trestal, pozrite si prvý gól Čakvetadzeho

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad Banskou Bystricou 4:0.

16.04.2023 19:42 , aktualizované: 21:22
I Slovan Foto: ,
Futbalisti Slovana Džaba Kankava, Vladimír Weiss a Vernon De Marco po góle do siete Banskej Bystrice.

„Belasí“ sú v tabuľke aj naďalej na druhom mieste, na lídra DAC Dunajská Streda strácajú tri body.

V zaujímavom zápase mohli ísť hostia do vedenia v 20. minúte, ale Michal Faško nepremenil pokutový kop, ktorý arbiter Filip Glova nariadil po upozornení od VAR-u.

Kelvin Ofori Čítajte aj Trnava opäť bez výhry, bod jej zachránil Ghančan. Trenčín preskočil Skalicu

O pätnásť minút neskôr poslal Slovan do vedenia Jaba Kankava po centri Lucasa Lovata.

Po prestávke sa presadili domáci ešte trikrát, najskôr skóroval v 56. minúte Aleksandar Čavrič a po ňom zakrútil loptu do siete z priameho kopu Vladimír Weiss. Skóre uzavrel strelou spoza šestnástky Giorgi Čakvetadze prvým gólom v drese Slovana.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0)
Góly: 35. Kankava, 56. Čavrič, 59. Weiss, 73. Čakvetadze. Rozhodovali: Glova – Bednár, Štrbo, ŽK: Čavrič, Lovat – Balič, Gorosito, 5046 divákov.
Slovan: Trnovský – Medveděv, Kašia (78. Križan), De Marco, Lovat – Kankava, Kucka (85. Lichý) – Zmrhal (78. Barseghjan), Weiss (71. Abubakari), Čakvetadze – Čavrič (71. Green)
Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Ľupták (64. Slávik) – Pišoja, Balič, Faško (64. Migaľa), Záhumenský (64. Káčerík) – Franko (84. Kupčík), Polievka (74. Depetris)

Boris Kitka, asistent trénera Slovana: „Súhlasím s kolegom, zápas sa dá rozdeliť na dva polčasy. Prvý bol vyrovnaný, obe mužstvá ukázali silu v prechodových pásmach. Nás podržal Maťo Trnovský, mali sme v 1. polčase problémy v strede, súper nás prečísloval. V druhom polčase sme mali lepší prechod do útoku, hrali sme s emóciou a vášňou. Dali sme pekné góly a teší ma, že sme bolo koncentrovaní celých 90 minút.“

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, výsledok je, aký je. V prvom polčase nemám čo hráčom vytknúť okrem toho, že sme si nepostrážili štandardku. Penaltu neriešim, to sa stáva aj lepším futbalistom. V druhom polčase Slovan dominoval a absolútne zaslúžene zvíťazil.“

Hráči slovenskej ligy, ktorí prestúpili k rivalovi Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky

Ladislav Molnár (zo Slovana do Košíc, 1996)...

Šamorín prehral s Petržalkou

Futbalisti FC Petržalka zvíťazili v 25. kole II. ligy na ihrisku FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0. Hostia sa vďaka triumfu posunuli v tabuľke na 11. miesto, domáci sú na 9. priečke.

V druhom nedeľňajšom zápase hráči domáceho MFK Dolný Kubín zdolali FK Rača hladko 3:0 a v tabuľke sa posunuli na 13. miesto, Rača zostáva na 15. priečke.

FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Petržalka 0:2 (0:1)
Góly: 16. Harba, 90.+ Spáčil. Rozhodovali: Libiak – Zemko, Hrobárik, ŽK: Jaroš – Danek, Sokol, 560 divákov

MFK Dolný Kubín – FK Rača 3:0 (1:0)
Góly: 38. a 83. Kolorédy, 70. Jackuliak. Rozhodovali: Papuča – Kmec, Vass, ŽK: Luka, Farský, Sedláček – Bellás, Štefanka, Kňažek, 400 divákov

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #FK Dukla Banská Bystrica