Košičania inkasovali po 533 minútach a prišli o výhru

Chýbalo len málo a košickí futbalisti si mohli udržať čisté konto aj v piatom zápase za sebou. Napokon inkasovali po 533 minútach a prišli v závere domáceho stretnutia so Žilinou o ďalšie víťazstvo.

05.10.2014 13:50

O dlhé čisté konto sa postarali takmer navlas rovnakým dielom dvaja košickí brankári – najprv ťahal sériu Stijakovič (265 minút), po ňom prevzal štafetu Tofiloski (268).

Ich výbornú sériu prerušil 23-ročný brazílsky útočník William, ktorý dve minúty pred koncom vyrovnal na 1:1 a odvrátil v poslednej chvíli druhú prehru Žilinčanov v aktuálnej sezóne. „Pred zápasom by sme bod brali, teraz ma remíza mrzí, lebo sme mohli mať tri body,“ vravel košický tréner Radoslav Látal.

Košičania začali najvyššiu súťaž katastrofálne – po šiestich kolách boli poslední a ako jediný zo všetkých tímov nezískali dovtedy ani bod. Ich hrozivú bilanciu ešte zvýrazňovali prehry v zápase o superpohár so Slovanom a v predkole Európskej ligy. Potom však prišiel senzačný obrat a už v siedmich stretnutiach za sebou neprehrali. Rovnako dlhú sériu bez prehry ťahá aj ich sobotňajší súper MŠK Žilina.

„Prvý polčas sme odohrali dobre. Doplatili sme na to, že v druhom sme boli dosť pasívni, hoci Škutkovi sa podarilo streliť vedúci gól,“ hodnotil český kouč Látal.

V závere domáci neodolali žilinskému tlaku. „Chceli sme hrať na víťazstvo, ale po inkasovanom góle sme aspoň vyrovnali a remízu musím akceptovať,“ zdôraznil žilinský tréner Adrián Guľa.

Košičania bodovali so Žilinou po dvoch prehrách vo vzájomných súbojoch, v úvode tejto sezóny jej podľahli 1:4 a v závere minulého ročníka 2:3.