„Belasí“ sa ujali vedenia v nadstavenom čase I. polčasu, keď brankára hostí P. Penksu prekonal kanonier Vittek. Na 2:0 zvýšil v 54. min Gorosito, za hostí skorigoval tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu Krišto. Slovan je na čele corgoňligovej tabuľky so ziskom 54 bodov, Dunajská Streda je jedenásta. Na svojom konte má mužstvo zo Žitného ostrova 17 bodov, no po skončení súťaže mu odrátajú šesť bodov.
Slovan má pred Trenčínom náskok už 8 bodov, pretože doma len remizovali s poslednou Nitrou 1:1. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka viedlo gólom legionára Mosesa Simona od 44. min, no po zmene strán vyrovnal M. Mikuš. Domáci sa síce snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale vypracovali si len málo dobrých šancí.
Hráči Košíc doma takisto len remizovali, keď ich duel so Zlatými Moravcami sa skončil bez gólov. Myjavy triumfovala pred vlastnými fanúšikmi nad Banskou Bystricou 2:1 a v tabuľke sa dostala na 5. miesto. Zverenci trénera Radúza Dorňáka viedli od 7. min gólom Kosíka, no v 64. min vyrovnal na 1:1 Chrien.
Víťazný presný zásah zaznamenal v 81. min Urgela. Banská Bystrica nevyužila šancu dostať sa v tabuľke pred Myjavu aj Košice a s 30 bodmi jej patrí siedma priečka. Myjavčania zaznamenali prvé ligové víťazstvo v jarnej časti, keď v predchádzajúcich dvoch zápasoch doma remizovali so Žilinou a prehrali s Ružomberkom.
Futbalisti Žiliny prehrali na pôde Ružomberka 2:3 a chuť triumfu v najvyššej súťaži nepoznajú už od 2. novembra 2013, kedy uspeli v Nitre 2:0. Trénerovi Jozefovi Chovancovi vyšla premiéra na lavičke „ruže“, kde prevzal trénerskú taktovkou v aktuálnom týždni.
Pod Čebraťom sa síce zverenci hosťujúceho kouča Adriána Guľu ujali vedenia gólom Pavla Jurča už v 6. min, no domáci futbalisti otočili na 3:1. Pätnásť minút pred koncom duelu znížil Miroslav Káčer, ale Žilinčania už nedotiahli svoju snahu k zisku aspoň jedného bodu. Žiline patrí v tabuľkovom poradí Corgoň ligy desiata pozícia so ziskom 22 bodov, Ružomberok figuruje priebežne na štvrtej priečke s 37 bodmi.
ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ Vittek, 54. Gorosito – 90.+ Krišto, ŽK: 77. M. Matúš (Dunajská Streda), rozhodovali: Samotný – Tomčík, Hrčka, 3769 divákov
Slovan: D. Perniš – Kolčák (68. D. Hudák), Niňaj, Gorosito, Josimov – I. Žofčák, Kladrubský (12. Bagi), Soumah (76. R. Matejka), Milinkovič – L. Peltier, Vittek
Dunajská Streda: P. Penksa – M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, O. Szabo – Krišto, G. Straka – E. Ujlaky, Gergel, Brašeň (88. Valenta) – Nurkovič (56. M. Matúš)
MFK Ružomberok – MŠK Žilina 3:2 (2:1)
Góly: 24. Lovás, 35. Tawamba, 47. Ďubek – 6. P. Jurčo, 75. Káčer, ŽK: 3. Zošák, 88. P. Kováč (obaja Ružomberok), rozhodovali: Jaška – Bednár, Ferenc, 2416 divákov
Ružomberok: P. Kováč – L. Lupták, Adamovič, Greššák, P. Maslo – Ďubek (90.+ R. Bartoš), Szöke, Zošák, Zreľák – Tawamba (68. Serečin), Lovás (84. Martin Nagy)
Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar (85. Paur), Králik, Hučko (59. Hučko) – Pečovský – Lupčo, J. Mihalík – P. Jurčo (59. Káčer) – William, Jelič
MFK Košice – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0
ŽK: 79. Bašista – 79. Bolinha, 82. Pavlenda, rozhodovali: Valášek – Lieskovský, Špivák, 2180 divákov
Košice: Tofiloski – Korijkov, P. Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár – J. Novák, Viazanko (87. Djordjevič), Bukata (58. Pačinda), Haskič – O. Diaby
Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pintér, Pavlenda, Chrappan, Chren – L. Kováč (90. Pavol Majerník) – Pribula (61. L. Szabó), M. Babic, Orávik – Bolinha, Pavelka (81. P. Mazan)
Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 7. Kosík, 81. Urgela – 64. Chrien, ŽK: 77. Daniel, 82. Urgela (obaja Myjava), rozhodovali: Smolák – Balko, Petríček, 1353 divákov
Myjava: Solnička – Siva (38. Kumančík), Častulín, Černáček, Šulek – T. Marček – Daniel, T. Bruško (71. Duga), Š. Pekár – Kosík, F. Oršula (79. Urgela)
B. Bystrica: Budinský – P. Vajda, Nosko, D. Teixeira – B. Ľupták – Kliment, Chrien, Považanec (63. Faško), Peňaška (88. Savič) – Rejdovian (59. Šovčík), Slančík
AS Trenčín – FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 44. Moses Simon – 54. M. Mikuš, ŽK: 58. Rodrígguez da Silva, 71. Mišák – 63. Šmehyl, 79. Böhm, 82. Boszorád, rozhodovali: Michlian – Somoláni, Kubačka, 2032 divákov
Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Moses Simon – Baéz, Mišák (74. Bero), Holúbek, Mondek (58. Hajradinovič) – T. Malec, Madu
Nitra: Putnocký – Kolbas, Mensah (11. Harbuľák), Kostelný, M. Husár (79. Boszorád) – Špalek, Augustín, Kutra, Šmehyl – Böhm, M. Mikuš (88. Forbs)
AS Trenčín - FC Nitra 1:1 (1:0) Góly: 44. Moses Simon - 54. M. Mikuš, ŽK: 58. Rodrígguez da Silva, 71. Mišák - 63. Šmehyl, 79. Böhm, 82. Boszorád, rozhodovali: Michlian - Somoláni, Kubačka, 2032 divákov Zostavy: Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Moses Simon - Baéz, Mišák (74. Bero), Holúbek, Mondek (58. Hajradinovič) - T. Malec, Madu
Fortuna Liga
Tabuľka, program a výsledky Fortuna ligy
Tabuľka: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
AS Trenčín |
29 |
20 |
5 |
4 |
60:25 |
65 |
2. |
MŠK Žilina |
28 |
16 |
9 |
3 |
58:22 |
57 |
3. |
FC Spartak Trnava |
29 |
13 |
8 |
8 |
43:25 |
47 |
4. |
ŠK Slovan Bratislava |
29 |
14 |
3 |
12 |
42:41 |
45 |
5. |
FK Senica |
29 |
10 |
10 |
9 |
42:43 |
40 |
6. |
Spartak Myjava |
29 |
11 |
4 |
14 |
35:45 |
37 |
7. |
MFK Ružomberok |
30 |
9 |
9 |
12 |
36:39 |
36 |
8. |
MFK Košice |
30 |
10 |
6 |
14 |
36:46 |
36 |
9. |
DAC Dunajská Streda |
29 |
8 |
11 |
10 |
29:38 |
35 |
10. |
ŽP Šport Podbrezová |
29 |
7 |
8 |
14 |
30:41 |
29 |
11. |
FC ViOn Zlaté Moravce |
28 |
7 |
7 |
14 |
23:46 |
28 |
12. |
Dukla Banská Bystrica |
29 |
4 |
10 |
15 |
27:50 |
22 |
29. kolo – piatok, 8.máj 2015
Ružomberok – Podbrezová 2:0 (2:0)
Košice – Trnava 1:0 (0:0)
Senica – Trenčín 0:4 (0:2)
Myjava – Slovan 3:6 (1:1)
Banská Bystrica – Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Žilina – Zlaté Moravce
28. kolo – utorok, 5.máj 2015
Podbrezová – Žilina 2:3 (0:2)
Zlaté Moravce – Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Dunajská Streda – Myjava 1:0 (1:0)
Slovan – Senica 4:1 (3:1)
Trenčín – Košice 1:0 (1:0)
Trnava – Ružomberok 2:1 (1:0)
27. kolo – sobota, 25.apríl 2015
Trnava – Podbrezová 3:1 (2:1)
Ružomberok – Trenčín 0:1 (0:0)
Košice – Slovan 2:1 (1:0)
Senica – Dunajská Streda 4:0 (1:0)
Myjava – Zlaté Moravce 2:2 (0:1)
Banská Bystrica – Žilina 0:3 (0:1)
26. kolo – sobota, 18.apríl 2015
Podbrezová – Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Žilina – Myjava 0:1 (0:0)
