Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Trnava hlási ďalšiu stratu. Kadlec ide do Poľska, bude hrať za Bialystok

Slovenský futbalový obranca Andrej Kadlec odchádza z tímu úradujúceho majstra FC Spartak Trnava a bude pôsobiť v najvyššej poľskej súťaži.

07.01.2019 12:32
debata
Andrej Kadlec. Foto: SITA, Ivan Kopèáni
Andrej Kadlec Andrej Kadlec.

Dvadsaťdvaročný rodák z Ilavy (nar. 2. februára 1996) sa dohodol s vedením Jagiellonie Bialystok, zmluva je na 3,5 roka. So spomenutým poľským tímom, ktorému po jesenných 20 odohraných kolách patrí v Ekstraklase 4. miesto s 33 bodmi, bol Kadlec v kontakte už v lete, rozhodol sa však pomôcť „andelom“ prebojovať sa do jednej z európskych klubových súťaží.

„Cítim, že nastal správny čas. V lete som chcel dohrať Európu v trnavskom drese. Poľská liga je kvalitnejšia, futbal sa tam robí na vysokej úrovni. Prvé dojmy sú pozitívne, bol som sa pozrieť v meste. Do budúcnosti je to v Jagiellonii nastavené veľmi dobre. Stavajú tréningové centrá, ihriská. Tím prosperuje. Pre moje napredovanie som si vybral správny klub, aby som sa mohol naďalej futbalovo rozvíjať,“ uviedol pre trnavský klubový web Andrej Kadlec.

Do Spartaka prišiel rýchlonohý pravý zadák v januári 2016 z MŠK Žilina, po troch rokoch účinkovania v Trnave už začne jarnú časť vo farbách poľskej Jagiellonie. Vo Fortuna lige nastúpil v 63 stretnutiach a strelil 3 góly, na európskej scéne si pripísal 16 štartov.

„Za tri roky som v Spartaku prežil krásne chvíle. Najviac budeme všetci spomínať na ostatný rok a pol, keď sa nám po 45 rokoch podarilo pre Trnavu získať majstrovský titul. Bolo to niečo výnimočné. Oslavy a všetko okolo, to sa nedá len tak zabudnúť,“ poznamenal Andrej Kadlec.

Po Marekovi Bakošovi, Erikovi Jirkovi, Lukášovi Greššákovi, Martinovi Tóthovi a Alim Ghorbanim je šiestym hráčom, ktorý na jar nebude pokračovať v tíme Spartaka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Jagiellonia Bialystok #Andrej Kadlec