Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Disciplinárka trestala. Trnavskí fanúšikovia sa v derby na Slovane nedostanú do sektoru hostí

Fanúšikovia Spartaka Trnava sa nedostanú do sektoru hostí v najbližšom tradičnom derby Fortuna ligy na štadióne Slovana Bratislava.

18.03.2023 08:57
SR Bratislava Šport Futbal FL 22. kolo Slovan... Foto: ,
Sektor fanúšikov Trnavy počas zápasu na Slovane.
debata

O uzatvorení týchto priestorov rozhodla Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SK SFZ) v súvislosti s incidentmi v predchádzajúcom súboji oboch rivalov na Tehelnom poli na začiatku marca.

„DK SFZ ukladá Spartaku Trnava zákaz objednať vstupenky do sektoru hostí na najbližšie majstrovské stretnutie Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava,“ píše sa v úradnej správe disciplinárky.

SR Bratislava Šport Futbal FL 22. kolo Slovan Trnava BAX Čítajte aj (Ne)zvládnutý zásah. Prečo polícia robila poriadky v trnavskom sektore? A prečo sa švihalo obuškami?

Slovan sa doma s Trnavou najbližšie stretne 29. apríla v 7. kole nadstavbovej časti najvyššej súťaže. DK SFZ zároveň uložila obom klubom pokuty za správanie sa fanúšikov v inkriminovanom stretnutí 22. kola zo 4. marca, v ktorom Slovan vyhral nad Spartakom 4:1.

Polícia vtedy musela zasiahnuť po výtržnostiach v sektore pre fanúšikov hostí a riešila aj incidenty mimo štadióna. V nasledujúcich dňoch obvinila viacero osôb, ktorým hrozí trest odňatia slobody.

Spartak Trnava musí na základe rozhodnutia disciplinárky zaplatiť pokutu 3000 eur za hrubé nešportové správanie sa divákov v zápase na Slovane – vulgárne pokriky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti, použitie pyrotechniky a poškodenie vybavenia štadióna.

Slovan, Trnava Čítajte aj Ťažkoodenci na koňoch, drsný odkaz Trnavčanom i svetlice. Pozrite si, ako to vyzeralo na Tehelnom poli

DK SFZ zároveň uložila klubu povinnosť vysporiadať vzniknutú škodu na majetku.

Slovan dostal za opakované vulgárne pokriky fanúšikov na adresu súpera, vyvesenie provokatívneho transparentu v sektore C a použitie pyrotechniky i za nedostatočnú usporiadateľskú službu a spôsobenie oneskoreného začiatku stretnutia pokutu 1000 eur.

Najlepšie snímky zo zápasu Slovan - Spartak Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Ťažkoodenci na koňoch v okolí štadióna pred...
Načítavajú sa športové výsledky...
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava