Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Trenčíne sa pohli ľady. Staručkému štadiónu zvoní umieračik

Už v lete by nemuseli byť na futbalovom štadióne v Trenčíne súčasné nekryté tribúny. Podľa slov generálneho manažéra AS Trenčín Róberta Rybníčka je do leta v pláne búranie týchto častí štadióna, čo by bola prvá etapa jeho prestavby.

10.12.2013 14:34
futbal, Trenčín - Slovan Bratislava Foto: ,
Tomáš Malec (uprostred) v objatí spoluhráčov. Jeden z najlepších strelcov jesennej časti najvyššej futbalovej ligy si čoskoro možno zahrá na novom štadióne.
debata

Materiál, z ktorého sú postavené súčasné tribúny, vedia stavebníci zužitkovať na vybudovanie železničného násypu. "Podľa kalkulácie železníc by to vyšlo na niečo cez 100 000 eur. Ak by sme to chceli riešiť bez tejto možnosti, náklady na zbúranie nekrytých tribún siahajú až do výšky 700 000 eur. Som jednoznačne presvedčený, že nikto z nás nemôže o tejto šanci čo len polemizovať. Pre Trenčín to je jedinečná príležitosť, ktorú treba využiť,“ prezradil podľa klubového webu astrencin.sk Rybníček.

Búranie tribún je ešte podmienené schválením potrebnej sumy v rozpočte mesta Trenčín na rok 2013, o ktorom by malo rozhodovať mestské zastupiteľstvo už 12. decembra.

„Verím, že aj s podporou mesta a mestských poslancov urobíme nevyhnutný prvý a zároveň veľký krok k naplneniu nášho spoločného sna. Veľa z nás sa túži dožiť nového štadióna. Preto sme pripravení komunikovať s každým a odpovedať na všetky otázky. Futbal v Trenčíne a Trenčania si zaslúžia kultúrnejšie prostredie, než je to v dnešnej podobe. AS má za sebou, ale predovšetkým pred sebou zaujímavú cestu. Sme šťastní, že obrovskú podporu pociťujeme dnes na každom kroku a z každej strany. Preto musíme o nové výzvy spoločne zabojovať,“ doplnil na klubovom webe generálny manažér AS.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #futbalový štadión