(0:1)
Borussia Dortmund
Naposledy zmenené pred 3 mesiacmi

Odo mňa je to zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám krásny stredajší večer.

Dortmund išiel do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy sa presadil Paris Brunner. V 48. minúte však vyrovnal na 1:1 Vladimír Vaľko a v 89. minúte spečatil žilinský postup striedajúci útočník Michal Pekelský.

Po fantastickom výkone všetkých hráčov Žilina víťazí nad Borussiou Dortmund 2:1 a postupuje do osemfinále mládežníckej Ligy majstrov. Nádherný večer pod Dubňom, obrovské chcenie, bojovnosť a talent značí vytúžený žilinský postup.

90+5

90+5

Rohový kop Žilina ubránila, je koniec!!!

90+5

Nadstavený čas je minulosťou, ale hráme ďalej. Rashidi pálil z pravej strany, Badžgoň skvelým zákrokom vyrazil loptu na rohový kop!

90+4

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Badjie, prichádza Pališčák.

90+4

Hosťom sa otvoril priestor na rýchly protiútok, ale brániaci Tomáš Jaššo by loptu odkopol na tribúnu asi aj s hráčom Borussie a metrom trávnika. Obrovská obetavosť žilinských hráčov.

90+3

Domáci fanúšikovia ženú svoj tím dopredu!

90+2

Hostia teraz pohrozili bleskovým útokom, lopta však tesne minula priestor Badžgoňovej bránky.

90+1

Striedanie v tíme Borussia Dortmund:
z ihriska odchádza Wätjen, prichádza Ubani,
z ihriska odchádza Korzynietz, prichádza Benkara.

90

Riadny hrací čas je za nami, Žilina vedie po góle Pekelského 2:1 a nás čakajú pod Dubňom ešte pekelné štyri minúty!

89

Žilina dala gól! Žilinský štadión explodoval gólovou radosťou! Mário Sauer fantasticky prihrával na striedajúceho MICHALA PEKELSKÉHO, ktorý odrazenú loptu krížnou strelou upratal k ľavej tyči bránky hostí!

89

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Jaanovits nadstavovať minimálne štyri minúty.

88

Dlhá lopta na ľavú stranu pre Vaľka, žilinský ofenzívny futbalista bol však znovu v postavení mimo hru.

87

Žilina v závere drží loptu na svojich kopačkách, hostia sa snažia prehustiť stred poľa.

86

Žilina po rohovom kope pokračuje v kombinácii na polovici súpera.

85

Obrovská šanca Žiliny! Z hranice šestnástky opäť pálil Mário Sauer, Robin Lisewski s námahou loptu vyrazil na rohový kop!

84

Dortmund v kombinácii v strede poľa.

83

Rohový kop zahral z ľavej strany Timotej Hranica, žilinský kapitán Tomáš Jaššo sa do zakončenia hlavou nedostal.

82

Žilina v kombinácii na polovici súpera, po akcii Badjieho budú Šošoni zahrávať rohový kop.

81

Tak poďme na to, ide o všetko! Posledných desať minút riadneho hracieho času a Žilinčania stále srdnato bojujú o postup v mládežníckej Lige majstrov!

80

Priamy kop v podaní Žiliny. Strelu z úctyhodnej vzdialenosti skúsil Marek Beňadik, Robin Lisewski loptu kryl, aj keď s problémami.

79

Žltá karta pre tím Borussia Dortmund (Krevsun).

78

V 78. minúte zápasu majú Žilinčania stále dostatok síl na vysoký pressing, ale je vidieť, že Šošoni si už dávajú veľký pozor aj na prípadné chyby v defenzíve.

77

Rohový kop Šošonom nevyšiel ideálne, skvelý návrat do obrany však ukázal Mário Sauer, ktorý zastavil rodiaci sa útok Borussie Dortmund.

76

Center Žilinčanov do šestnástky hostí, Lubach si dal takmer vlastný gól! Napokon to bude rohový kop pre MŠK!

76

Timotej Hranica faulovaný pri pravej čiare. Žilina získava priamy kop zo zaujímavej pozície.

75

z ihriska odchádza Onofrietti, prichádza Kabar.

75

Timotej Hranica našiel prihrávkou v dobrej pozícii Vladimíra Vaľka, no ten napokon zakončoval z postavenia mimo hru. Ale nevadí, treba to skúšať, ono to ešte do konca zápasu môže vyjsť.

74

Potlesk znie žilinským štadiónom a absolútne oprávnene, dnes pod Dubňom sledujeme parádny zápas!

