Slovan doma so Zlatými Moravcami nezaváhal

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v nedeľňajšej dohrávke 8. kola Corgoň ligy nad Zlatými Moravcami 2:0 a vrátili sa na 2. miesto v tabuľke.

01.09.2013 20:06
žofčák, milinkovič Foto:
Gólová radosť Igora Žofčáka (vpravo) a Marka Milinkoviča.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

• Góly: 32. Milinkovič, 41. Fořt, ŽK: 50. Kladrubský – 27. M. Kuciak, 65. P. Mazan, 75. Chrappan, rozhodovali: Leško – Vorel, Tomčík, hralo sa bez divákov
  • Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Čikoš – Kladrubský – K. Mészáros (78. Hlohovský), Halenár, Milinkovič (63. L. Peltier) – I. Žofčák – Fořt (72. Seydouba Soumah)
  • Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, A. Candrák – M. Babic, Obročník – Pribula, L. Kováč (72. Bolinha), Orávik – P. Mazan (69. Vaniš)

Slovan začal na prázdnotou zívajúcich Pasienkoch aktívne, v 6. min musel Kuciak zachraňovať pred nabiehajúcim Mészárosom. V 20. min opäť takmer bolo 1:0. Čikošov center z ľavej strany Kuciak s námahou vyškriabal spod brvna a lopta sa v šestnástke dostala k Halenárovi, ktorého prudká strela opečiatkovala brvno. V 24. min mohli udrieť Zlatomoravčania, po kombinácii na jeden dotyk sa ocitol Mazan sám pred Putnockým, no ten loptu smerujúcu k pravej žrdi stihol vytlačiť na rohový kop. Slovan bol v prvom polčase jednoznačne lepším mužstvom a odmenou mu bol v 32. min úvodný presný zásah – Halenár vystrelil spoza pokutového územia a jeho nie príliš razantný pokus pristál na kopačkách Milinkoviča, ktorý zblízka už nemal problém otvoriť skóre – 1:0. „Belasí“ boli pri chuti a v 41. min sa dočkali druhýkrát. Žofčák zacentroval z ľavej strany, Niňaj hlavou predĺžil na Fořta a český útočník zvýšil na 2:0. Hostia sa v závere prvého dejstva ešte snažili streliť kontaktný gól, ale ich snaha vyšla nazmar.

Po faule Kladrubského na Babica zahrávali Zlaté Moravce v 51. min priamy kop, jeho exekútor Mazan však napálil loptu iba do múra. V 66. min Kováč vystrašil Putnockého nepríjemnou strelou. V 74. min sa Pribula tiesnený dvoma obrancami rútil na Putnockého, jeho pokus však išiel vedľa. V tej istej minúte Putnocký vyrazil Babicovu strelu z diaľky. Pribula sa v 81. min prebojoval stredom ihriska, Putnocký následne kryl jeho pokus približne z 20 metrov. O minútu neskôr sa vyznamenal Kuciak, keď na dvakrát zneškodnil Soumahovo snaženie po Žofčákovom centri. V 87. min Obročník vypálil z 30 metrov, Putnocký musel zasahovať. Do konca sa už nič vážnejšie neudialo, Dušan Galis sa rozlúčil s lavičkou Slovana víťazstvom.

Jozef Valovič (tréner Slovana): „V prvom polčase sme zvolili náročný spôsob hry, snažili sme sa napádať súpera na jeho polovičke. Okrem dvoch gólov sme mohli streliť aj ďalšie. V druhom dejstve prišlo akési uspokojenie, súper lepšie behal a kombinoval. Myslím si, že naše víťazstvo je napriek slabšiemu výkonu v druhom polčase zaslúžené.“

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): „Z našej strany to bol v prvom polčase ustráchaný výkon, mali sme veľký rešpekt. Po prestávke sme chceli čosi urobiť s výsledkom, ale chýbala nám efektivita z predchádzajúcich zápasov. Naša hra bola relatívne dobrá, ale v šestnástke sme sa nedokázali presadiť. Cez reprezentačnú prestávku potrénujeme. Dúfam, že uzdravení hráči zvýšia konkurenciu a budeme zbierať body.“