2 : 3
(1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred 13 dňami

V priamom súboji o druhé miesto tabuľky Žilina prehrala v Trenčíne s DAC Dunajská Streda 2:3 a v konečnej tabuľke jej tak patrí štvrté miesto. Dunajská Streda končí na druhej priečke a bude hrať v letnej európskej súťaži. Odo mňa je v to v aktuálne sezóne všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok soboty. Dočítania priatelia.

90+10

90+10

Žilina dala gól! V samom závere zápasu ešte koriguje konečný výsledok zápasu PATRIK IĽKO, ktorého strela sa od pravej tyče odrazila za Popovićov chrbát.

90+9

Žilinčania sympaticky neskladajú zbrane, ale na zvrat v dnešnom zápase to veru stačiť nebude.

90+7

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Aleksandar Popović).

90+6

V nadstavenom čase sa hrá mimoriadne tvrdo, najmä hráči DAC sa takpovediac nevedia vpratať do kože.

90+6

Po rýchlom útoku DAC sa do jasnej streleckej pozície dostal Ammar Ramadan, z ľavej strany však minul priestor Belkovej bránky.

90+6

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Tomáš Hubočan).

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Matej Trusa).

90+3

Tri strely Šošonov zvnútra šestnástky DAC zblokované obrancami Dunajskej Stredy.

90+2

Žilina už vrhá absolútne všetky sily do útoku.

90+1

Žilinčania sa ešte snažia s výsledkom niečo urobiť, strela Mária Sauera však bola nepresná.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne 10 minút.

90

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Antoin Essomba).

89

Blíži sa nám záver riadneho hracieho času, Žilina v Trenčíne stále prehráva s Dunajskou Stredou 1:3.

88

Žilina v kombinácii v strede poľa.

87

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Dominik Javorček, prichádza Krisztian Bari.

87

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Christián Herc, prichádza Ihor Charatin,
z ihriska odchádza Fernand Goure, prichádza Damir Redzic.

85

Fanúšikovia DAC už naplno oslavujú výhru svojho tímu.

84

Pred pokutovým územím DAC je ošetrovaný jeden z hráčov Dunajskej Stredy, dnes nás naozaj čaká poriadna porcia nadstaveného času.

83

Prihrávka na ľavú stranu žilinskej ofenzívy pre Dominika Javorčeka, no ten si zle spracoval loptu a tá napokon končí za čiarou.

82

Znovu vidíme viacero súbojov v strede poľa, loptu do svojej moci získali futbalisti Žiliny.

81

Žilina v kombinácii na polovici súpera.

80

Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, bližšie k pohárovej Európe a druhému miestu v tabuľke Niké ligy je v tomto momente rozhodne Dunajská Streda.

79

Po centri Žiliny znovu skrumáž pred bránkou DAC, domáci však nedokázali namieriť presne.

78

z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Antoin Essomba,
z ihriska odchádza Andrej Stojčevski, prichádza Xavier Adang,
z ihriska odchádza Samuel Ďatko, prichádza Timotej Hranica.

78

Veľká šanca Žiliny, po skrumáži pred bránkou Aleksandara Popovića však Šošoni netrafili priestor bránky DAC.

77

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Milan Dimun).

77

Dnešné stretnutie sleduje 1425 divákov.

76

Šošonom sa však v tejto časti hry nedarí a rohový kop tomu zodpovedal.

75

Rýchly útok Žiliny po ľavej strane, výsledkom bude rohový kop pre MŠK.

74

Hostia znovu skúsili strelecké šťastie spoza šestnástky, loptu však tentoraz zblokoval jeden z obrancov MŠK.

73

Žilina s loptou na vlastnej polovici trávnika, zverenci Michala Ščasného by potrebovali jednu vydarenú akciu, ktorá by im vliala novú energiu do žíl.

72

Menšia výmena názorov medzi Gidim a Hercom, aktívnejší bol najmä dunajskostredský futbalista.

71

z ihriska odchádza Romaric Yapi, prichádza Alejandro Mendez.

70

Máme za sebou 70 minút zápasu, Žilina na trenčianskom štadióne prehráva s Dunajskou Stredou 1:3.

69

Žilina vrhá všetky sily do útoku, domáci sa všemožne snažia dostať na dostrel Popovićovej bránky.

