Spájali ho so Slovanom. Polievka dvakrát udrel a obral majstra o body

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v 20. kole Fortuna ligy s MFK Dukla Banská Bystrica 2:2. Ešte štvrťhodinu pred koncom viedli hostia prekvapujúco 2:0 vďaka dvom gólom útočníka Róberta Polievku.

18.02.2023 17:05
Sr futbal FL 20. kolo Slovan Banská Bystrica BAX Foto: ,
Na snímke vpravo Giorgi Čakvetadze (Slovan) a vľavo Jakub Uhrinčať (B. Bystrica) v 20. kole futbalovej Fortuna ligy.

Práve jeho meno sa spomínalo v súvislosti s možným príchodom do belasého dresu. Banská Bystrica napokon vedenie neudržala, keď z pokutového kopu znížil Vladimír Weiss a na konečných 2:2 upravil v poslednej minúte André Green.

Zaváhanie úradujúceho majstra a lídra súťaže využila Dunajská Streda, ktorá sa k nemu po víťazstve 2:0 v Michalovciach priblížila v tabuľke na rozdiel jedného bodu.

Fortuna liga – 20. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:2)
Góly: 76. Weiss ml. (z 11 m), 90. Green – 21. a 38. Polievka, ŽK: Kašia – Willwéber, Záhumenský. Rozhodovali: Dohál – Vitko, Košecký, 4055 divákov.
Slovan: Chovan – Kašia, Jarjue (46. Barseghjan), Vernon – Green, Kucka, Agbo (46. Čavrič), Zmrhal (76. Lovat) – Čakvetadze (46. Kankava), Weiss ml. (83. Da Silva) – Abubakari
Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja, Migaľa, Richtárech, Záhumenský (85. Slávik) – Franko (79. Kačerík), Rymarenko – Polievka (90.+4 Jackuliak)

Hlasy po zápase:
Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Pre nás to bol nešťastný zápas. Prvý polčas úplná katastrofa, v druhom bolo vidieť snahu, dôraz a mali sme aj šance. Mohli sme vyhrať, ale aj prehrať, keby súper premenil ‚gólovku‘ za stavu 1:2. Beriem to na seba, netrafil som sa do zostavy. Stratili sme v dvoch zápasoch štyri body, čo je veľa, ale ideme ďalej. Musíme sa zlepšiť v dôraze v šestnástke a v premieňaní šancí.“
Mário Auxt, asistent trénera Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že nás čaká asi najlepší tím na Slovensku. Snažili sa sa zhustiť priestor pred našou šestnástkou a v prvom polčase hroziť z brejkov. Využili sme dve šance, ale po prestávke nám odchádzali sily a súper vyrovnal. Rozhodla kvalita lavičky Slovana. Bolo vidieť, že keď domáci stupňovali tempo, tak sme nestíhali. S bodom sme však spokojní.“

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Góly: 31. Kalmár, 90.+1 Nebyla. Rozhodcovia: Smolák – Čajka, Kuba, 806 divákov
Michalovce: Száras – Kotula (85. Žofčák), Majranovič, Volanakis, Ceklič – Peňa (85. Begala), Qose (46. Kanu), Vaško – Jánošík (76. Adekunle), Záhradník (46. Slebodník), Marcin
DAC: Petráš – Pinto, Kružliak, Brunetti, Andzouana – Káčer, Dimun, Gavrič – Blackman (76. Ramadan), Niarchos, Kalmár (76. Nebyla)

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:0)
Góly: 38. Bagin – 73. Pinte. Rozhodcovia: Micheľ – Jekkeľ, Jánošík. ŽK: Ibrahim, Kmeť, Stojsavljevič – Duga, 540 divákov.
Trenčín: Vozinha – Yem, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič, Gajdoš (76. Dos Santos), Hollý, Kmeť (74. Okunola), Ibrahim (74. Kupusovič), Soares
Zlaté Moravce: Lukáč – Toml, Pintér, Šuvalija, Čonka – Duga (90.+2 Vestenický), Sloboda (81. Múdry), Brenkus (46. Almeida), Demitra (46. Ďubek), Mondek (46. Pinte) – Ikugar

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #MFK Dukla Banská Bystrica #Róbert Polievka