Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

VIDEO: Prvá bitka na vynovenom štadióne. V Nitre lietali päste

Kompletne zrekonštruovaný futbalový štadión v Nitre čaká na kolaudáciu. Podľa primátora Nitry Jozefa Dvonča má štadión všetky vyjadrenia inštitúcií, na základe ktorých mohlo byť vydané rozhodnutie o predbežnom užívaní.

20.08.2018 13:50
SR Nitra FL futbal štadión rekonštrukcia NRX Foto: ,
Zrekonštruovaný futbalový štadión FC Nitra.
debata

„Prebieha kolaudačné konanie, nie je to krátky proces. Bolo vydané predbežné opatrenie a v krátkom čase by mal byť štadión skolaudovaný,“ povedal Dvonč. Celkové náklady na rekonštrukciu nitrianskeho futbalového štadióna dosiahli takmer osem miliónov eur.

„Futbalový zväz zaplatil tribúny za 2,4 milióna eur, v rámci Európskeho mesta športu 2018 sme získali dotáciu od vlády vo výške 1,5 milióna eur. Zvyšok riešime cez Nitriansku investičnú spoločnosť, so súhlasom mestských poslancov bol prijatý úver,“ uviedol k financovaniu rekonštrukcie primátor.

Štadión v Nitre naberá kontúry Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Futbalový štadión v Nitra rastie do krásy.

Modernizácia štadióna sa začala v januári tohto roka. Súčasťou projektu bola rekonštrukcia hlavnej i vedľajších tribún, nový vyhrievaný trávnik, rozvody vnútroareálových sietí, vybudovanie ciest a chodníkov, parkovacích miest i rekonštrukcia hlavnej budovy vrátane opravy strechy. Realizáciu rekonštrukčných prác zabezpečovala mestská firma Nitrianska investičná, s. r. o.

Po rekonštrukcii pribudol na štadióne kamerový a turniketový systém. Modernizáciou prešli aj šatne pre hráčov, priestory pre rozhodcov, delegátov a novinárov. Pre fanúšikov bude k dispozícii širší výber bufetov a občerstvenia.

„Štadión spĺňa podmienky tretej kategórie UEFA. Po rekonštrukcii má kapacitu 7480 miest, všetky sedadlá sú na sedenie. Počet miest je dodržaný, išlo sa podľa projektovej dokumentácie,“ potvrdil primátor.

Investičná akcia bola podľa prednostu Mestského úradu v Nitre Igora Kršiaka dlho pripravovaná a konzultovaná so Slovenským futbalových zväzom. Návrh na realizáciu projektu rekonštrukcie a modernizácie futbalového štadióna v Nitre schválilo Mestské zastupiteľstvo v Nitre v apríli 2015.

V sobotu vynovený štadión ‚pokrstili‘ bitkou domáci chuligáni a ultras Spartaka Trnava. Na ihrisku sa zápas 5. kola Fortuna ligy skončil bez gólov, pästnú výmenu vyhrali Trnavčania.

debata chyba
Viac na túto tému: #štadión #FC Nitra #Ultras