0 : 1
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred mesiacom

V druhom polčase sa na výsledku nič nezmenilo a tak Slovan Bratislava vyhral v Ružomberku 1:0.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

90+3

90+3

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Lukáš Pauschek, prichádza Tomáš Marušin.

90+3

Selecký vyskočil na dlhý center, ale hlavičkuje vysoko nad brvno.

90+2

Ružomberčania poslali dva nebezpečné centre pred bránu, no hostia sa ubránili.

90+1

Nadstavovať sa budú tri minúty.

90

z ihriska odchádza Jaromír Zmrhal, prichádza Rudolf Božík.

88

Ružomberskú ofenzívnu aktivitu zastavuje útočný faul.

87

Seleckého center z ľavej strany chytá Borjan.

86

Liptáci vyslali dlhý center, na ktorý si naskočil Gerec, lenže nie veľmi razantnou hlavičkou na stred brány neprekvapil Borjana, ktorý chytá loptu.

85

Po faule v stredovom kruhu majú loptu Ružomberčania.

83

Blackman sa teraz dostal aj k zakončeniu spoza veľkého vápna, ale mieri tesne vedľa.

82

Blackmanov center z pravej strany nenachádza v domácej šestnástke adresáta.

81

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Marek Zsigmund, prichádza Kristóf Domonkos.

81

Chrien potiahol domáci útok, no jeho center hlavou tesne minul Boďa.

80

Dlhý center hostí chytá domáci gólman.

79

Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

78

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Kyriakos Savvidis).

77

Centru po Zmrhalovom rohu sa zmocnili domáci a odvrátili loptu do bezpečia.

77

Lichého strela bola zblokovaná na roh pre Slovan.

75

Domáci hráči si teraz pýtali rohový kop, napokon z toho bude odkop od Borjanovej svätyne.

74

z ihriska odchádza Matúš Vojtko, prichádza Filip Lichý.

74

z ihriska odchádza Nino Marcelli, prichádza Cesar Blackman.

71

Gerecov center odhlavičkoval obranca hostí spred svojej šestnástky.

70

Hostia vysielajú center do domáceho veľkého vápna, ktorý sa im napokon nedarí usmerniť do ružomberskej brány.

69

z ihriska odchádza Ján Maslo, prichádza Alexander Mojžiš.

69

z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Samuel Šefčík.

68

Po priamom kope napokon prichádza zakončenie hostí na stred brány, ktoré chytá Frühwald.

67

Žltá karta za faul na prenikajúceho hráča hostí pre tím MFK Ružomberok (Alexander Selecký). Nasleduje priamy kop Slovana.

67

Gerecova strela z uhla tesne minula vzdialenejšiu žrď.

66

Seleckého center z ľavej strany odvrátil obranca, následne poslali Ružomberčania druhý roh, ktorý hostia napokon tiež odvrátili.

66

Domáci sa dostávali do šance, no všetko dobre prečítal Borjan a zobral loptu pred tým, ako by k nej stihol dôjsť v šestnástke hostí Gerec.

66

Dnešné stretnutie sleduje 2387 divákov.

65

Po faule v strede ihriska majú loptu Liptáci.

64

Vojtkov center odhlavičkoval spred svojej brány Maslo.

63

Z následného protiútoku získava klub z hlavného mesta rohový kop.

63

Luterán posielal loptu do šestnástky hostí, no tam ju zachytáva hráč Slovana.

61

Boďovu nebezpečnú hlavičku po rohovom kope vyráža Borjan.

60

Luteránov center odvracajú Belasí na rohový kop pre Ružomberok.

60

Následne hostia faulujú v strede ihriska a loptu majú domáci.

59

Ofenzívnu akciu hostí zastavil Maslo obetavým obranným zákrokom.

58

z ihriska odchádza Jan Hladík, prichádza Štefan Gerec.

57

Seleckého center odvrátili hostia pred Zsigmunda, ktorý strelou spoza šestnástky triafa protihráča.

56

Ruža získala priamy kop.

55

Kankava sa dostáva k strele spoza domácich obrancov, tá však letí na stred brány a Frühwald ju nemá problém chytiť.

54

Zmrhal svoj únik zakončil strelou tesne vedľa bližšej žrde.

54

Bajrić si v súboji so Zsigmundom počína nedovolene a Bleasí prichádzajú o loptu.

53

52

Na opačnej strane teraz Zmrhal potiahol útok a odcentroval na nabiehajúceho Mareclliho, ktorému sa v rýchlosti nepodarilo upratať loptu do siete.

51

Aj po tomto rohu prichádza domáca šanca, no Malý páli vedľa vzdialenejšieho horného rohu.

50

Na Seleckého center si naskočil Boďa a jeho hlavičku vyráža Borjan na ďalší rohový kop.

49

Ružomberčania získali rohový kop.

48

Boďa sa snažil vysunúť Hladíka, no jeho finálnej prihrávke chýbalo viac presnosti.

46

z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Martin Boďa.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vyhráva Slovan Bratislava v Ružomberku 1:0, keď sa o zatiaľ jediný gól stretnutia postaral na konci polčasu Nino Marcelli.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Slovan dal gól!
V závere úvodného dejstva dáva gól NINO MARCELLI a posiela hostí do vedenia 1:0!

45

Nadstavovať sa bude jedna minúta.

44

Liptáci odvrátili nebezpečný center hostí, následne sa Kucka dostal k lopte a strelou spoza šestnástky mieril na stred brány, kde ju chytil Frühwald.

