Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Slovan odháňa záujemcov, Trnava hlási posilu, zmätok v Michalovciach

Do letnej prípravy fortunaligového majstra ŠK Slovan Bratislava sa v pondelok zapojili aj reprezentanti svojich krajín Vasil Božikov, Dominik Greif a Dávid Holman, od utorka začne trénovať aj najlepší strelec uplynulej sezóny Andraž Šporar. Po návrate z hosťovania už s tímom zarezáva obranca Vernon de Marco.

18.06.2019 07:03
Slovan Bratislava Foto: ,
O futbalistov Slovana Bratislava na čele so strelcom Andražom Šporarom je v Európe záujem.
debata

Informácia o údajnom záujme klubu o služby obrancu Eldara Čiviča sa nezakladá na pravde.

„Nezaujímali sme sa o služby Eldara Čiviča a neviedli sme žiadne rokovania o jeho prípadnom príchode. Informácie, ktoré sa objavili v médiách, nie sú pravdivé,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Z hosťovania v Poľsku sa vrátil Vernon de Marco, ktorý môže nastúpiť na poste stopéra i ľavého krajného obrancu. K prvému tímu sa pripoja aj mladíci Martin Trnovský, Adam Jackuliak, Denis Potoma a po doliečení menšieho zranenia aj David Strelec.

Všetky pozície sú zdvojené

Počas leta registruje Slovan enormný záujem zahraničných klubov o kľúčových hráčov.

"Jeden zo špičkových ruských klubov adresoval konkrétnu ponuku na kúpu Andraža Šporara. Viedli sme s nimi rokovania, avšak ponuka, ktorú Rusi predostreli, pre nás nebola akceptovateľná.

Stále však evidujeme enormný záujem o Andraža Šporara, uvidíme, ako sa ešte v priebehu leta vyvinie situácia. S transferom by sme súhlasili len vtedy, ak by ponuka zodpovedala kvalite a hodnote hráča a klub by vďaka takému prestupu mohol rásť.

Taká ponuka však zatiaľ neprišla, pokiaľ príde, môžeme sa o nej baviť. Momentálne zostáva Andraž s nami a verím, že si svoju formu z uplynulej sezóny prenesie aj do kvalifikácie Ligy majstrov," pokračoval Ivan Kmotrík ml.

"Káder je v tejto chvíli stabilizovaný. Prestupové obdobie sa pre nás vyvíja veľmi dobre, zatiaľ sme sa len posilnili. Obranca Myenty Abena má výborné predpoklady, rovnako Erik Daniel sa ukazuje veľmi pozitívne a bude dobrou konkurenciou pre Aleksandara Čavriča.

V tejto chvíli je káder kompletný, všetky pozície máme zdvojené, na jednu máme dokonca k dispozícii až troch hráčov. Samozrejme, očakávame, že po takej sezóne, akú sme mali, budú zahraničné kluby naďalej prejavovať záujem o našich kľúčových hráčov.

K prípadnému predaju hráča ale pristúpime len v prípade veľmi lukratívnej ponuky, ktorá bude prospešná pre rast klubu smerom do budúcna. Letná príprava sa ešte len začína, prestupové obdobie je veľmi dlhé, uvidíme, čo nám ešte prinesie.

Situáciu na hráčskom trhu budeme samozrejme pozorne sledovať a budeme pripravení reagovať na aktuálny vývoj. Dnes nemôžeme vylúčiť, že v kádri ešte nastanú zmeny alebo že sa v prípade veľmi zaujímavého hráča ešte posilníme.

Aktuálne však platí, že do novej sezóny vstupujeme s majstrovským kádrom posilneným o dvoch kvalitných futbalistov," uzavrel pre skslovan.com Ivan Kmotrík ml.

Trnava má náhradu za Abenu

Novou posilou FC Spartak Trnava sa stal Bogdan Mitrea. Tridsaťjedenročný rumunský stopér obliekal naposledy dres cyperského klubu Doxa Katokopias.

"Som veľmi šťastný, že môžem byť v Spartaku Trnava. Viem, že prichádzam do dôležitého klubu na Slovensku. Dúfam, že sa podarí vytvoriť konkurencieschopné mužstvo, s ktorým zabojujeme o najvyššie priečky.

Za mojim príchodom je serióznosť tohto mužstva, veľké meno a fanúšikovia. Zatiaľ sa mi páči všetko, čo som videl," uviedol krátko po podpise Mitrea, ktorý sa dohodol na ročnom kontrakte.

„Hľadali sme vhodný typ na pozíciu v strede obrany. Ide o ľavonohého stopéra, ktorý má veľa skúseností,“ doplnil generálny manažér Marián Černý.

Šoltis pokračuje v Michalovciach

Vedenie MFK Zempplín Michalovce sa napokon dohodlo na pokračovaní spolupráce s hlavným trénerom A-mužstva Antonom Šoltisom, s jeho asistentom Jozefom Majorošom aj s trénerom brankárov Marekom Rodákom.

Michalovskí futbalisti mali v pondelok 17. júna absolvovať prvý tréning v rámci prípravy na sezónu 2019/20. Keďže však spomínaní tréneri ešte neboli v čase tréningu pod zmluvou, prvú tréningovú jednotku hráči absolvujú o deň neskôr.

Člen predstavenstva Ján Sabol hovorí o rokovaní s trénerským tímom o pokračovaní spolupráce:

Pre Šoltisa, ktorý je v súčasnosti najdlhšie pôsobiaci tréner pri jednom tíme vo Fortuna lige, pôjde o štvrtú sezónu v pozícii hlavného kouča MFK Zemplín. V ročníku 2018/19 doviedol tím na konečnú 5. priečku, ktorá bola najlepším umiestnením tímu v histórii najvyššej slovenskej súťaže.

S prípravou na sezónu začali aj v Seredi. O zmenách v kádri a pláne prípravy informuje športový riaditeľ Roman Čavojský:
debata chyba
Viac na túto tému: #zmeny #príprava #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #MFK Zemplín Michalovce #Fortuna liga #Anton Šoltis #ŠKF Sereď