Ružomberok otočil zápas s Trnavou. Liptáci na jar ešte neprehrali

Futbalisti Ružomberka sú naďalej jediní v najvyššej súťaži, ktorí na jar neprehrali. Ťahajú už sériu ôsmich ligových stretnutí za sebou bez prehry, v nej iba raz remizovali. Vo piatkovom predohrávanom zápase 25. kola zdolali na domácej pôde Spartak Trnava 3:1 (0:1).

01.04.2016 20:12
Miloš Lačný Foto: ,
Hráč MFK Ružomberok Miloš Lačný.

Stretnutie sa pre domácich vyvíjalo nepriaznivo. Najprv síce mohli otvoriť skóre, ale Lačného strela sa odrazila dva razy od brvna. Potom mali Trnavčania najlepšiu fázu zápasu, ale netrvala dlho. Ujali sa vedenia Mikovičom v 21. min, mali ešte jednu šancu.

Najmä po prestávke Ružomberok prevýšil súpera, hneď po prestávke vyrovnal Zošák a v 75. min strelil Maslo zblízka víťazný gól. V samom závere prikrášlil výhru Lačný.

MFK Ružomberok si upevnil so 40 bodmi 4. priečku vo Fortuna lige, k „bronzovej“ Myjave sa približil na tri body, tá však má sobotňajší domáci duel proti Žiline k dobru. Futbalisti Spartaka Trnava zostali na 7. priečke v klasifikácii s 36 bodmi.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:1 (0:1)
Góly: 49. Zošák, 76. J. Maslo, 86. Lačný – 21. Mikovič, ŽK: 12. Ďubek, 47. J. Maslo – 12. Baéz, 48. Godál, 68. Halilovič, 76. Jež, rozhodovali: Ježík – D. Hrčka, Galo, 2757 divákov
Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, Boszorád – M. Nagy, Ďubek – Zošák, Sapara (84. Gerát), Gál-Andrezly (63. Faško) – Lačný (90. Jakubko)
Trnava: A. Jakubech – Horník, Godál, Martin Tóth, Čonka – Greššák, Baéz (26. L. Mihálik, 78. També) – Halilovič, Jež, Mikovič (68. Bello) – Depetris