68

Žilina znovu v kombinácii pri šestnástke hostí, ale Šošoni pôsobia poriadne šokovane.

67

Dunajská Streda dala gól! MATEJ TRUSA nariadený pokutový kop bez problémov premenil, DAC sa ujíma vedenia rozdielom 2 gólov a Trusa sa zároveň doťahuje na súboj o kráľa strelcov Niké ligy, aktuálne mu chýba jeden gól!

66

Bude to pokutový kop pre DAC!

65

Ivan Kružliak je stále pri monitore, čakáme na finálny verdikt.

64

Po súboji v šestnástke MŠK reklamujú hostia hru rukou v podaní žilinského hráča, celú situáciu bude ešte skúmať systém VAR.

63

z ihriska odchádza Márk Csinger, prichádza Filip Kaša.

62

Hostia z juhu Slovenska znovu v kombinácii na polovici Žiliny.

61

Na trávniku je pomerne dlho ošetrovaný Herc, je jasné, že v druhom polčase nás čaká výrazná porcia nadstaveného času.

60

Hodina hry je v Trenčíne za nami, MŠK už prehráva s Dunajskou Stredou 1:2.

59

Žilina kombinuje na polovici Dunajskej Stredy.

58

Fanúšikovia DAC ženú svoj tím neúnavne dopredu, DAC v druhom polčase kráča za svojim futbalovým snom.

57

Gól DAC teda napokon platí, pre MŠK je to v tejto chvíli pomerne krízový stav, keďže Trnava vedie nad Podbrezovou stále 1:0.

56

V Trenčíne sa stále nehrá, čakáme na verdikt o platnosti druhého gólu Mateja Trusu.

55

Celá situácia je však ešte preverovaná systémom VAR a čakáme na verdikt.

54

Dunajská Streda dala gól! Milan Dimun našiel krásnou prihrávkou za obranou Žiliny MATEJA TRUSU, ktorý nechytateľne zavesil loptu pod brvno žilinskej bránky!

54

Dunajská Streda dala gól z kopačky Mateja Trusu, tento však neplatí pre postavenie mimo hru!

53

Hra sa prelieva zo strany na stranu, Žilinčania sa musia najmä upokojiť.

52

Následný roh hostí znovu zahral Ramadan, po skrumáži pred bránkou MŠK bude nasledovať Belkov odkop lopty.

51

Ďalšia veľká šanca hostí, spoza šestnástky vypálil striedajúci Ammar Ramadan k ľavej tyči, Belko ďalším výborným zákrokom podržal svoj tím!

50

Máme za sebou 50 minút zápasu, Žilina hrá v Trenčíne s Dunajskou Stredou nerozhodne 1:1.

49

Rýchla útočná akcia Žiliny, Patrik Iľko krásnou strelou triafa spojnicu dunajskostredskej bránky!

47

Dunajská Streda dala gól! Krátko po začiatku druhého polčasu je vyrovnané! Herc strieľal spoza šestnástky Žiliny, lopta bola tečovaná MATEJOM TRUSOM a končí v sieti nešťastného Ľubomíra Belka!

47

Dlhá lopta na hrot DAC pre Gourého, toho však stráži ako oko v hlave skúsený Tomáš Hubočan.

47

Žilina do druhého polčasu nastúpila bez zmeny v zostave.

46

z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Ammar Ramadan.

46

Začal sa druhý polčas.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Obrovská šanca Žiliny! Po priamom kope hostí sa k lopte dostali Žilinčania, Bile našiel z pravej strany Timoteja Jambora, ktorý v jasnej pozícii mieril presne do Popovića! Lopta končí vedľa bránky DAC, rohový kop pre MŠK to však nebude, pretože Kružliak píska koniec polčasu!

45+2

V samom závere polčasu faul Žilinčanov v strede poľa. Hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

45+1

Dlhá lopta pre Mateja Trusu do šestnástky Žiliny, útočník DAC však končí vlastnou vinou na trávniku a do zakončenia sa tak nedostal.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne 2 minúty.

44

Žilina v kombinácii pred šestnástkou DAC, do lopty sa napokon oprel kreatívny Mário Sauer, ale nemieril presne.

43

Loptu bude od svojej bránky vykopávať žilinský brankár Ľubomír Belko.

