Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škrtel odmietol ospravedlnenie diváka. ÚLK vyzdvihla Weissa

Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaca organizácia futbalovej Fortuna ligy odsúdila správanie jedného z divákov v sobotnom derby medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava (0:0).

01.03.2022 08:21
Martin Škrtel Foto: ,
Martin Škrtel v súboji s Vladimírom Weissom ml.
debata (12)

Po záverečnom hvizde kričal z tribúny hanlivé slová na Martina Škrtela a jeho rodinu. Obrancu hostí sa zastal aj tréner domácich Vladimír Weiss st.

"Incident, ktorý sa udial po záverečnom hvizde sobotného derby, musíme všetci spoločne odsúdiť.

Jeden z divákov (schválne ho nebudeme nazývať fanúšikom) kričal z tribúny na Martina Škrtela po záverečnom hvizde, keď stopér Spartaka opúšťal ihrisko, nechutné a zvrátené slová o tom, aby jeho rodina zomrela na rakovinu.

Martin Škrtel Čítajte viac Zhnusený Škrtel po derby: Kričal, aby mi zomrela celá rodina na rakovinu

Popritom ho častoval urážkami a nadávkami. Tie mu mimochodom adresoval už po skončení prvého polčasu, keď Škrtel opúšťal ihrisko.

Tam sa líder trnavskej defenzívy ešte pousmial, po zápase už však vybuchol. Nečudo, asi by sme každý reagovali rovnako. Takéto správanie nielenže nepatrí na futbalové štadióny, nepatrí do spoločnosti ako takej. Nepatrí nikam.

Chceme vyzdvihnúť trénera Vladimíra Weissa st., ktorý si Martina Škrtela zastal a okamžitou ráznou reakciou pomohol k vyriešeniu situácie.

Toto bol jeho 300. ligový zápas a svojím prístupom ukázal trénerský nadhľad, keď sa okamžite postavil medzi tohto diváka a Martina Škrtela, hráča svojho najväčšieho ligového konkurenta.

Na ihrisku nezmieriteľní rivali, no mimo neho kolegovia, priatelia, členovia jednej futbalovej komunity.

Odsudzujeme akékoľvek nenávistné prejavy a udalosti po sobotnom derby sú totálnym zlyhaním jednotlivca! Takýto fanúšik nemá čo hľadať na zápasoch Fortuna ligy.

Slovan Čítajte aj Šialené scény. Pozrite sa, čo sa dialo po derby na Tehelnom poli

Pevne veríme, že je aj v záujme domáceho klubu túto situáciu riešiť, čo svojou reakciou najlepšie dokladoval tréner Vladimír Weiss st.

Martin Škrtel je jedna z najväčších futbalových osobností našej ligy, 104-násobný reprezentant Slovenska s vyše 300 zápasmi v drese anglického Liverpool FC. Po úspešnej kariére sa vrátil späť na naše trávniky. Je osobnosť a líder Spartaka Trnava.

Podobný scenár by sme radi videli u viacerých slovenských futbalistov. Chceme vidieť v dresoch našich klubov opäť Mareka Hamšíka, Juraja Kucku, Martina Dúbravku, Milana Škriniara a ďalších.

Tieto osobnosti môžu byť vzorom pre mladé talenty našej ligy, môžu baviť fanúšikov futbalom, ale aj tým, čo sa naučili vo svete, a práve doma sa majú rozlúčiť s úspešnou futbalovou kariérou.

SR futbal FL 22. kolo Slovan Spartak Trnava weiss Čítajte aj Prečo Slovan neodsúdil vojnu? Weiss ponúkol jasné vysvetlenie

Aj napriek nezmieriteľnej rivalite však nemôžu byť terčom takýchto reakcií. Ani oni, ani žiaden iný člen športovej rodiny. Nikto sa nemôže nazývať fanúšikom, pokiaľ je schopný takéhoto správania," uviedla ÚLK v pondelňajšom stanovisku na oficiálnej stránke fortunaliga.sk.

Škrtel: Ďakujem tým, ktorí mi vyjadrili podporu

Martin Škrtel sa k incidentu vrátil aj na instagrame. V príbehoch zverejnil aj podobizeň diváka.

"Jaroslav S. Človek, ktorý svojou hlúposťou a primitivizmom prerazí absolútne dno, musí akceptovať, že verejnosť uvidí jeho tvár. Nech aj jeho známi a rodina vidia, čoho je schopný.

Vladimír Weiss ml. (Slovan) a vpravo Martin... Foto: TASR, Pavel Neubauer
SR futbal FL 22. kolo Slovan Spartak Trnava Vladimír Weiss ml. (Slovan) a vpravo Martin Škrtel (Trnava) v súboji o loptu.

Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí mi vyjadrili podporu, tak z radov Spartaka ako aj aj Slovana. Ďakujem trénerovi Weissovi, že si ma zastal hneď na mieste incidentu.

Ospravedlňujem sa klubu ŠK Slovan za znehodnotenie stojana na dezinfekciu, škodu som samozrejme pripravený uhradiť.

P.S.: Pokus o ospravedlnenie od dotyčného pána som odmietol, pretože s takými ľuďmi nechcem mať nič spoločné a úprimnosti jeho ospravedlnenia by som neveril ani slovo. To, čo vyslovil, nemá so športom, rivalitou a vôbec zdravým rozumom nič spoločné!" napísal Škrtel.


Standings provided by SofaScore LiveScore
12 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #Martin Škrtel