Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Potvrdené! Mucha sa dohodol so Slovanom

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha sa stal novou posilou ŠK Slovan Bratislava, s vedením "belasých" sa účastník MS 2010 v JAR dohodol na štvorročnej zmluve.

28.06.2015 15:48
Ján Mucha Foto:
Ján Mucha.
debata (2)

Skúsený 32-ročný gólman (nar. 5. decembra 1982) už v pondelok 29. júna absolvuje v Bratislave prvý tréning s novými spoluhráčmi.

Vedenie ŠK Slovan Bratislava pred blížiacim sa štartom nového súťažného ročníka 2014/2015 plní svoje plány deklarované pred začiatkom letného prestupového obdobia, keď oznámilo ambíciu získať posilu do každej formácie.

Do mužstva 24-násobného česko-slovenského a slovenského majstra prichádza jeden z najlepších brankárov v ére samostatnosti Slovenska, dlhoročný reprezentant, jeden z hlavných strojcov postupu slovenskej reprezentácie na MS 2010 a následne do osemfinále záverečného turnaja Ján Mucha.

„Tento transfer patrí medzi najvýznamnejšie na Slovensku za uplynulé roky. Som rád, že sme ho úspešne zrealizovali. Nebolo to jednoduché, keďže o Jana bol záujem aj v ekonomicky silnejších krajinách ako Belgicko, Turecko, Poľsko, ale najmä Rusko. Jeho angažovanie patrilo medzi naše priority v letnom prestupovom období. Je to bez pochýb najlepší brankár, akého Slovensko malo za posledné roky. Veľa si od neho sľubujeme aj z hľadiska jeho bohatých skúseností. Určite bude jedným z lídrov nášho mužstva na ihrisku i v kabíne. Slovenskému futbalu môže len pomôcť, keď sa do našej ligy vracajú futbalisti ako Robo Vittek či Jano Mucha, ktorí v zahraničí veľa dokázali. Teraz budú vzormi pre našich mladých hráčov a verím, že aj lákadlom pre fanúšikov,“ citovala oficiálna internetová stránka Slovana slová viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml.

Ján Mucha pôsobil na Slovensku v rodnej Belej nad Cirochou, Snine, Interi Bratislava, Humennom a Žiline. Do povedomia futbalovej Európy sa dostal najmä počas angažmánu v Legii Varšava v rokoch 2005 až 2010. S najsláv­nejším poľským klubom vyhral tamojšiu ligu, pohár i superpohár a stal sa osobnosťou nielen v klube, ale aj v celej Ekstraklase.

O slovenského brankára sa začali zaujímať kluby z najlepších európskych súťaží a z viacerých ponúk si ešte pred MS 2010 v Juhoafrickej republike vybral Everton. Po troch sezónach v Anglicku prestúpil do Ruska, konkrétne do Krídel Sovietov Samara.

Jarnú časť uplynulého ročníka strávil na hosťovaní v Arsenale Tula. Napriek tomu, že nováčik najvyššej ruskej súťaže neúspešne bojoval o záchranu, Ján Mucha v jeho drese podával dobré výkony. V apríli sa v klube s druhou najhoršou defenzívou v lige blysol sériou 306 minút bez inkasovaného gólu.

„So Slovanom sme boli v kontakte zhruba dva mesiace prostredníctvom viceprezidenta Ivana Kmotríka ml. Vážny záujem vedenia klubu zohral pri mojom rozhodovaní dôležitú úlohu. V Slovane sa tvorí nové perspektívne mužstvo a ja mu chcem pomôcť naplniť ambiciózne ciele na domácej i európskej scéne. Teším sa, že presne po desiatich rokoch sa vraciam do rodnej krajiny, aj keď na Slovensku som bol i počas zahraničných angažmánov pomerne často, či už v rámci reprezentačných zrazov alebo v obdobiach voľna. Verím, že sa mi v Slovane bude dariť,“ vyhlásil 43-násobný slovenský reprezentant Ján Mucha, ktorý sa vracia do známeho prostredia na Pasienky.

Tam už v minulosti pôsobil, keď bol v Interi Bratislava „dvojkou“ medzi žrďami za Miroslavom Hýllom.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Ján Mucha