42

Ďalšia prihrávka na hrot MŠK pre Timoteja Jambora, mladý útočník Žiliny sa k lopte tentoraz nedostal.

41

Viacero súbojov v strede poľa, loptu majú aktuálne v moci futbalisti Dunajskej Stredy.

40

Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Žilina stále vedie nad Dunajskou Stredou 1:0.

39

Center na ľavú stranu DAC pre kapitána hostí Andzouanu, ten si však loptu nedobre spracoval a tá mu ušla za postrannú čiaru.

38

Loptu si stredom poľa potiahol k šestnástke hostí Dominik Javorček, skúsil strelu, ale trafil len brániaceho hráča Dunajskej Stredy.

37

Bile v súboji s Brunettim získal loptu, následne mu však bol odpískaný útočný faul.

36

Hra sa prelieva zo strany na stranu, Žilina sa snaží pozorne brániť a prehusťovať stred poľa.

35

Žilina tentoraz v kombinácii v strede poľa, DAC však výborným napádaním získava loptu do svojej moci.

34

Zaujímavá lopta na hrot MŠK pre Timoteja Jambora, ten bol však tentoraz v postavení mimo hru.

33

Po faule na polovici Žiliny nasledoval priamy kop hostí. Center Káčera na zadnú tyč však nenašiel adresáta v drese DAC.

32

Gidi v súboji s Hercom síce získal loptu, ale predkopol si ju príliš ďaleko a tá tak končí za čiarou.

31

Žilina opäť v kombinácii na dunajskostredskej polovici trávnika.

30

Polhodina zápasu je za nami, Žilina vedie nad Dunajskou Stredou zatiaľ 1:0.

29

Fanúšikovia DAC neúnavne ženú svoj tím do útoku, žilinskí fanúšikovia sa im snažia sekundovať.

28

Zápas začína mať výborné tempo, nechýbajú emócie ako na trávniku, tak v hľadisku.

27

Gól MŠK po krátkej porade rozhodcov platí, môžeme pokračovať v zápase.

27

Žilina dala gól! Šošoni idú do vedenia, pretože center za obranu DAC dostal PATRIK IĽKO, krásnym lobom prehodil Popovića a otvoril skóre dnešného zápasu!

26

Po faule domácich v strede poľa nasledoval center hostí, lopta však končí v rukaviciach pozorného Ľubomíra Belka.

25

Milan Dimun si dnes obul zrejme strelecké kopačky, v krátkom čase pálil po druhý raz, tentoraz minul pravú tyč Belkovej bránky.

24

Z následného rohu hostia tentoraz nič zaujímavé nevymysleli.

23

Belko po prvý raz v zápase čaruje! Milan Dimun napriahol spoza šestnástky do ľavého horného rohu žilinskej bránky, no gólman MŠK vytiahol bravúrny zákrok a loptu vyrazil na rohový kop!

22

Prvá strela hostí v dnešnom zápase, po centri z ľavej strany skúsil volej z opačnej strany Yapi, ale mieril veľmi nepresne.

21

Popović bol pri rozohrávka napádaný aktívnym Jamborom, poriadne zabrnkal na nervy spoluhráčom, ale napokon náročnú pozíciu zvládol.

20

Dvadsať minút posledného zápasu sezóny pre oba tímy je za nami, stav je stále 0:0.

19

DAC kombinuje v strede poľa a hľadá priestor v obrane Žiliny.

18

Prvá strela v zápase patrí Žiline, z ľavej strany pálil Patrik Iľko tesne vedľa pravej tyče Popovićovej bránky.

18

Žilina sa znovu snažila o kombináciu na polovici Dunajskej Stredy, obrana DAC je však zatiaľ mimoriadne pozorná.

17

Žilinčania sa snažia o vysoký pressing, zatiaľ sa im však nedarí pokaziť rozohrávku súpera.

16

Christián Herc však bude takisto v poriadku a bude pokračovať v zápase.

15

Po rohovom kope nasledovala zrážka hláv v podaní Hubočana a Herca. Skúsený žilinský matador je po chvíli v poriadku na nohách, Herc musí byť ošetrovaný lekárom svojho tímu.

14

Iľko zakombinoval na pravej strane s Jamborom, výsledkom je prvý rohový kop v zápase pre MŠK.

13

Rýchly útok Žiliny po osi Gidi – Ďatko, narážačka Šošonov však bola napokon nepresná.

12

Opäť center hostí z pravej strany, Goure tentoraz Trusu nenašiel.

11

Zaujímavý center hostí, Yapi našiel hlavou Mateja Trusu, ktorý však mieril vedľa Belkovej bránky.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina hrá v Trenčíne s Dunajskou Stredou zatiaľ nerozhodne 0:0.

9

Žilina znovu kombinuje pred šestnástkou DAC, k strele na bránku Popovića sa však Šošoni nedostali.

8

Dlhá lopta na hrot MŠK pre Bileho, Eric sa však cez pozorného Yhoana Andzouanu nedostal k lopte.

7

Žilina kombinuje na polovici DAC, Ďatko našiel Bileho, ktorému však loptu zobral obranca súpera.

6

Brunetti rozohráva loptu z hĺbky vlastnej polovice trávnika, zatiaľ je hra pomerne rozháraná, oba tímy si uvedomujú obrovskú dôležitosť zápasu.

5

Sauer narysoval zaujímavú kolmicu pre Dominika Javorčeka, ten bol však poctivo strážený Andzouanom.

4

Treba však povedať, že obom tímom ide o veľa, ide o pozíciu v konečnej tabuľke Niké ligy, no najmä o účasť v pohárovej Európe v nasledujúcej sezóne.

3

Hrá sa v príjemnom, slnečnom počasí, na štadión pod hradom Matúša Čáka si našlo cestu pomerne veľa fanúšikov oboch tímov.

2

Žilina kombinuje v strede poľa.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom MŠK Žilina.

1

Fanúšikovia DAC ešte pred začiatkom zápasu vhodili na bránku svojho tímu papierové konfety, úvod zápasu sa tak o kúsok posunie.

Oba tímy pod vedením trojice rozhodcov vstúpili na trávnik štadióna v Trenčíne.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Stojčevski, Hubočan ©, Ndjeungoue – Ďatko, Gidi, Sauer, D. Javorček – Bile, Jambor, Iľko.
Náhradníci: Badžgoň, Belaník – Leitner, Jaššo, Adang, Essomba, Bari, Hranica, S. Javorček.
Tréner: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Csinger, Kačaraba, Brunetti, Andzouana © – Dimun, Herc, Káčer – Yapi, Goure, Trusa.
Náhradníci: Filipe – Dolček, Cheikh, Ramadan, Mendez, Charatin, Kaša, Redzic, Koné.
Tréner: Xisco Muňoz

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pozor.

Mimoriadne zaujímavý zápas sa v Trenčíne začína o 17:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

V Trenčíne nás teda čaká priamy súboj o druhú priečku v konečnej tabuľke Niké ligy, rovnako tak boj o účasť v pohárovej Európe v nasledujúcej sezóne. Žiline stačí získať jeden bod, DAC musí zvíťaziť. Karty ešte môže zamiešať v celkovom poradí aj trnavský Spartak, ktorý je aktuálne štvrtý so ziskom 54 bodov.

Dunajská Streda sa pod vedením španielskeho trénera Xisca Muňoza nadýchla k výborným výkonom, aktuálne jej patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže druhé miesto so ziskom 55 bodov. V poslednom doterajšom zápase žltomodrí porazili na domácom štadióne Spartak Trnava 1:0 (gól DAC Yapi).

Žilina našla pri rekonštrukcii svojho štadióna (výmena umelého trávnika) dočasné útočisko v Trenčíne. Šošonom patrí v aktuálnej tabuľke Niké ligy tretie miesto so ziskom 55 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Ščasného remizovali v Ružomberku s MFK 1:1 (gól MŠK Jambor). Žltozelení môžu do zápasu proti DAC počítať aj s Andrejom Stojčevskim, ktorý v zápase v Ružomberku inkasoval červenú kartu, no Disciplinárna komisia mu ju zrušila.

Príjemný dobrý deň z Trenčína, kde dnes budeme spoločne sledovať zápas posledného 10. kola nadstavby Niké ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti MŠK Žilina ako domáci tím privítajú hráčov DAC Dunajská Streda. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.