Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Trenčín sa teší na nový štadión. Na tribúnach pribudli strechy

Nový štadión AS Trenčín bude patriť medzi najkrajšie na Slovensku. A to nielen pre to, že futbalových stánkov s kapacitou nad 10 000 máme u nás len niekoľko.

09.07.2020 13:00
107568263 3347173401993916 4682092590634894375 o Foto:
Výstavba štadióna AS Trenčín.
debata (5)

V hodnotení štadiónov UEFA bude mať štyri hviezdičky. Celková cena sa pohybuje na úrovni 20 miliónov eur.

"Výstavba nového štadióna napreduje krok za krokom. Veríme, že aj vy máte z ďalšieho posunu dobrý pocit.

Uzavreli sme montáž konštrukcie strechy na severnej tribúne a v pokročilom štádiu je aj konštrukcia strechy južnej tribúny. Taktiež sme pokročili v prácach na fasáde," píšu Trenčania na facebooku.

Štadión bude dostavaný kompletne aj s hlavnou tribúnou na budúci rok. Klub spod Čákovho hradu by ho rád spustil do prevádzky už skôr.

"Podľa aktuálneho plánu chceme finalizovať stavbu tribún za bránami do obdobia na prelome rokov. Na jar by sme sa radi vrátili domov. Treba myslieť aj na to, že progres výstavby môžu vždy ovplyvniť neočakávané udalosti.

Doposiaľ sa nám podarilo s nimi zabojovať. Do konca budúceho roka by sme chceli dokončiť aj hlavnú tribúnu," povedal nám PR manažér Trenčanov Martin Galajda.

Pozrite si najnovšie zábery z výstavby vo fotogalérii:

Štadión AS Trenčín (júl 2020) Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Výstavba štadióna AS Trenčín.

S tímom trénuje známa tvár

Ako informuje klubový web, v kabíne AS sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých fanúšikov dobre známa tvár.

Tréner Juraj Ančic má od utorka k dispozícii odchovanca klubu Samuela Štefánika, ktorý sa na trávniky vracia po ročnej pauze zavinenej zranením kolena.

„Zranil som sa v marci minulého roka na ihrisku Senice. Dokopy som sa dával takmer celý rok. Bol to veľmi dlhý čas, ale snažil som sa byť trpezlivý.

Začiatkom tohto roka som naskočil do zimnej prípravy a odohral jeden zápas za Podbrezovú, ale prišla korona,“ zhrnul jeden a pol roka v skratke dvadsaťosemročný stredopoliar.

Samuel Štefánik (vľavo) ešte v trenčianskom drese. Foto: SITA, TomᚠSomr
Samuel Štefánik Samuel Štefánik (vľavo) ešte v trenčianskom drese.

Dnes je bez zmluvy. Jeho prvé kroky viedli logicky domov. „Spojil som sa s generálnym manažérom klubu. Dohodol som sa, že môžem trénovať s tímom,“ povedal Štefánik a pokračoval:

„Viem si predstaviť, že tu zostanem. Rozprávali sme sa aj o tejto alternatíve. Rozhodnú nasledujúce dni. Musím však povedať, že hneď prvý deň bol skvelý. Akoby som ani neodišiel. Stretol som tu množstvo známych.“

Štefánik má na svojom konte nielen reprezentačnú skúsenosť a štarty v pohárovej Európe, ale vyskúšal si aj najvyššiu súťaž v Holandsku a Poľsku.

Za Nijmegen odohral sedemnásť ligových duelov, v drese Niecieczi a Podbeskidzie 81 stretnutí v Ekstraklase. Jeden a pol roka hral po návrate z holandskej ligy za Slovan Bratislava.

Najkrajšie futbalové štadióny na Slovensku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tehelné pole.
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #futbal #štadión #AS Trenčín #Fortuna liga