Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vojna v šatni nie je, vraví obranca Dunajskej Stredy Struhár

Pred sezónou si trúfali na stred tabuľky. Po úvodných kolách však k nemu majú poriadne ďaleko. Futbalistom Dunajskej Stredy vstup do nového ročníku najvyššej súťaže vôbec nevyšiel. Všetkých päť zápasov prehrali a na chvoste ligového pelotónu zostali posledným mužstvom, ktoré nezískalo ani bod. Naposledy mali do ligy rovnako zlý štart Púchovčania. Tí sa pred šiestimi rokmi z nevydarených výsledkov nespamätali a so slovenskou elitou sa rozlúčili.

16.08.2011 06:41
Struhár Rák Foto:
Peter Struhár z Dunajskej Stredy (vľavo) v súboji s hráčom Nitry Róbertom Rákom.
debata

Rovnakého scenára sa nechcú dočkať na Žitnom ostrove. Napriek tomu, že v klube vládne veľké sklamanie, hráči stále ťahajú za jeden koniec povrazu. „V šatni žiadna vojna nie je, potrebujeme však čo najskôr vyhrať,“ dúfa v lepšie výsledky dunajskostredský obranca Peter Struhár. „Sebavedomie niektorých chalanov je totiž už poriadne nízko,“ dodáva.

Podľa bratislavského rodáka môže za zlé výsledky zbabraná letná príprava. „V Dunajskej Strede sa robí všetko za pochodu. Mužstvo nebolo počas leta pokope a ešte stále sa zohráva. Aj keď sme mali kvalitné tréningy, nič nám to nie je teraz platné, kedže na nich veľa hráčov chýbalo,“ tvrdí Struhár, ktorý prezradil, že tímu nepridávajú na psychike ani problémy s financiami. „Tak, ako všetky kluby, aj my máme svoje starosti. Nejaké peniaze chýbajú, ale vedenie nám ich vždy doplatí. Narúša nám to síce pokoj pri koncentrácii na zápasy, ale sme profesionáli a našou povinnosťou je sústrediť sa len na futbal,“ vraví 26-ročný hráč.

V klube sa pasujú aj s ďalším problémom. Po odchode Štefana Horného z postu hlavného trénera, vedie síce mužstvo Krisztián Németh – ale len dočasne. „Zatiaľ nevieme, kto príde, ale každopádne už potrebujeme nejaký impulz,“ myslí si Struhár.

Zaujímavosťou je, že Dunajskostredčania vstúpili zle aj do minulej sezóny. Z úvodných piatich zápasov uhrali jediný bod. Neskôr sa však vzchopili, odlepili sa z dna tabuľky a napokon obsadilo deviate miesto. „Veríme, že sa chytíme aj teraz. Káder určite máme na to, aby sme boli vyššie,“ hovorí Struhár. „Potrebujeme viac pokoja v zakončení a musíme sa vyhnúť hlúpym gólom v našej sieti.“

Taký inkasovala partia okolo kapitána Jaroslava Híleka aj v sobotu v Nitre. „V prvom polčase sme boli lepší. Potom prišiel zbytočný faul a z nezmyselnej štandardnej situácie sme dostali gól. Zápas sa následne znovu zlomil v náš neprospech,“ kriticky hodnotí Struhár, ktorý má skúsenosti z Maďarska i Česka.

Najbližšie sa posledné mužstvo ligy predstaví v Trenčíne. Nováčik okupuje s dvoma bodmi predposlednú priečku a tak pod hradom Matúša Čáka pôjde o veľa. „Čaká nás dôležitý zápas. Vieme, že Trenčín je hrateľný súper, na ktorého sa potrebujeme dotiahnuť,“ zakončil optimisticky Struhár.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba