Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan má opäť najvyššie ciele, s tímom sa pripravuje aj Vittek

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava začali pod vedením dvojice Dušan Tittel - Ladislav Pecko v piatok predpoludním prípravu na nový súťažný ročník 2015/2016. Na úvodnom zraze bolo 21 hráčov, trénovalo devätnásť.

12.06.2015 15:22
Dušan Tittel Foto: ,
Dušan Tittel.
debata (4)

Chýbali ešte dva avizované posily – srbský obranca Boris Sekulič z MFK Košice i rodák z Komárna, maďarský reprezentant Tamás Priskin, ktorý v ostatnej sezóne nastrieľal v drese prvoligového FC ETO Györ v 27 zápasoch jedenásť gólov. Naopak, s „belasými“ zaberali niektorí navrátilci z hosťovania, napríklad stopér Dávid Hudák (bol v maďarskom FC Újpest) či stredopoliar Tomáš Bagi (hosťoval v arménskom tíme Banants Jerevan).

"Niektorí chlapci majú ešte reprezentačné povinnosti ako Lester Peltier či Seydouba Soumah. Nie je tu ani Kornel Saláta, ktorý sa pripravuje na kvalifikačný duel proti Macedónsku, späť nie sú ani úspešní ‚dvadsaťjednotkári‘ z Poľska Timotej Záhumenský a Filip Ďuriš. Menšie zranenia trápia Adama Zreľáka a Braňa Niňaja.

Pokiaľ ide o Vitteka, Robo sa k nám pridá ešte dnes popoludní na ďalšom tréningu. Verím, že jeho zdravotný stav je taký, aby mohol v pondelok odcestovať s výpravou na sústredenie do Rakúska," uviedol pred zástupcami médií generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Dušan Tittel.

Ten prevzal „belasých“ po Jozefovi Chovancovi od 25. kola a v ostatných šiestich kolách získal s mužstvom plný počet bodov, čím sa bratislavský tím dostal v konečnom účtovaní Fortuna ligy napokon na bronzový stupienok a bude účinkovať v 1. predkole Európskej ligy 2015/2016. "Ako generálny manažér som bol naďalej poverený vedením realizačného tímu.

Pri mužstve pracujeme spolu s Lacom Peckom. Ešte by malo prísť k doplneniu človekom, ktorý bude pracovať s našou druholigovou juniorkou. Tento problém sa ešte dorieši. V júli predstavíme na predsezónnej tlačovej besede konkrétne mená," skonštatoval D. Tittel.

„Máme záujem o doplnenie kádra do každej formácie, a to minimálne o jedného hráča. Prestupový termín sa na Slovensku oficiálne začína 15. júna, o konkrétnych menách je ešte predčasné rozprávať, niektoré boli medializované. Chceme, aby tí hráči, ktorí do Slovana prídu, boli skutočnými posilami a kvalita mužstva išla nahor. Čo sa týka odchodov, to sme ešte neriešili. Prišli ponuky najmä na našich mladých a talentovaných hráčov, napríklad tých v reprezentácii do 21 rokov. Cieľom Slovana však nie je púšťať si vlastných hráčov, ale radi by sme udržali káder pokope,“ doplnil šéf realizačného tímu „belasých“.

Na Pasienkoch by chceli zabudnúť na nie príliš vydarený uplynulý ročník. „Slovan mal vždy len tie najvyššie ambície, nebudeme sa tomu brániť ani v najbližšej sezóne. Vieme, že konkurencia klubov, či už v predkolách európskych súťaží alebo v našej lige, neustále rastie. O to ťažšia úloha na nás čaká. Samozrejme, že budeme chcieť urobiť maximum, aby sme naplnili ciele. Predovšetkým však chceme hrať atraktívny, aktívny futbal a prilákať na štadión viac divákov, ako tomu bolo v uplynulom ročníku,“ poznamenal Dušan Tittel.

Aj z hráčskej kabíny vychádzajú pred novou sezónou optimistické slová. Špílmacher Marko Milinkovič uviedol: „Pauza bola krátka, ale dobrá. Užili sme si s rodinou a už som späť. Každý hráč je oddýchnutý, tešíme sa na tréningy a na to, čo nás čaká. Slovan má najvyššie ciele. Určite budeme poctivo pracovať na tom, aby sme ich splnili.“

Vo výbornej forme bol na jar Karol Mészáros. „Za tých dvanásť dní som si trochu oddýchol,“ skonštatoval 21-ročný ofenzívny stredopoliar a doplnil:

