Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Potrestaný Pintér: Gešnábel sa zachoval chrapúnsky. Snáď mu to život vráti

Meno slovenského futbalistu Michala Pintéra figuruje v kauze ovplyvňovania zápasov Fortuna ligy. Dvadsaťštyriročný obranca tvrdí, že jeho svedomie je čisté, napriek tomu dostal od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) dištanc na 12 mesiacov.

11.10.2018 12:42
Michal Pintér Foto: ,
Michal Pintér (vľavo) v drese FC Vion Zlaté Moravce.
debata

Za spoluhráčmi Pintérom a Petrom Orávikom mal prísť ofenzívny stredopoliar Róbert Gešnábel a navrhnúť im, aby ovplyvnili výsledok stretnutia proti AS Trenčín. Hoci obidvaja odmietli, pokus o korupciu ani nenahlásili a teraz znášajú následky.

„Svedomie mám čisté a každému sa môžem pozrieť priamo do očí. Mužstvo by som nikdy nezapredal. Tvorili sme tím, vážim si, že som bol jeho súčasťou. Disciplinárka ma zrejme pochopila, ale pravidlá sú nastavené a vyfasoval som poriadne vysoký trest, čo ma zaskočilo. Odmietol som byť akýmkoľvek spôsobom zainteresovaný do ovplyvňovania výsledku zápasu s Trenčínom. Za mnou i Orávikom prišiel Gešnábel a povedal, že si traja rozdelíme sumu 10-tisíc eur. Odmietol som to a myslel si, že tým je to uzatvorené. Postupom času som si viac a viac uvedomoval, že je to nezákonné. Napriek tomu som nechcel ‚natrieť‘ spoluhráča. Teraz za to tvrdo pykám,“ povedal Pintér pre denník Šport.

Rodák zo Zlatých Moraviec už nechce mať s niekdajším spoluhráčom Gešnábelom nič spoločné. „Dajte mi s ním pokoj! Smial sa s nami, spoločne sme kráčali za víťazstvami, takže nechápem, ako sa mohol voči nám zachovať takto chrapúnsky. Nechcem použiť hrubé slovo, ale predviedol sa v plnej paráde a snáď mu to život vráti.“

Róbert Gešnábel (vpravo). Michal Pintér s ním... Foto: SITA, Martin Havran
Róbert Gešnábel Róbert Gešnábel (vpravo). Michal Pintér s ním nechce mať nič spoločné.

Po suspendácii zo strany DK SFZ potrestal Pintéra aj klub FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ktorý s ním ukončil spoluprácu. Niekdajší mládežnícky reprezentant SR verí, že sa všetko obráti na dobré a ešte sa vráti do kolotoča súťažných zápasov. Voči verdiktu „disciplinárky“ sa chce aj odvolať a zatiaľ si nehľadá zamestnanie mimo futbalového diania.

„V klube mi zrušili zmluvu a momentálne sa pripravujem individuálne. Na zápasy Zlatých Moraviec však budem chodiť a chlapcom naďalej držať palce. Po novom roku sa plánujem odvolať. Podľa toho, ako dopadnem, uvidím, ako ďalej. Mám 24 rokov, rozhodne sa plánujem vrátiť do vrcholového futbalu,“ uviedol Pintér.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce vyjadrili podporu Pintérovi s Orávikom a symbolicky do šatne zobrali ich dresy na stretnutie 11. kola Fortuna ligy do Dunajskej Stredy.

„Zasiahlo nás, čo sa stalo. Nikto z nás to nečakal. Navrhol som, aby sme zobrali dresy Orávika a Pintéra na Žitný ostrov, aby boli aspoň symbolicky s nami a aj verejnosť cítila, že sme sa na nich nevykašľali. Sme partia, ktorej súčasťou sú obaja hráči, sme na ich strane a veríme im,“ povedal 32-ročný stopér Karol Karlík.

Peter Orávik (vpravo) dostal tiež trest v kauze... Foto: SITA, Martin Havran
Peter Oravík Peter Orávik (vpravo) dostal tiež trest v kauze ovplyvňovania zápasov.

„Stojíme za Pintérom a Orávikom. Chceli sme im takto vyjadriť podporu a názor na skutkovú vec. Aby vedeli, že na ihrisku bojujeme aj za nich,“ dodal kapitán Zlatých Moraviec Martin Chren.

„Bolo to pekné gesto, ktoré jasne hovorí za všetko. Veľmi si vážim ich spolupatričnosť, nie je im ľahostajný náš osud, hoci nemôžeme byť s nimi na ihrisku,“ povedal Michal Pintér.

„Neskutočne ma potešilo, že chlapci stoja pri mne. Bol som dojatý. Vo ViOn-e sme ako jedna rodina a gesto kabíny to len potvrdilo. Držím im palce, aby do konca jesene nazbierali čo najviac bodov. Dúfam, že na jar im budem môcť pomôcť už aj ja,“ uzavrel Orávik, ktorý má pozastavený výkon športu na deväť mesiacov.

debata chyba
Viac na túto tému: #ovplyvňovanie zápasov #FC ViOn Zlaté Moravce #Peter Orávik #Róbert Gešnábel #Michal Pintér