73

Na hranici šestnástky hostí si priestor na strelu urobil domáci Samuel Šamaj, jeho delovka končí azda 20 čísiel nad brvnom Lisewskeho bránky!

72

Dnešné stretnutie sleduje 10451 divákov.

71

Začalo sa posledných 20 minút riadneho hracieho času, Žilina hrá s Borussiou stále nerozhodne 1:1.

71

z ihriska odchádza Kóša, prichádza Beňadik.

70

Rýchly útok hostí, Bamba sa po prihrávke od Brunnera dostal do jasnej šance, ale Jakub Badžgoň skvelým zákrokom nohou zachránil Žilinu od pohromy!

69

František Kóša je ošetrovaný za postrannou čiarou, keďže má na tvári krv. Bude striedaný, do hry príde elitný žilinský strelec Marek Beňadik.

68

Vaľko sa šikovne predral po ľavej strane do zakončenia. S prispením teču lopta končí vedľa tyče Lisewskeho bránky. Domáci budú zahrávať rohový kop.

67

Samuel Bamba sa predieral do obrany Žiliny, po súboji s Jaššom končí na trávniku. Pokutový kop to nebude, bude to žltá karta pre hráča hostí!

66

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Kóša).

65

z ihriska odchádza Dramé, prichádza Pekelský.

64

Obrovská šanca Žiliny! Vaľko našiel naľavo Mária Sauera, ktorý sa oprel do strely, mieril pod brvno, ale trafil len bočnú sieť Lisewskeho bránky!

63

Šamaj hľadal prihrávkou Badjieho, ktorý sa však na ľavej strane nepresadil. Domáci však chystajú druhé striedanie, z hry pôjde Adama Dramé, ktorý však dnes vo svojej premiére v žilinskom drese ukázal solídny výkon.

62

Dortmund teraz s obrovským držaním lopty, domáca obrana však vybojovala loptu a Šošoni si môžu na chvíľku vydýchnuť.

61

Hostia zo Severného Porýnia-Vestfálska aktuálne kombinujú na žilinskej polovici trávnika.

60

V Žiline je za nami hodina hry, MŠK hrá s Borussiou Dortmund nerozhodne 1:1.

59

Hostia kombinujú na žilinskej polovici trávnika, Bamba je mimoriadne aktívny. Do strely sa oprel kapitán hostí Wätjen, ale Badžgoň bol pozorný.

58

Ďalšia chyba hostí pri pressingu Žiliny, Vaľko sa z ničoho nič dostal k odrazenej lopte, ale mieril nad bránku Robina Lisewskeho.

57

Žltá karta pre tím Borussia Dortmund (Lubach).

57

Dve sekundy ticha v Žiliny nastali po strele Parisa Brunnera z otočky. Lopta len tesne minula pravú tyč žilinskej bránky, Jakub Badžgoň ju tentoraz sledoval len očami.

56

Vaľko pri súboji o loptu s útočným faulom. Žilinský hráč dnes pre svoj tím odvádza obrovské penzum práce.

56

Tribúnami žilinského futbalového štadióna sa už valia mexické vlny.

55

Ďalšia šanca hostí, Samuel Bamba sa dostával do šanca stredom, obrana MŠK ho však zdvojila a odrazená lopta končí v rukaviciach Jakuba Badžgoňa.

54

Prihrávka hostí do priestoru bola nepresná, domáci tak získali loptu a môžu ísť dopredu.

53

Ukrajinský útočník hostí Danylo Krevsun sa oprel do strely, trafil však brániaceho žilinského kapitána Tomáša Jašša.

52

52

Rohový kop Borussie obrana MŠK bez väčších problémov odvrátila do bezpečia.

51

Samuel Bamba sa snažil presadiť po ľavej strane, skvele ho bránil Oravec, hostia si zahrajú aspoň rohový kop.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, Žilina hrá s Borussiou Dortmund nerozhodne 1:1.

49

Domáci fanúšikovia okamžite ženú svoj tím dopredu, škoda, že takého povzbudzovanie neprišlo už skôr v prvom polčase.

48

Žilina dala gól! Sauer opäť s čarovnou prihrávkou tentoraz na Timoteja Hranicu, ktorého strelu ešte Lisewski vyrazil, k dorážke sa však dostal VLADIMÍR VAĽKO a pohotovo vyrovnáva na 1:1! Toto je explózia žlto-zelenej radosti pod Dubňom!

48

Mário Sauer vyčaroval krásnu prihrávku do priestoru na voľného Vladimíra Vaľka, ten však bol napokon v postavení mimo hru.

47

Druhý polčas otvára Borussia centrom z pravej strany, Badžgoň bol pozorný a lopta končí v jeho rukaviciach.

47

Hostia do druhého polčasu nastúpili bez zmeny v zostave.

46

z ihriska odchádza Atanasijević, prichádza Šamaj.

46

Začal sa druhý polčas.

Všetko je pripravené, o chvíľku začne druhý polčas.

Skvelý prvý polčas Žiliny pokazil inkasovaný gól v nadstavenom čase z kopačky Parisa Brunnera, vďaka ktorému vedie Borussia Dortmund pod Dubňom 0:1. Druhý polčas sa začne približne o 17:31.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Dortmund dal gól! Bamba centroval z ľavej strany, prvú strelu PARISA BRUNNERA ešte obrana Žiliny dorazila, na následnú dorážku v páde už bol aj Jakub Badžgoň prikrátky, Borussia sa dostáva v závere polčasu do vedenia.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Jaanovits nadstavovať minimálne jednu minútu.

44

Rohový kop Borussie upratal Oravec odvážne do bezpečia.

44

Na opačnej strane Mynář musel strážiť Brunnera, hostia si zahrajú ďalší rohový kop.

43

Mário Sauer skúsil strelu zo strednej vzdialenosti, trafil však len spoluhráča Vuka Atanasijevića, ktorý bol navyše v postavení mimo hru.

42

Onofrietti rysoval kolmicu do priestoru pred Brunnera, žilinská obrana sa teraz nenechala nachytať na hruškách.

41

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, stav zápasu je stále 0:0.

40

Tentoraz pohrozili strelou hostia! Brunner pálil z ľavej strany, ale lopta končí vedľa ľavej tyče Badžgoňovej bránky! Žilinské tribúny na sekundu absolútne stíchli.

39

Tréner hostí dnes psychicky nie úplne dobre zvláda zápas, Mike Tullberg dostáva od hlavného rozhodcu Jaanovitsa zaslúženú žltú kartu.

38

Po centri Mária Sauera hlavičkoval František Kóša k ľavej tyči, Robin Lisewski bravúrnym zákrokom vytlačil loptu vedľa bránky!

37

Domáci kombinujú pred pokutovým územím Borussie, bude to však napokon ďalší rohový kop.

36

Bamba v strede poľa faulovaný obrancom Žiliny, domáci si už na rýchleho útočníka hostí dávajú veľký pozor.

35

Žilinčania sa veľmi snažia, ale obrana Dortmundu je fyzický silná a rýchla, napriek tomu Šošoni srdnato bojujú o každý centimeter trávnika.

34

Vaľko v bežeckom súboji s Meiserom, nemecký obranca volil razantný odkop lopty na tribúnu žilinského štadióna.

33

Onofrietti krásnou prihrávkou našiel na pravej strane úplného voľného Samuela Bambu, ktorý si však nie úplne dobre spracoval loptu a výborným obranným zákrokom ho zastavil vracajúci sa Oravec.

32

Rashidi sa vybral na dlhý výlet do obrany Žiliny, švédskeho obrancu v službách Borussie zastavil až obranca Tomáš Jaššo.

31

Mário Sauer bol faulovaný v strede poľa, dopredu tak pôjde Žiliny. Pod Dubňom máme za sebou polhodinu zápasu, gól sme však zatiaľ nevideli.

30

Optický nápor Žiliny pokračuje aj po rohovom kope, Lisewski zatiaľ nemusel zasahovať.

29

Výborná prihrávka na ľavú stranu pred Badjieho, výborný obranný zákrok predviedol hosťujúci Rashidi. Domáci budú zahrávať rohový kop, ale na trávniku nemajú Adamu Dramého, ktorý je za postrannou čiarou ošetrovaný.

28

Žilina opäť so skvelým napádaním, každá jedna rozohrávka nakrátko od Robina Lisewskeho v bránke hostí smrdí fatálnym problémom.

28

Konečne sa preberajú aj žilinskí fanúšikovia, ktorí hlasivkami ženú svojich miláčikov dopredu.

27

Po druhom rohovom kope Žiliny nasledovala strela Šošonov, tentoraz však vedľa Lisewskeho bránky.

26

Obrovská šanca Žiliny! Po skrumáži pred bránkou hostí pálil Mário Sauer, ale Bamba v poslednej chvíli obetavo loptu zblokoval na ďalší rohový kop!

26

Vaľko v kombinácii s Máriom Sauerom na ľavej strane, Žilina si zahrá ďalší rohový kop.

25

Ďalší center hostí, Badžgoň si loptu postrážil a stiahol ju do svojej náruče.

24

Dortmund s výbornou kombináciou v strede poľa, nasledovala prihrávka na pravú stranu na číhajúceho Samuela Bambu, ktorý však strieľal nad žilinskú bránku.

23

Onofrietti sa snažil predrať stredom cez trojicu obrancov Žiliny, to sa mu však nepodarilo a lopta končí v rukách Jakuba Badžgoňa.

22

Domáci kouč Ivan Belák od postrannej čiary rozdáva pokyny svojim hráčom. Medzičasom Vaľko znovu skvele napáda rozohrávku hostí a brankárovi Lisewskemu tento agresívny štýl žilinského útočníka skutočne nevonia.

21

Dvadsať minút zápasu je za nami, Žilina hrá s Borussiou Dortmund stále nerozhodne 0:0.

20

Vzápätí veľká chyba Lisewskeho pri rozohrávke, brankár hostí len s veľkým šťastím nenahral loptu priamo na kopačku napádajúcemu hráčovi Žiliny!

19

Po druhom rohu Onofriettiho nastali veľké zmätky pred bránkou Žiliny, domáci sa však dokázali ubrániť.

18

Onofrietti zahral rohový kop, domáca obrana ho odvrátila na ďalší roh pre Borussiu.

18

Bamba si dnes robí v žilinskej obrane čo len chce, po pravej strane sa dostal do zakončenia, ale Jakub Badžgoň krásnym zákrokom vyrazil loptu na rohový kop!

17

Ďalšia strela hostí, Bamba posielal prihrávku na hranicu šestnástky MŠK, kde si nabehol Posadas, mieril však vysoko nad Badžgoňovu bránku!

16

Žilinský štadión je síce plný divákov, ale chýba od fanúšikov viac emócií pre hráčov na trávniku.

15

Priamy kop Žiliny zakončil hlavou kapitán Tomáš Jaššo nad bránku Robina Lisewskeho.

15

Rashidi fauloval Vladimíra Vaľka, domáci budú zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície.

14

Rohový kop Žiliny zahral František Kóša, domáci sa tentoraz ku streleckému ohrozeniu súperovej bránky nedostali.

14

Žilina to skúša strelou zo strednej vzdialenosti, výsledkom je rohový kop pre MŠK.

13

Kóša našiel krásnou prihrávkou na ľavú stranu úplne voľného Badjieho, ktorý sa snažil vystreliť, ale brániaci hráči hostí loptu dokázal zblokovať.

12

Do rozohrávku Dortmundu sa zapája aj poľský mládežnícky reprezentačný brankár Robin Lisewski, ktorý háji farby nemeckého celku.

11

Ďalšia veľká šanca hostí, Jakub Badžoň znovu so skvelým zákrokom! Bamba centroval z ľavej strany, Krevsun sa vďaka pohotovému brankárovi Žiliny do zakončenia nedostal.

11

Máme za sebou 10 minút prvého polčasu, Žilina hrá s Borussiou Dortmund zatiaľ nerozhodne 0:0.

10

Na opačnej strane Borussia okamžite pohrozila bleskovým protiútokom, Bamba potiahol útok, ale následne finálna prihrávka len o kúsok minula kopačku Brunnera.

9

Obrovská nevôľa fanúšikov Žiliny, Vuk Atanasijević sa dostával k lopte v pokutovom území hostí, po súboji s obrancom končí na trávniku, ale pokutový kop to nebude.

9

Výborný výkop lopty Badžgoňa na ľavú stranu, Badjie však po zákroku obranu hostí končí na trávniku.

8

Žilina hrá odvážne, vysoko napáda rozohrávku Dortmundu.

7

Tentoraz dostal prihrávku na ľavú stranu Vladimír Vaľko, po obrannom sklze nemeckého hráča končí však lopta za postrannou čiarou, no ostáva v moci Žilinčanov.

6

Po ľavej strane sa skúsil presadiť domáci Badjie, ale k finálnej prihrávke sa nedostal.

5

Domáci skúsili nacvičený signál, štandardku zahrali nakrátko na Mária Sauera, ktorý sa oprel do strely z diaľky, ale mieril vedľa bránky Lisewskeho.

5

Nováčik v žilinskom drese Adama Dramé sa snažil o prienikovú prihrávku, ale neuspel. Následne bol však faulovaný a získal pre svoj tím štandardnú situáciu.

4

Prvá strela v zápase patrí hosťom, po rýchlom protiútoku zakončoval z pravej strany Bamba, ale Jakub Badžgoň bol pozorný.

4

Pekná akcia Šošonov, Kóša jemným lobom za obranu hostí hľadal Vuka Atanasijevića, ku ktorému sa však lopta nedostala.

3

Výkop Robina Lisewského bol presný, no po krátkom čase sa lopta vrátila späť na jeho kopačky. Tentoraz volil brankár nemeckého tímu rozohrávku nakrátko.

2

Borussia kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

1

Prvý dlhý center Šošonov za obranu zastavil Posadas, mal však okamžite problém s Vaľkom, ktorý ho napádal a takmer získal loptu.

1

Úvodný výkop zápas patrí futbalistom MŠK Žilina.

1

Všetko je pripravené, o pár sekúnd začína Žilina boj o svoj sen v UEFA YOUTH LEAGUE!

V tomto momente oba tímy nastupujú na trávnik žilinského štadióna.

Krátko pred začiatkom zápasu sledujeme ešte kultúrne vystúpenie speváka Jaroslava Gaža a folklórneho súboru Rozsutec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Badžgoň – Mynář, Jaššo ©, Oravec – Hranica, M. Sauer, Dramé, Badjie – Kóša, Atasijević, Vaľko
Náhradníci: Jokl – Dovičák, Pekelský, Beňadik, Šamaj, Pališčák, Stručka
Tréner: Ivan Belák

Borussia Dortmund: Lisewski – Meiser, Posadas, Korznietz – Rashidi, Lubach, Wätjen, Bamba – Onofrietti, Brunner, Krevsun
Náhradníci: Zacharias – Kabar, Niziolek, Diallo, Adamczyk, Benkara, Ubani
Tréner: Mike Tullberg

Rozhodca: Jaanovits – Härsing, Saga (všetci EST).

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní zápasu play-off UEFA Youth League, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom trávniku hráčov Borussie Dortmund. Zápas sa začína o 16:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hráčom MŠK Žilina v kategórii do 19 rokov patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežne šieste miesto. Trénerom tímu je bývalý žilinský futbalista Ivan Belák. V tíme došlo počas zimy k jednej zmene, Samuel Šarudi do poľského tímu Legia Varšava. Najlepším strelcom v tíme mladých Šošonov je Marek Beňadik, ktorý má na svojom konte 7 gólov.

Žilina v aktuálnej edícii UEFA Youth League odohrala štyri zápasy. Cyperský Pafos vyradila po výhrach 1:0 vonku a 5:0 doma. Pražskú Spartu Žilina porazila po mimoriadne dramatickom priebehu. Žilinčania najskôr v Prahe remizovali 2:2, následne doma remizovali 4:4 a napokon v penaltovom rozstrele vyhrali 4:2.

Najstaršiu dorasteneckú kategóriu Dortmundu vedie dánsky tréner Mike Tullberg. Ten sa so svojimi zverencami v minulej sezóne dostal až do finále juniorskej Bundesligy, kde napokon v predĺžení podľahol Mainzu. Mimochodom, aj Mainz je stále súčasťou aktuálnej edície UEFA Youth League. V rámci play-off kola narazí na FC Barcelona.

V aktuálnom ročníku vedú mladí hráči Dortmundu západnú časť najvyššej juniorskej súťaže v Nemecku, keďže tá je rozdelená na tri časti. Vo svojej skupine dokázali triumfovať až 13-krát zo 14 zápasov a prehrali iba jediný raz. Neohrozene jej tak kraľujú s náskokom šiestich bodov pred Bayerom Leverkusen. Počas víkendu si poradili s tímom Alemannia Aachen tesne 1:0.

Čo sa týka mládežníckej Ligy majstrov, BVB obsadilo v rámci skupinovej fázy UEFA Youth League (kopírujúcej skupiny seniorskej Ligy majstrov) druhé miesto v skupine F. V šiestich zápasoch získali desať bodov za 3 výhry a 1 remízu s vyrovnaným skóre 9:9. Nad ich sily bol dvakrát víťaz skupiny – AC Miláno. V oboch stretnutiach si poradili s parížskym Saint-Germain a štyri body ukoristili aj od Newcastlu. Najlepším strelcom bol štvorgólový holandský hroťák Julian Rijkhoff.

Dvaja kľúčoví hráči však stihli žilinského súpera počas zimy opustiť. Útočník Julian Rijkhoff prestúpil do materského Ajaxu Amsterdam a stopér Hendry Blank do Salzburgu.

Play-off kolo mládežníckej Ligy majstrov povedú rozhodcovia z Estónska. Hlavným arbitrom bude Joonas Jaanovits, ktorému na čiarach budú asistovať Aron Härsing a Sander Saga. Štvrtým rozhodcom bude Slovák Michal Očenáš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.