Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kvôli derby obvinili jedenásť mužov, hrozí im trojročné väzenie

V súvislosti s výtržnosťami fanúšikov na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava polícia obvinila 11 fanúšikov.

29.10.2021 11:27 , aktualizované: 11:52
SR Trnava šport futbal FL 11. kolo Slovan TTX Foto: ,
Ťažkoodenci pred sektorom hostí počas prerušeného derby Trnava - Slovan.
debata (4)

Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová. Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov.

„V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia stíha osoby na slobode,“ uviedla Antalová. Ako doplnila, polícia nepoľavuje a na stotožnení ďalších výtržníkov, a to z oboch táborov, aj naďalej intenzívne pracuje.

Počas zápasu tímov v Trnave 17. októbra po približne 14. minúte postupne vtrhli na hraciu plochu fanúšikovia Slovana i Spartaka. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna.

Výtržnosti počas zápasu Spartak - Slovan Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas...

„Tým sa práca polície nekončila, na rad prišlo náročné a zdĺhavé vyhodnocovanie množstva kamerových záznamov,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a na sociálnych sieťach sa podarilo stotožniť viacero osôb, ktoré narušovali verejný poriadok.

„Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla, a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny,“ doplnila Antalová.

SR Trnava šport futbal FL 11. kolo Slovan TTX Čítajte viac Zavretý štadión, mastné pokuty. Sú tresty pre Trnavu a Slovan dostatočné?

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za udalosti z nedohratého a neskôr skontumovaného derby Fortuna ligy, ktoré hlavný rozhodca po bitkách chuligánov oboch táborov priamo na ihrisku predčasne ukončil, potrestala vo štvrtok (28. 10.) FC Spartak Trnava pokutou 35.000 eur a ŠK Slovan Bratislava pokutou 20.000 eur.

Ďalšie tresty sa týkajú zákazu vstupu divákov. Spartak odohrá tri najbližšie domáce zápasy bez nich, vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov.

Fanúšikovia Slovana nemôžu vycestovať na štyri najbližšie stretnutia na ihriskách súperov. DK SFZ navyše udelil fanúšikom oboch klubov zákaz do konca súťažného ročníka vycestovať na vzájomné zápasy.

Udalosťami zo zápasu 11. kola Fortuna ligy sa zaoberal aj utorňajší (26. 10.) Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport s cieľom zvýšiť bezpečnosť na športových podujatiach.


Standings provided by SofaScore LiveScore
4 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava