Borussia Dortmund
Naposledy zmenené pred 2 mesiacmi

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:15.

Je konec! PSV nakonec uhrálo s Dortmundem remízu 1:1. V první velké šanci se ale v 17. minutě zjevil domácí Malik Tillman, ale jeho pokus z blízkosti velkého vápna minul branku. Ve 25. minutě na opačné straně Donyell Malen tečovanou střelou otevřel skóre. Ve zbytku první půle bylo aktivnější PSV, nicméně Borussia v defenzivě pracovala skvěle. Deset minut po přestávce fauloval ve vápně Mats Hummels a nařízenou penaltu proměnil Luuk de Jong.V 72. minutě propadl míč k Malenovi, jehož teč Walter Benítez vyrazil. Na opačné straně ještě hrozil Dest, ale i Meyer svůj tým podržel.

90+7

Konec zápasu.

90+5

Dortmund se dostal na polovinu soupeře, kde kouzlil Maatsen, nicméně po nešikovném podklouznutí odcentrovat nedokázal.

90+4

Z velké vzdálenosti se do míče ještě opřel Joey Veerman, jenže domácí hráč pálil ze záklonu a napálil míč vysoko nad břevno.

90+3

Armando Obispo odcentroval z levé strany na malé vápno, ale dobře postavený Mats Hummels míč odkopl do bezpečí.

90+2

Mats Hummels na polovině soupeře předvedl ostrý skluz. Sergiño Dest se zkušenému stoperovi stačil efektně vyhnout.

90

Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Olivier Boscagli, přichází Armando Obispo.

89

Olivier Boscagli má problémy s lýtkovým svalem a zůstává ležet na trávníku. Zranění si zřejmě přivodil při odkopu z vápna.

88

Defenziva Borussie se vysunula na polovinu soupeře, nicméně rozehrávka hráčů ve žlutém nebyla přesná.

87

Brandt dostal přihrávku na pravou stranu, jenže váhal s rozehrávkou a nedal míč od nohy včas. Ani PSV se na balónu zrovna neohřálo.

86

Johan Bakayoko prošel do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídka levou nohou skončila v moci obránců Borussie Dortmund.

85

Schlotterbeck dostal přihrávku na levou stranu, poslal míč na hrot, ale osamocený útočník proti přesile nemohl uspět.

84

ze hřiště odchází Isamel Saibari, přichází Mauro Júnior.

83

Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Salih Özcan,
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.

82

Sergiño Dest potáhl míč přes polovinu hrací plochy, prosmýkl se do pokutového území, ale jeho ránu nakonec Meyer vyrazil!

81

Hummels diriguje rozehrávku Dortmundu na polovině hřiště. O míč si pohybem řekl Wolf, ale toho uhlídal Isamel Saibari.

79

Walter Benítez nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně ve vzdušném souboji uspěli jen hráči Borussie.

78

Jordan Teze se pustil do menší slovní potyčky s Donyellem Malenem. Rozhodčí oba kohouty rychle uklidnil.

77

Ani Dortmund už se v závěru utkání nikam nežene. Borussia hraje s míčem na vlastní polovině. Ofenzivním hráčům chybí větší aktivita.

76

Johan Bakayoko si výborně pokryl míč svalnatou postavou a Nico Schlotterbeck jej musel zastavit v rozporu s pravidly.

75

ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Ricardo Pepi.

74

Jordan Teze na pravé straně získal odražený míč, nicméně nedokázal obejít důrazného Wolfa. Další akce PSV skončila rozehrávkou do zadních řad.

73

Lozano se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, nicméně k míči měl mnohem blíže hostující obránce Borussie.

72

Borussia zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Exekuce přímého kopu se chopil Julian Brandt, jehož pobídku tečoval Malen, ale Walter Benítez skvěle zasáhl!

71

Ian Maatsen vhazoval na levé straně hrací plochy, jenže neoslovil nikoho ze spoluhráčů. Defenziva PSV v pravou chvíli vystoupila.

70

Johan Bakayoko dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

69

ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Marius Wolf.

