Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Prvky minulosti a elementy Žitného ostrova. DAC predstavil nové logo

Slovenský futbalový klub DAC 1904 Dunajská Streda predstavil nové logo.

16.07.2021 15:03
dac logo Foto:
Nové logo DAC Dunajská Streda.
debata (5)

Ako informuje oficiálna klubová stránka, cieľom výmeny loga bolo prezentovať obnovu klubu a ukázať, že sa jedná o moderný, inovatívny a víťazný tím a zároveň symbolizuje vývoj klubu.

trnava Čítajte viac Utrápený postupový večer. Trnava sa strachovala, Žilina trpela

"Za posledných sedem rokov sme postavili moderný štadión, kde si môžeme spoločne vychutnať radosť z futbalu. Vytvorili sme novú akadémiu, najmodernejšie tréningové centrum, ktoré poskytuje našim futbalistom medzinárodné zázemie.

Tím je blízko majstrovského titulu, sme na medzinárodnej scéne futbalu. Súčasťou nášho rastu a vývoja je obnovené logo od sezóny 2021/22," povedal majiteľ DAC 1904 Oszkár Világi.

Oficiálne predstavenie nového loga sa uskutočnilo 15. júla presne o 19:04, po priateľskom zápase proti Újpestu, súčasne na obrazovke MOL Arény a na online platformách.

"So štítom, alebo na štíte príďte domov! Takto sa lúčili sparťanské matky, keď posielali do boja svojich synov. Teda majú sa vrátiť ako víťazi alebo zomrieť so cťou. Víťazstvo alebo hrdinská smrť – iná možnosť neexistovala.

Vladimír Weiss Čítajte viac Weiss nespoznával svojich. Máme dobré výplaty, musíme ukázať zodpovednosť

Preto má nové logo tvar štítu, ktorý chráni, dodáva silu a odvahu na bojovom poli. Žlto-modrá farba symbolizuje pradávne elementy Žitného ostrova, čiže slnko a vodu. Tri písmená vytvárajú silnú jednotu, rovnako ako tím a fanúšikovia," píše sa na klubovom webe.

Logo navrhol Davide Bignotti, dizajnér reklamnej agentúry Interbrand v Miláne, ktorá taktiež navrhla nové logo Juventusu v roku 2017. Dizajnér vzal do úvahy nielen súčasné trendy, ale aj minulosť DAC a hlavné elementy Žitného ostrova.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #Dunajská Streda #DAC 1904