Trnava vyhrala aj v Trenčíne a uniká súperom

Trnavskí futbalisti pokračujú v skvelej ligovej sérii a predĺžili ju aj na trenčianskej umelej tráve. V nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej súťaže vyhrali nad domácim AS 2:1 (0:0).

29.10.2017 16:57
Lukáš Skovajsa, Andrej Kadlec, Erik Jirka Foto: , ,
Lukáš Skovajsa z Trenčína medzi Trnavčanmi Andrejom Kadlecom (vľavo) a Erikom Jirkom.

Trnavský Spartak sa tešil z plného bodového zisku aj v ôsmom zápase za sebou. Na čele tabuľky má už deväťbodový náskok. V šlágri kola v Trenčíne hral od 36. minúty presilovku, keď domáci kapitán Kleščík videl červenú kartu po faule na unikajúceho Egha, ktorý sa dostával do dobrej gólovej pozície.

Všetky góly padli až po prestávke. Trnavčania sa ujali vedenia dvoma presnými zásahmi v rozpätí desiatich minút. Najskôr Egho a potom Čanturišvili vybavili hosťom náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Trenčania stačili už len skorigovať van Haarenovým gólom. Mladý trnavský brankár Martin Vantruba tým ukončili svoju úspešnú sériu – inkasoval po 358 minútach.

AS Trenčín – Spartak Trnava 1:2 (0:0)

• Góly: 68. Van Haaren – 49. Egho, 58. Čanturišvili, ŽK: 19. Beridze, 25. Skovajsa, 76. Čögley – 38. Pehlivan, 40. Jirka, ČK: 36. Kleščík (Trenčín) za faul, rozhodovali: Marhefka – Slyško, Pozor
  • Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Van Haaren, Ubbink (62. H. Gong) – Paur (77. Antonio Mance), Janga, Beridze (40. Čögley)
  • Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka – A. Sloboda, Pehlivan – Čanturišvili (90. Janso), Vlasko (73. Greššák), Jirka (89. S. Lukič) – Egho