Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kmotrík hrozí odchodom Slovana. Akú ligu si vybral?

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvažujú, že v budúcnosti nebudú hrať najvyššiu ligovú súťaž na Slovensku, ale v zahraničí.

05.06.2020 08:57
Kmotrík Foto:
Generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.
debata (73)

Dôvod je zrejmý – avizované opatrenia vlády Slovenskej republiky, že na futbalových zápasoch nebude môcť byť prítomných viac ako 1000 divákov.

„Ak šesť mesiacov bude na štadióne tisíc ľudí, bude to mať devastačné následky. Úroveň súťaže by išla ešte nižšie. Mnohé kluby v súčasnosti hlásia finančné ťažkosti. Ako bude pokračovať šport na Slovensku? Je to otázka pre nás všetkých,“ zamyslel sa generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. v rozhovore pre denník SME .

"Určite nechceme hrať len poloprofesionálnu súťaž, ktorá nám reálne hrozí. Boli by sme radi, ak by úroveň súťaže mala vzostupný trend, no pri pohľade na aktuálnu situáciu to vôbec nevyzerá dobre.

My jednoznačne potrebujeme konkurenciu, atraktívne zápasy a bojíme sa, že na Slovensku nám to nebude umožnené. Možnú alternatívu by sme hľadali v Česku alebo v Maďarsku, kde k tomu pristupujú zodpovedne. Je tam záujem divákov, sponzorov aj veľká podpora štátu," doplnil informácie Kmotrík ml.

Najkrajšie futbalové štadióny na Slovensku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tehelné pole.

Pridá sa Trnava?

Funkcionár Slovana Bratislava by sa nebránil ani myšlienke, aby viacero slovenských klubov mohlo hrať v zahraničnej súťaži. Kmotrík tvrdí, že nadišiel čas otvoriť diskusiu na túto tému.

"Ideálne by bolo, keby tri či štyri kluby zo Slovenska vstúpili do rovnakej súťaže. Podobné hlasy sme už počuli aj od predstaviteľov Dunajskej Stredy.

Ak by sa pridala teoreticky Trnava či niekto ďalší a spoločne by sme vstúpili napríklad do maďarskej ligy, tak by to dávalo zmysel pre nás, spomenuté kluby a takisto pre danú súťaž. Jej úroveň by išla určite hore," myslí si Kmotrík ml.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

Rovnako však dúfa, že vláda si to s tou povolenou tisíckou ľudí na zápas ešte rozmyslí, lebo v opačnom prípade bude viacerým klubom reálne hroziť krach. A touto cestou Slovan nechce ísť. Práve naopak.

"My nekončíme a stále sme tu. Chceme zabojovať o úspech a prinavrátiť ľuďom radosť zo športu. Samozrejme, musíme sa snažiť v maximálnej miere optimalizovať, uskromniť sa a vo viacerých veciach sa nastaviť tak, ako nám dovoľuje rozpočet.

Rozpočty firiem na marketingové veci klesajú, má to vplyv aj na nás. Už teraz nám stroskotali dve silné partnerstvá.

Potenciál Bratislavy z pohľadu priemernej návštevnosti by mal byť minimálne na úrovni 10– až 12-tisíc a postupne sa zvyšovať, v takom prípade by futbal na Slovensku začínal mať zmysel a my by sme mohli naplniť spomínané ciele a vytvoriť v Bratislave klub európskej úrovne," doplnil Kmotrík ml. na webe sme.sk.

73 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #ŠK Slovan Bratislava #liga #diváci #Ivan Kmotrík ml.