Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šporar je už v Lisabone. Koľko napokon zinkasuje Slovan?

Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar podľa portugalského webu abola.pt v utorok neskoro večer priletel do Lisabonu, aby v priebehu stredy podstúpil lekársku prehliadku a následne spečatil svoj prestup z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do tamojšieho klubu Sporting Lisabon.

22.01.2020 11:45 , aktualizované: 12:28
Andraž Šporar Foto: ,
Andraž Šporar.
debata

„Teraz som veľmi unavený, spal som málo. Viac poviem v stredu, ale som šťastný, že som tu. Dávať veľa gólov? To bude moja misia. Sporting je vynikajúci klub,“ povedal na letisku novinárom.

Pre 25-ročného rodáka z Ľubľany je údajne pripravená zmluva na 4,5 roka, portugalský klub má „belasým“ zaplatiť 7 miliónov eur.

Táto suma podľa spomenutého zdroja ešte môže narásť o bonus v podobe ďalšieho milióna eur v prípade, ak Šporar v novom pôsobisku naplní stanovené gólové ciele.

Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. už minulý týždeň priznal, že klub z Tehelného poľa rokuje so Sportingom, v ktorom rozbehli profesionálnu kariéru aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo.

Šporar v uplynulom kalendárnom roku strelil v 46 zápasoch až 36 gólov. O jeho služby sa podľa medializovaných správ údajne zaujímali škótsky Celtic Glasgow, ukrajinský klub Dynamo Kyjev či anglický Bristol City, samotný Kmotrík ml. priznal interes z krajín ako Anglicko, Španielsko či Francúzsko.

debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Sporting Lisabon #Andraž Šporar