Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Dobrá správa pre Slovan. Milinkovič zostáva

Marko Milinkovič bude naďalej pôsobiť vo futbalovom klube ŠK Slovan Bratislava. Vedenie úradujúceho slovenského majstra sa s 26-ročným ofenzívnym stredopoliarom (nar. 16. apríla 1988) dohodlo na podmienkach novej zmluvy do 15. júna 2018.

10.03.2015 12:17
Marko Milinkovič Foto: ,
Marko Milinkovič (vľavo).
debata (1)

„Aj keď záver jesene nebol pre mňa osobne i celé mužstvo vydarený, v Slovane som prežil najkrajšie momenty mojej doterajšej kariéry. V Bratislave sa mi narodil syn, v klube i v meste mám veľa kamarátov, som tu doma. Počas zimy boli v hre aj nejaké alternatívy v zahraničí, ale napokon všetko dopadlo inak. Som rád, že pokračujem v Slovane. Budem robiť maximum, aby sme nadviazali na to dobré z minulosti a opäť dostali Slovan na vrchol,“ citovala oficiálna internetová stránka Slovana slová rodáka zo srbského Čačaku, ktorý už má aj slovenské občianstvo. Milinkovičovi sa na konci uplynulého roka skončila platnosť zmluvy s bratislavským klubom a v januári bol na skúške v anglickom druholigovom tíme Bolton Wanderers, v tíme The Championship však nepresvedčil.

„Marko je kvalitný futbalista, ktorý v minulosti odohral za Slovan mnoho dobrých zápasov. Sme presvedčení, že má potenciál na to, aby patril k lídrom mužstva aj v budúcnosti. V pomerne nízkom veku už nazbieral dostatok skúseností na reprezentačnej i európskej klubovej úrovni. Aj takýmto spôsobom určite môže pomôcť mladším spoluhráčom v súčasnom kádri Slovana,“ uviedol na klubovom webe viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. a doplnil: „Už dávnejšie sme jasne deklarovali, za akých podmienok si s Markom vieme predstaviť ďalšiu spoluprácu. V pondelok večer sme sa definitívne dohodli, ešte predtým absolvoval fyzické a zdravotné testy. Na základe ich výsledkov mu kondičný tréner vypracoval individuálny tréningový plán. Keď bude stopercentne pripravený, bude trénerom k dispozícii aj v majstrovských zápasoch.“

Bývalý hráč MFK Košice prišiel do Slovana začiatkom roka 2011. S „belasými“ získal Milinkovič tri majstrovské tituly, dva triumfy v Slovenskom pohári, jeden v Superpohári a dvakrát hral skupinovú fázu Európskej ligy. V jesennej časti sezóny 2014/2015 nastúpil na 26 zápasov a so siedmimi gólmi (z toho 4 strelil vo Fortuna lige, pozn.) a piatimi asistenciami bol najproduktívnejším hráčom Slovana. V ostatných štyroch sezónach excelentný technik ani raz nechýbal v najlepšej jedenástke najvyššej slovenskej súťaže.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Marko Milinkovič