42

Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.

40

Tučný sa dostával do šance a musel zasahovať Borjan, ktorého sa snažil neúspešne prelobovať. Prípadný gól by ale zrejme neplatil, pretože bol signalizovaný ofsajd.

37

Center z ľavej strany sa dostal až k Luteránovi, ktorý z prvej páli nad brvno.

34

Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.

33

Zmrhal strieľa nad brvno domácej svätyne.

32

Nasleduje dlhý domáci nákop a ofsajdový verdikt.

32

Po faule na útočnej polovici Belasí strácajú loptu.

30

Vojtkova lopta sa napokon dostala až ku Kankovovi, ktorého prudká strela spoza hradby tiel míňa vzdialenejšiu žrď.

29

Žltá karta za faul pre tím MFK Ružomberok (Matúš Malý). Nasleduje priamy kop hostí.

27

Ofenzívna akcia hostí sa končí útočným faulom tímu z hlavného mesta.

26

Chrienovu strelu zblízka vyráža Borjan, no bolo to z ofsajdu, takže rozruch bol zbytočný.

25

Útočné výpady na obidvoch stranách teraz neslávili úspech, v oboch prípadoch sa lepšie darilo obrancom.

22

Liptáci si pri svojej útočnej snahe počínali nedovolene v súboji s Kuckom a strácajú loptu.

19

16

Na Hladíkov center vyskakoval vo veľkom vápne hostí Selecký, napokon sa vo vzduchu zráža s Pauschekom. Obaja potrebujú ošetrenie.

14

Po faule v strede ihriska budú mať loptu hostia.

13

Kucka to vyskúšal z mierneho uhla a jeho zakončenie chytá Frühwald.

12

Zmrhal sa dostával do šance, napokon tiesnený nedokázal zakončiť.

9

Slovan sa dostával do ďalšej šance, domáci ich nepúšťajú do zakončenia.

8

Do Ružomberka si našli cestu aj fanúšikovia hostí. Domáci aj hosťujúci fanklub sa od úvodu starajú o atmosféru.

7

Hostia si prihrávali pred domácou šestnástkou, až tam napokon Savvidis poslal center, no ten odvracia domáci hráč.

5

Hostia našli centrom z pravej strany vo veľkom vápne Vojtka, ktorého hlavičku chytá Frühwald.

3

Hladíkov center z pravého krídla chytá Borjan.

2

Luterán chcel vysunúť Tučného, ktorý si nabiehal na hranicu veľkého vápna hostí, no jeho zámer prečítal Pauschek a upratal loptu do bezpečia.

1

Hostia sa okamžite snažili zaútočiť po pravom krídle, domáci sa ubránili a nasleduje Frühwaldov odkop.

1

-1

Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-10

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel – Luterán, Zsigmund ©, Lavrinčík, Selecký – Hladík, Chrien, Tučný.

Náhradníci: Ťapaj – Mojžiš, Múdry, Domonkos, Šefčík, Gerec, Boďa, Chobot, Kotula.

Tréner: Ondřej Smetana

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Pauschek, Kankava, Savvidis, Vojtko – Marcelli, Kucka ©, Zmrhal.

Náhradníci: Hrdina, Ma. Trnovský – Marušin, Spáčil, Marko, Božík, Lichý, Blackman.

Tréner: Vladimír Weiss

Rozhodca: Dzivjak – Hancko, Vitko.

V centre dolného Liptova budeme sledovať duel prvého kola nadstavbovej časti Niké ligy medzi Ružomberkom a Slovanom Bratislava.

Hostia zo Slovana Bratislava sa so základnou časťou rozlúčili na svojom štadióne v derby so Spartakom Trnava. Do vedenia ich v 16. minúte poslal Vladimír Weiss, v závere duelu uzavrel skóre Jaromír Zmrhal a Belasí vyhrali 2:0.

Klub z hlavného mesta má na svojom konte pred štartom nadstavbovej časti 57 bodov a s pohodlným 16-bodovým náskokom pred druhou Žilinou mu patrí v ligovej tabuľke prvé miesto.

Domáci Ružomberok má za sebou veľmi rušný víkend, keď vďaka výbornému vstupu do jarnej časti živil šancu na prienik do nadstavbovej skupiny o titul. Situáciu nemal však vo vlastných rukách a okrem svojho víťazstva nad Podbrezovou potreboval aj priaznivé výsledky z ďalších dvoch štadiónov. Úlohy sa napriek tomu zmocnil nebojácne. V 21. minúte otvoril skóre Martin Chrien a deväť minút pred koncom riadnej hracej doby, po červenej karte Mária Mrvu, z priameho kopu skóroval Alexander Selecký. V závere síce Marek Kristián Bartoš znížil domáci náskok, no Ružomberčania si postrážili tesné vedenie a vyhrali 2:1. Keďže Trenčín aj Banská Bystrica uhrali iba remízy, Liptáci sa napokon tešili z postupu do nadstavbovej skupiny o titul.

Ruža získala v základnej časti 34 bodov a nachádza sa na šiestej pozícii, pričom má rovnaký počet bodov ako piata Podbrezová a stráca jedno víťazstvo na štvrtú Dunajskú Stredu.

Obidvaja súperi sa stretli v aktuálnom ročníku zatiaľ dvakrát, pričom najskôr Slovan Bratislava vyhral pod Čebraťom 2:1 a následne Liptáci remizovali v hlavnom meste 2:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.