Zlaté Moravce – Senica 3:2 (2:1)
Dunajská Streda – Košice 1:1 (0:1)
Slovan – Ružomberok 1:0 (1:0)
Trenčín – Trnava 1:0 (0:0)
25. kolo – sobota, 11.apríl 2015
Trenčín – Podbrezová 4:1 (1:0)
Trnava – Slovan 0:0
Ružomberok – Dunajská Streda 2:1 (0:1)
Košice – Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
Senica – Žilina 1:2 (0:0)
Myjava – Banská Bystrica 3:2 (2:0)
24. kolo – sobota, 4.apríl 2015
Dunajská Streda – Trnava 0:1 (0:1)
Slovan – Trenčín 1:3 (0:1)
Podbrezová – Myjava 2:1 (0:0)
Zlaté Moravce – Ružomberok 0:2 (0:2)
Banská Bystrica – Senica 0:4 (0:2)
Žilina – Košice 4:1 (3:1)
23. kolo – sobota, 21.marec 2015
Slovan – Podbrezová 2:1 (1:0)
Trenčín – Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Trnava – Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Ružomberok – Žilina 1:1 (0:0)
Košice – Banská Bystrica 2:1 (2:1)
Senica – Myjava 1:1 (0:0)
22. kolo – sobota, 14.marec 2015
Podbrezová – Senica 2:1 (1:0)
Košice – Myjava 2:0 (2:0)
Ružomberok – Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Trnava – Žilina 1:0 (0:0)
Trenčín – Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Slovan – Dunajská Streda 0:1 (0:1)
21. kolo – sobota, 7.marec 2015
Dunajská Streda – Podbrezová 1:0 (1:0)
Zlaté Moravce – Slovan 0:2 (0:1)
Žilina – Trenčín 1:1 (1:0)
Banská Bystrica – Trnava 1:1 (1:1)
Myjava – Ružomberok 2:1 (1:1)
Senica – Košice 3:1 (2:1)
20. kolo – sobota, 28.február 2015
Podbrezová – Košice 1:1 (1:1)
Ružomberok – Senica 2:1 (0:0)
Trnava – Myjava 5:1 (2:1)
Trenčín – Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Slovan – Žilina 0:2 (0:0)
Dunajská Streda – Zlaté Moravce 1:1 (0:0)
19. kolo – sobota, 29.november 2014
Senica – Trnava 1:1 (0:0)
Košice – Ružomberok 2:1 (2:1)
Myjava – Trenčín 2:1 (0:1)
Zlaté Moravce – Podbrezová 1:0 (0:0)
Banská Bystrica – Slovan 0:1 (0:0)
Žilina – Dunajská Streda 3:1 (2:0)
18. kolo – sobota, 22.november 2014
Podbrezová – Ružomberok 1:2 (0:0)
Trnava – Košice 3:1 (1:1)
Zlaté Moravce – Žilina 1:6 (0:2)
Trenčín – Senica 3:1 (2:1)
Dunajská Streda – Banská Bystrica 0:0
Slovan – Myjava 0:1 (0:0)
17. kolo – sobota, 8.november 2014
Žilina – Podbrezová 0:0
Myjava – Dunajská Streda 3:1 (1:0)
Košice – Trenčín 2:0 (1:0)
Banská Bystrica – Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Ružomberok – Trnava 0:0
Senica – Slovan 2:1 (1:1)
16. kolo – sobota, 1.november 2014
Trenčín – Ružomberok 4:3 (1:1)
Dunajská Streda – Senica 3:0 (1:0)
Myjava – Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Podbrezová – Trnava 1:1 (0:1)
Slovan Bratislava – Košice 3:0 (2:0)
Žilina – Banská Bystrica 2:0 (2:0)
15. kolo – sobota, 25.október 2014
Košice – Dunajská Streda 1:1
Trnava – Trenčín 1:0
Ružomberok – Slovan 1:2
Banská Bystrica – Podbrezová 3:3
Senica – Zlaté Moravce 2:0
Myjava – Žilina 1:4
14. kolo – sobota, 18.október 2014
Podbrezová – Trenčín 1:1
Myjava – Banská Bystrica 2:1
Zlaté Moravce – Košice 3:0
Žilina – Senica 1:1
Dunajská Streda – Ružomberok 1:1
Slovan – Trnava 1:1
13. kolo – sobota, 4.október 2014
Košice – Žilina 1:1 (0:0)
Ružomberok – Zlaté Moravce 3:0 (0:0)
Trnava – Dunajská Streda 3:1 (1:0)
Senica – Banská Bystrica 3:2 (1:1)
Trenčín – Slovan 4:0 (1:0)
Myjava – Podbrezová 1:0 (1:0)
12. kolo – sobota, 27. september 2014
Myjava – Senica 1:2 (0:0)
Zlaté Moravce – Trnava 2:1 (1:0)
Banská Bystrica – Košice 0:2 (0:1)
