Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jarábek skončil v Moravciach. Po debakli v Senici požiadal o uvoľnenie z funkcie

Juraj Jarábek skončil ako tréner futbalového klubu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Podľa majiteľa Viliama Ondrejku na pondelkovom spoločnom stretnutí spojenom s hodnotením doterajšieho pôsobenia klubu v najvyššej súťaži v tejto sezóne ho Jarábek sám požiadal o koniec v pozícii hlavného trénera.

05.11.2018 19:50
debata
Juraj Jarábek. Foto: TASR, Martin Baumann
Juraj Jarábek Juraj Jarábek.

„Ponuku som prijal a následne sme sa dohodli s doterajším asistentom Banislavom Mrázom, že povedie mužstvo ako hlavný tréner do konca tohto súťažného ročníka,“ informoval Viliam Ondrejka na facebookovom profile FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Ondrejka zároveň uviedol, že Juraj Jarábek do konca kalendárneho roka bude pôsobiť v štruktúrach klubu. „Zároveň mu ako majiteľ klubu ďakujem za odvedenú činnosť vo funkcii hlavného trénera,“ dodal dlhoročný šéf zlatomoraveckého futbalu V. Ondrejka.

Práve tímu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble patrí koncové svetlo v klasifikácii najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po 14. kole. Hráči klubu od Žitavy v sobotňajšom dueli dvoch najviac zostupom „namočených“ tímov podľahli v Senici domácemu FK 0:3 a prepadli sa s 8 bodmi na posledné 12. miesto v tabuľke Fortuna ligy, zaostávajú o tri body práve na mužstvo zo Záhoria.

Hráči FC ViOn prehrali „vonku“ aj ôsmy duel v ligovej sezóne 2018/2019 a v súčte s jarnou časťou uplynulého ročníka najvyššej súťaže podľahli v tomto kalendárnom roku vo všetkých 14 stretnutiach na ihriskách súperov.

Prehľad trénerských zmien

FK Senica

  • Ton Caanen (skončil po 2. kole) – Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues (od 3. kola)

ŠKF iClinic Sereď

  • Michal Gašparík st. (skončil po 7. kole) – Karel Stromšík (od 8. kola)

AS Trenčín

  • Ricardo Moniz (skončil po 13. kole) – Vladimír Cifranič (od 14. kola)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

  • Juraj Jarábek (skončil po 14. kole) – Branislav Mráz (od 15. kola)
debata chyba
Viac na túto tému: #ViOn Zlaté Moravce #Juraj Jarábek