68

Walter Benítez se musel zapojit do rozehrávky PSV. Nikdo z ofenzivních hráčů Borussie rozehrávku nizozemského celku neatakuje.

67

Niclas Füllkrug dostal přihrávku na polovinu hřiště, ale obránce Olivier Boscagli jej čistým způsobem odstavil od míče.

66

Olivier Boscagli levačkou poslal nákop na levou stranu, kde byl Lozano, ale Ryerson si jeho pobídku skvěle pohlídal.

65

Emre Can dohrál soupeře na jeho polovině a může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu. PSV může pokračovat v ofenzivním snažení.

64

Jordan Teze se skvěle stáhl na hranici velkého vápna a jednoduše míč odkopl do bezpečí. Po vyrovnávací brance PSV tempo hry poněkud opadlo.

63

ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.

62

Právě Donyell Malon zůstává po předchozí situaci ležet na malém vápně a drží se za nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.

61

Dortmund zahrával rohový kop. Sanchův centr propadl k zadní tyči, kde byl Malen, jenže ten byl možností natolik překvapen, že vůbec nezakončil.

60

Je za námi hodina hry a zatím sledujeme dramatické utkání. Dortmund sice dlouho vedl, ale PSV se po změně stran dočkalo odměny za aktivitu.

59

Malen dostal přihrávku na pravou stranu, otočil se s míčem, jenže si musel pomoci rozehrávkou do zadních řad.

58

Domácí příznivci se ihned probudili a hlasitým skandováním ženou své oblíbence vpřed. PSV cítí šanci vyšlápnout si na zvučného soupeře.

56

PSV právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! K penaltě se postavil LUUK DE JONG, který přízemní střelou rozjásal zaplněný stadion!

55

Celou situaci ještě zkoumal VAR, který pokutový kop potvrdil.

54

Pokutový kop pro PSV! Hummels poslal k zemi Tillmana a sudí neváhal!

54

Dortmund zahrával rovněž rohový kop. Marco Reus odcentroval na malé vápno, kde ve vzduchu uspěl Malik Tillman.

52

Nico Schlotterbeck dostal přihrávku na levou stranu, jenže pokusem o přenesení vpřed poslal míč do prostoru, kde neměl nikoho ve žlutém dresu.

51

Joey Veerman táhl útok domácího celku středem hrací plochy, jenže přenesení na levou stranu se mu vůbec nepovedlo.

50

PSV zahrávalo rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, kde si své defenzivní povinnosti s přehledem splnil Mats Hummels.

49

Za zajímavou přihrávkou do pokutového území se hnal Luuk de Jong, nicméně Mats Hummels se skvěle stáhl a odkopl míč do bezpečí.

48

Lozano se dostal vpřed po levém křídle, nicméně jeho centrem vnějším nártem skončil na hlavě obránce.

47

Johan Bakayoko dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže tam neměl nikoho v červeném dresu. Dortmund se stačil srovnat do bloku.

46

Domácí PSV Eindhoven obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Nizozemský celek potřebuje ve druhé půli zlepšit výkon.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřiceti­minutovce může být spokojenější hostující Dortmund. V první velké šanci se ale v 17. minutě zjevil domácí Malik Tillman, ale jeho pokus z blízkosti velkého vápna minul branku. Ve 25. minutě na opačné straně Donyell Malen tečovanou střelou otevřel skóre. Ve zbytku první půle bylo aktivnější PSV, nicméně Borussia v defenzivě pracovala skvěle.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Borussia v nastavení prvního poločasu výborně kouskuje hru a nepouští domácí celek do tlaku.

45+1

Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Nico Schlotterbeck).

45

Lozano opět dirigoval rozehrávku PSV na levé straně. Následně míč dostal Dest, ale jeho nepovedený centr schoval Meyer do rukavic.

44

Po dalším centru už se do zakončení z těžké pozice dostal Luuk de Jong, jenže tísněn obráncem hlavičkoval vysoko nad hostující branku.

43

Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Ian Maatsen).

42

Domácí pro změnu zahrávali přímý kop z levé strany. Nadýchaný centr se kroutil na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kraloval Ian Maatsen.