Dunajská Streda – Trenčín 3:2 (0:2)
Podbrezová – Slovan 1:0 (1:0)
Žilina – Ružomberok 5:1 (2:1)
11. kolo – sobota, 20.september 2014
Senica – Podbrezová 1:1 (1:1)
Banská Bystrica – Ružomberok 3:1 (1:0)
Zlaté Moravce – Trenčín 0:1 (0:0)
Myjava – Košice 0:2 (0:2)
Žilina – Trnava 1:0 (0:0)
Dunajská Streda – Slovan 1:1 (0:0)
10. kolo – utorok, 16.september 2014
Podbrezová – Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Trnava – Banská Bystrica 5:2 (2:1)
Košice – Senica 0:0
Ružomberok – Myjava 2:2 (1:1)
Slovan – Zlaté Moravce 2:1 (2:0)
Trenčín – Žilina 2:2 (0:2)
9. kolo – sobota, 13. september 2014
Myjava – Trnava 2:0 (1:0)
Košice – Podbrezová 3:0 (1:0)
Senica – Ružomberok 1:0 (1:0)
Banská Bystrica – Trenčín – 1:3 (1:1)
Zlaté Moravce – Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Žilina – Slovan 3:0 (1:0)
8. kolo – sobota, 30. august 2014
Dunajská Streda – Žilina 2:2 (1:1)
Podbrezová – Zlaté Moravce 0:0
Trenčín – Myjava 2:0 (1:0)
Ružomberok – Košice 1:1 (1:1)
Trnava – Senica 2:2 (1:1)
Slovan – Banská Bystrica 3:1 (2:1)
7. kolo – sobota, 23.august 2014
Košice – Trnava 2:0 (1:0)
Žilina – Zlaté Moravce 4:0 (2:0)
Ružomberok – Podbrezová 2:0 (0:0)
Banská Bystrica – Dunajská Streda 0:0
Senica – Trenčín 1:1 (0:0)
Myjava – Slovan 2:1 (1:1)
6. kolo – sobota, 16.august 2014
Dunajská Streda – Myjava 1:0 (0:0)
Trnava – Ružomberok 2:0 (0:0)
Podbrezová – Žilina 1:0 (1:0)
Trenčín – Košice 4:2 (1:1)
Zlaté Moravce – Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Slovan – Senica 4:1 (2:1)
5. kolo – sobota, 9.august 2014
Zlaté Moravce – Myjava 1:0
Banská Bystrica – Žilina 0:0
Senica – Dunajská Streda 2:1
Trnava – Podbrezová 0:1
Ružomberok – Trenčín 1:1
Košice – Slovan 1:2
4. kolo – sobota, 2. august 2014
Slovan – Ružomberok 2:1 (1:0)
Podbrezová – Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Dunajská Streda – Košice 3:1 (1:1)
Zlaté Moravce – Senica 0:0
Trenčín – Trnava 2:0 (0:0)
Žilina – Myjava 2:1 (1:1)
3. kolo – sobota, 26.júl 2014
Senica – Žilina 1:1 (0:1)
Trnava – Slovan 4:0 (3:0)
Banská Bystrica – Myjava 0:0
Ružomberok – Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Trenčín – Podbrezová 2:0 (1:0)
Košice – Zlaté Moravce 1:3 (1:3)
2. kolo – sobota, 19.júl 2014
Podbrezová – Myjava 1:2 (1:1)
Banská Bystrica – Senica 2:2 (0:1)
Zlaté Moravce – Ružomberok 1:1 (1:0)
Dunajská Streda – Trnava 0:0
Žilina – Košice 4:1 (2:1)
Slovan Bratislava – Trenčín 0:2 (0:1)
1. kolo – sobota, 12.júl 2014
Slovan – Podbrezová 2:1 (1:1)
Trenčín – Dunajská Streda 2:1 (1:0)
Košice – Banská Bystrica 1:2 (0:2)
Ružomberok – Žilina 0:1 (0:0)
Senica – Myjava 1:0 (1:0)
Trnava – Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
30. kolo – sobota, 16.máj 2015
Podbrezová – Zlaté Moravce
Dunajská Streda – Žilina
Slovan – Banská Bystrica
Trenčín – Myjava
Trnava – Senica
Ružomberok – Košice 1:0 (1:0)
31. kolo – utorok, 19.máj 2015
Košice – Podbrezová
Senica – Ružomberok
Myjava – Trnava
Banská Bystrica – Trenčín
Žilina – Slovan
Zlaté Moravce – Dunajská Streda
32. kolo – sobota, 23.máj 2015
Podbrezová – Dunajská Streda
Slovan – Zlaté Moravce
Trenčín – Žilina
Trnava – Banská Bystrica
Ružomberok – Myjava
Košice – Senica
33. kolo – sobota, 30.máj 2015
Senica – Podbrezová
Myjava – Košice
Banská Bystrica – Ružomberok
Žilina – Trnava
Zlaté Moravce – Trenčín
Dunajská Streda – Slovan