Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Spartak hľadá investora. Povedie ho zrejme Ščasný, riaditeľom Ondrejka

Trénerom futbalového klubu FC Spartak Trnava by mal byť v jarnej časti Fortuna ligy 2018/2019 Michal Ščasný.

22.12.2018 13:03
Marek Ondrejka Foto: ,
Riaditeľom Spartaka Trnava bude Marek Ondrejka.
debata (3)

Vyplýva to zo správy zverejnenej na oficiálnom webe „andelov“. V Spartaku, ktorý v jesennej časti aktuálneho ročníka účinkoval v skupinovej fáze Európskej ligy, je záver roka 2018 turbulentný. Odchod ohlásili majiteľ klubu Vladimír Poór, prezident Dušan Keketi, generálny manažér Pavel Hoftych aj tréner Radoslav Látal. „Nového investora klub zatiaľ nemá,“ píše sa na spartak.sk.

Od prvého januárového dňa bude mať Spartak nový manažment. Riaditeľom klubu bude Marek Ondrejka, ktorý doteraz pracoval na poste PR a event manažéra. Pozíciu generálneho manažéra obsadí Marián Černý. Športovo-technickým manažérom bude doterajší sekretár a vedúci mužstva Ivan Minárčiný.

"V polovici decembra som ohlásil svoj koniec na pozícii, ktorú som zastával sedem rokov. Zvažoval som, čo ďalej. Či v klube úplne skončiť, alebo ísť ďalej. Som rodený Trnavčan, tu žijem a budem žiť. Od šiestich rokov, čiže tridsaťsedem rokov, chodím na futbal, neberiem sa za funkcionára, ale fanúšika. Počúval som pár dní hlasy známych, ľudí z klubu, ale i hráčov a fanúšikov, a rozhodol som sa zostať a pomôcť. Srdce mi nedalo len tak odísť a čakať, čo sa bude diať so Spartakom.

Napriek tomu, že nás čaká nesmierne ťažké obdobie, ani si teraz neviem predstaviť, čo všetko je pred nami. Začíname v podstate od nuly, nepoznáme detaily ekonomiky, hráčskych zmlúv a podobne, takže sa musíme čím skôr zorientovať, vyhrnúť si rukávy a začať makať. Pred nami všetkými je jediný cieľ do jarnej časti, zachrániť a stabilizovať Spartak," povedal Marek Ondrejka.

Najmä športovú časť klubu bude mať na starosti bývalý brankár Černý.

"S Marekom sme jedna krvná skupina, máme spoločné názory na futbal, veľa sme toho v klube preskákali, veľa sme si vzájomne pomohli. Chceme spolu pokračovať ďalej. Zažili sme horšie obdobia, ale aj tie krajšie, ako napríklad úspechy v tomto roku. Preto aj touto cestou chcem všetkým, ktorí stáli za týmto historickým rokom veľmi pekne poďakovať. Získať v jednom roku majstrovský titul a uhrať sedem bodov v skupine Európskej ligy, to je niečo úžasné. Možno to doceníme až o niekoľko rokov.

Spartak Trnava si poradil s Fenerbahce Istanbul Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Choreografia fanúšikov Trnavy pred zápasom...

Teraz už ale musíme myslieť na budúcnosť, našou úlohou je zachrániť trnavský futbal. Musíme v prvom rade hovoriť so všetkými hráčmi, pozrieť si ich zmluvy, zistiť, ktorí tu majú záujem pokračovať. Tým, čo budú chcieť zo súčasného kádra odísť, brániť nemôžeme. Jednak musíme pozerať na ekonomické možnosti a po druhé, aj keď sú v Spartaku, boli to hráči pána Poóra. Na to treba myslieť. Čiže oni majú medzi sebou určité dohody, do ktorých my vstupovať nebudeme. Nevieme teraz povedať, či odíde päť, desať, pätnásť, alebo viac hráčov.

Hráči majú za sebou určitú minulosť, v tomto roku si urobili výborné meno, takže majú vysoký predajný kredit. Pre trh sú veľmi zaujímaví. My sa stretneme na zraze 7. januára a budeme múdrejší. Pracovať budeme s tými, čo zostanú. Tím doplníme vlastnými odchovancami. Všetko smeruje k tomu, že do jari pôjdeme s hlavným trénerom Michalom Ščasným, ktorý bol doteraz asistent, pozná prostredie, čo bude v náročnej jari dôležité" uviedol Marián Černý pre oficiálny web Spartaka.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Michal Ščasný #Marek Ondrejka