41

Bakayoko krásnou patičkou připravil střeleckou pozici pro Saibariho, který ihned zakončil z ostrého úhlu, ale gólman Meyer jeho pokus vyrazil.

40

Jadon Sancho se po pravém křídle probil do vápna, kde dával přihrávku pod sebe, ale balón do bezpečí dokázal odehrát stoper Boscagli.

39

Reus si na vlastní polovině předkopl míč příliš daleko před sebe a už jej nedohnal. Sudí mu následně odpískal nedovolený zákrok.

37

Ani po následném rohu domácí PSV nedokázalo udeřit. Prudký centr k přední tyči bez problémů odklidil mimo nebezpečí Marco Reus.

36

Před rozehrávkou dalšího rohového kopu domácích musel sudí krotit emoce na malém vápně.

35

Hra je znovu přerušena. Zdravotní problémy má nyní hostující Marcel Sabitzer.

34

Lozano si na levé straně šestnáctky skvěle přehodil míč na pravou nohu, ale jeho pokus trefil jen prvního hráče ve žlutém. Tlak domácích začíná sílit.

33

Malen se hnal za nákopem na polovinu soupeře, jenže neměl podporu svých spoluhráčů. Proti přesile domácích zadáků míč udržet nedokázal.

32

Ryerson vhazoval na pravé straně, nicméně následná pobídka směřující na Reuse skončila až u stoperů nizozemského mužstva.

31

Sergiño Dest získal odražený míč na levé straně hřiště, nicméně jeho pobídku skončila sraženým centrem mimo vápno.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a hostující Borussia zatím drží těsné vedení. Domácí ale přesto hrají velmi sympaticky.

29

Malik Tillman se po dalším přímém kopu sice dostal do zakončení hlavou, jenže vzrušení bylo zbytečné z důvodu odmávaného ofsajdu.

28

Lozano se dostal vpřed po levé straně, ale Hummels jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Sudí ponechal faul bez karetního trestu.

27

Domácí celek se dostal vpřed po pravé straně, ale Hummels poslední přihrávku vystihl a bez problémů přenesl hru na opačnou stranu.

25

Dortmund právě vstřelil branku! Borussia se dostává do vedení! Hostující celek se nakonec prosadil z nenápadné akce. DONYELL MALEN se dostal na hranici velkého vápna, odkud zakončil pravou nohou a jeho pokus se od tyče odrazil za brankovou čáru!

24

Ani z další standardní situace Borussia domácí branku neohrozila. Ian Maatsen odcentroval na malé vápno, kde hlídkoval Walter Benítez.

23

Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Hirving Lozano).

22

Hosté drží míč na kopačkách a číhají na skulinku v domácí defenzivě. PSV se zatím skvěle přesouvá.

21

Exekuce rohového kopu se chopil Malen, na jehož povedený centr si naskočil Nico Schlotterbeck, nicméně jeho pokus skončil mimo tři tyče.

20

Dortmund se dral do vápna kombinací po levém křídle, ale Sabitzerův přízemní centr obránce Jordan Teze srazil na rohový kop.

19

Niclas Füllkrug si naběhl na centr z levé strany, jenže jeho pokus levou nohou skončil vysoko nad brankou.

18

Další ránu z velké vzdálenosti vyprodukoval Malen, ale Walter Benítez měl dobrý výhled a nepříliš razantní ránu bez problémů udržel v rukavicích.

17

Malik Tillman se zjevil v první obrovské šanci dnešního souboje! Domácí hráč střílel nikým neatakován z hranice vápna, ale tvrdou ránou minul branku!

16

Donyell Malen se dostal do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho projektil levou nohou skončil v rukavicích domácího brankáře.

15

Domácí se opět dostali do pokutového území, ale jeho sražený centr našel Meyer v rukavicích. PSV ale v úvodních minutách hraje velmi sympaticky.

14

Na opačnou stranu se hnal Malen, který z pravé strany odcentroval na značku pokutového kopu, kde ale hlídkoval domácí obránce Jerdy Schouten.