„Zatiaľ sme na prvom zraze mali len všeobecné privítanie, nejakí chalani ešte chýbajú. Od pondelka a sústredenia v Rakúsku by sme však mali byť kompletní. Pevne verím, že nová sezóna bude pre nás lepšia ako tá minulá. Predovšetkým z toho pohľadu, aby sme v tabuľke skončili čo najvyššie. Slovan má vždy len najvyššie ciele. My chceme urobiť všetko, aby sme v každej súťaži, v ktorej nastúpime, boli úspešní. Budeme sa snažiť nadviazať na výsledky i výkony, ktoré sme podávali v závere uplynulého ročníka.“

Po zdravotných patáliách sa opäť pridal k spoluhráčom Martin Dobrotka. „Zapájam sa normálne do tréningu. Dúfam, že už všetko bude v poriadku. Nehral som prakticky dva mesiace, teším sa,“ podotkol 30-ročný skúsený defenzívny univerzál a dodal:

„Dovolenku som využil práve tréningom, aby som sa rýchlejšie do toho dostal. V kabíne je dobrá nálada. Pred nami je nová sezóna, prídu noví hráči, bude konkurencia. Chceme skončiť čo najlepšie, preto je potrebné čo najlepšie sa pripraviť.“

Na futbalistov ŠK Slovan Bratislava čakajú okrem domácich podmienok v rámci letnej prípravy aj dve sústredenia v zahraničí. Úvod však vyplní sobotňajší priateľský duel v Partizánskom proti štvrtoligovému FK TEMPO pri príležitosti 75 rokov od založenia miestneho futbalového klubu.

Nasledovať bude prvé zo spomenutých sústredení v tréningovom centre Melk v Rakúsku od 15. do 20. júna: v rámci tohto pobytu nastúpia proti tretiemu tímu najvyššej srbskej súťaže FK Čukarički (16. 6.) a následne aj proti albánskemu vicemajstrovi FK Kukësi (18. 6.), v tomto prípade môže ešte prísť k zmene súpera.

Po návrate z Rakúska sa „belasí“ doma nezdržia dlho, už v termíne 22. – 27. júna absolvujú ďalšie sústredenie, tentoraz v ČR: dejiskom bude tréningové centrum Ratboř. Futbalisti Slovana si počas neho zmerajú sily s dvoma českými klubmi najvyššej súťaže FK Mladá Boleslav (23. 6.) a Vysočinou Jihlava (24. 6.).

Pred návratom domov sa „slovanisti“ ešte zúčastnia na turnaji Ministerský pohár v českých Čelákoviciach, kde nastúpia v sobotu 27. júna najskôr proti SK Slavia Praha a potom podľa výsledku so „zošívanými“ v ten istý deň v popoludňajšom finále (16.45 h) alebo v dueli o 3. miesto (15.00 h) proti jednému z dvojice FK Baumit Jablonec – FC Zbrojovka Brno.

Od júla už na ŠK Slovan Bratislava čaká príprava v domácich podmienkach a aj povinnosti v pohárovej Európe – prvom predkole Európskej ligy 2015/2006 (termíny: 2. a 9. júla). Meno súpera sa „belasí“ dozvedia pri žrebe 22. júna.

//Futbalisti ŠK Slovan Bratislava, ktorí po úvodnom zraze absolvovali v piatok predpoludním prvú tréningovú jednotku://
D. Perniš, Krnáč, Valašík – Dobrotka, L. Gašparovič, Milinkovič, F. Kubík, K. Mészáros, F. Oršula, Lásik, Simovič, Sipľak, P. Sabo, Bagi, Gorosito, A. Čermák, Miklós, D. Hudák, Štefánik

Prehľad stretnutí ŠK Slovan Bratislava v rámci letnej prípravy
13. júna: FK TEMPO Partizánske (IV. liga) – ŠK Slovan Bratislava (15.00 h, priateľský zápas pri príležitosti 75. výročia futbalu v Partizánskom)
16. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Čukarički (Srb.), v rámci sústredenia v Rakúsku
18. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Kukësi (Alb.- do úvahy prichádza aj zmena súpera), v rámci sústredenia v Rakúsku
23. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav (ČR, Třemošnice, 18.00 h), v rámci sústredenia v Česku
24. júna: ŠK Slovan Bratislava – Vysočina Jihlava (ČR, Žďár nad Sázavou, 18.00 h), v rámci sústredenia v Česku
27. júna: ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha (ČR, Čelákovice, 9.45 h), v rámci turnaja Ministerský pohár v Česku
27. júna: ŠK Slovan Bratislava – ??? (Čelákovice, buď duel o 3. miesto od 15.00 h alebo finále od 16.45 h /jeden z dvojice FK Baumit Jablonec /ČR/ – FC Zbrojovka Brno /ČR/), v rámci turnaja Ministerský pohár v Česku

4 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Ladislav Pecko #Dušan Tittel