Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dvaja hráči vraj nevedeli o predvolaní na disciplinárku

Zo sedmičky futbalistov zapletených do korupčnej kauzy s ovplyvňovaním výsledkov zápasov slovenskej najvyššej súťaže vypovedal pred disciplinárnou komisiou SFZ zatiaľ iba Ivan Hodúr.

27.09.2013 09:34
futbal, bránka, ilustračná Foto: ,
Ivan Hodúr.
debata

Okrem Róberta Ráka, ktorý je registrovaný na Rakúskom futbalovom zväze, sa zostávajúci piati futbalisti na štvrtkové vypočúvanie nedostavili. Ide o Michala Diana, Mareka Božoňa, Tomáša Hubera, Ivana Žigu a Mariána Dirnbacha.

„Dian sa ospravedlnil. Ostatní neprišli bez ospravedlnenia,“ povedal pre denník SME poverený predseda DK SFZ Miroslav Vlk. „Neviem o tom, že by som mal byť pozvaný na disciplinárku. Nedostal som žiadny papier, nik mi nevolal. Počujem to od vás prvýkrát,“ reagoval pre SME bývalý hráč Dunajskej Stredy Marek Božoň. Podobne sa vyslovil aj Čech Tomáš Huber. „Jediný dôvod, prečo som neprišiel, je ten, že mi nedal nikto vedieť. O ničom som nevedel. Stále som na telefóne. Nikto mi nevolal, nič mi neprišlo,“ tvrdil Huber.

Zástupca disciplinárky SFZ sa bránil tvrdením, že futbalisti boli vyzvaní prostredníctvom úradnej správy. „My sme ich dvakrát vyzvali cez úradnú správu. Oni to dobre vedeli. A teraz sme ich opäť vyzvali. Nikoho nemôžeme donútiť. My sme nemali ich adresy,“ povedal Vlk.

Tím FK DAC 1904 Dunajská Streda je namočený do škandálu s ovplyvňovaním výsledkov svojich zápasov. Až štvorica jeho hráčov Ivan Hodúr, Marek Božoň, Michal Dian a Čech Tomáš Huber mala ovplyvniť bližšie nešpecifikované množstvo stretnutí. Spomenutí futbalisti vraj za prijatý úplatok vo výške od 2000 do 60-tisíc eur od trojice bývalých hráčov Ivana Žigu, Róberta Ráka, Mariána Dirnbacha ovplyvnili duely v aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže.

FK DAC 1904 Dunajská Streda následne suspendoval spomenuté kvarteto hráčov Hodúr, Božoň, Dian, Huber. Disciplinárna komisia SFZ tejto štvorici predbežným opatrením zastavila pretekársku činnosť od 13. septembra a ďalšej dvojici Dirnbach, Žiga od 16. 9. až do ďalšieho rozhodnutia.

debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #ovplyvňovanie zápasov #Ivan Hodúr #korupčná kauza