13

Sergiño Dest sprintoval za další prudkou přihrávkou na levé křídlo, jenže míč byl rychlejší a skončil v zámezí. Vhazovat bude Borussia.

12

Hostující brankář měl problém s centrovaným míčem z levé strany hrací plochy. Kousek od zakončení hlavou byl důrazný Luuk de Jong.

11

Do vápna se krásnou kličkou dostal Malik Tillman, nicméně dobře postavený Nico Schlotterbeck balón nekompromisně odkopl.

10

Julian Ryerson táhl útok Dortmundu po pravém křídle. Krajní hráč německého celku se ve skluzu snažil odcentrovat, jenže míč poslal do zámezí.

9

Meyer diriguje rozehrávku Dortmundu na vlastní polovině. Německý celek zatím jen těžko hledá cestu na polovinu PSV.

8

Julian Ryerson si skvěle pokryl míč v souboji na pravé straně, kde jej zatažením za dres poslal k zemi Lozano.

7

Hirving Lozano se po levém křídle prodral do pokutového území, kde kouzlil s míčem u nohy, jenže následně jej dokázal zablokoval Hummels. Bude z toho roh pro PSV.

6

Johan Bakayoko dostal přihrávku na levé křídlo, jenže v klíčovou chvíli podklouzl a míč si nedokázal převzít. Míč se dostal do držení hostujících obránců.

5

Julian Ryerson dostal přihrávku na pravou stranu, jenže u něj ihned číhal hráč v červeném dresu. Ryerson si následně musel pomoci malou domů.

4

Hostující útočník už je zpátky na nohou a pokračuje ve hře. Od úvodních minut se hraje v hodně vysokém tempu a velmi tvrdě.

3

Hra je přerušena! Na trávníku zůstává po souboji ležet Niclas Füllkrug, který schytal tvrdý zásah do holeně.

2

Ian Maatsen táhl útok Dortmundu po levé straně, nicméně jeho centr z levé strany skončil blokem prvního hráče v červeném dresu PSV.

1

Dortmund obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Borussia se vydala vpřed nákopem na levou stranu, ale míč skončil u soupeře.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. PSV bude hrát v červeném, zatímco Dortmund oblékne žlutou sadu.

Úvodní sestavy:

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – Tillman, Veerman, Saibari – Bakayoko, L. de Jong, Lozano.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Babadi, Obispo, Mauro Júnior, Pepi, Ramalho, van Aanholt, Sambo.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can – Malen, Reus, Sancho – Füllkrug.
Náhradníci: Lotka, Meyer – Binsibajní, Brandt, Bynoe-Gittens, Duranville, Moukoko, Özcan, Wolf, Bamba, Watjen.

Také nizozemské PSV prožilo na podzim povedenou cestu základní skupinou Ligy mistrů. V konkurenci Arsenalu, Lens a Sevilly vybojovalo druhé místo se ziskem devíti bodů. V rámci Eredivisie pak PSV patří první pozice se ziskem šedesáti dvou bodů z dvaceti dvou zápasů. Celkově tak PSV ztratilo jen čtyři body a inkasovalo pouze deset branek! O víkendu doma přehrálo 2:0 Heracles. Domácí kouč ale bude postrádat dvojici hráčů Bella-Kotchap a Lang. Pikantní je navíc skutečnost, že na lavičce PSV působí jako trenér Peter Bosz, který v roce 2017 stál za kormidlem Borussie.

Hostující Borussia Dortmund na podzim vybojovala postup z prvního místa skupiny F, ve které za sebou nechala PSG, Newcastle i AC Milán. V domácí soutěži však Dortmund nemůže napodobit svůj výkon z předchozí sezóny, ve které bojoval o titul. Po dvaceti dvou kolech má na kontě čtyřicet jedna bodů a patří mu čtvrtá pozice. O víkendu pak Borussia remizovala na hřišti Wolfsburgu. V novém kalendářním roce ale ještě neprohrála a body ztratila jen za remízy na hřišti Wolfsburgu a Heindenheimu. I v této osmifinálové dvojici je Dortmund favoritem na postup.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi PSV Eindhoven a Borussií Dortmund.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.